Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne hívjanak...

Swaly kérdése:

Mit tegyek, hogy ne hívjanak strébernek?

Figyelt kérdés
Már alsó óta kitűnő az átlagom, de mindenki strébernek csúfol. A fiúk nem érdekelnek, de már a barátnőim is. És nekem nagyon rosszul esik sokat sírok miatta. Az átlagom nem ronthatom le, akkor a szüleim lennének mérgesek. Kérlek segítsetek! :( A másik, hogy eleve a stréber jelentése, ha nyal a tanárnak, nem hogy elvégzi a normális órai munkát és figyel. És én sosem nyaltam a tanárnak. Mit csináljak? :( :( :(

2016. máj. 24. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak irigyek rád, ne foglalkozz velük

Örülj,hogy jobb vagy náluk

2016. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hányadikas vagy?
2016. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Eszedbe se jusson ilyen hülyeség, hogy lerontod az átlagod. Mikor kimész a suliból előrébb leszel, mint azok, akiknek rosszabbak a jegyei. Ha nagyon baszogatnak akkor kívánj nekik jó krumplisütést a mekiben ha egyáltalán kijutnak valaha a suliból.
2016. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
A kitűnő az szerintem is túlzás már. Én megmondtam a gyerekemnek nehogy kitűnő legyen! :) Igaz fiam van, egy lánynál szerintem nem vészes.
2016. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Ajánld fel, hogy segítesz megérteni az anyagot annak, akinek nehézségei vannak, neked könnyen megy, szívesen segítesz. Egyebekben meg ne foglalkozz vele, gondolom, erős gimibe akarsz továbbmenni, ott már nem lesznek ilyen problémáid. Általános suliban kevésbé szűrt a gyerekanyag, több a gyenge képességű hangadó, jó gimiben viszont nem menő hülyének lenni.
2016. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Amúgy lány vagyok, 7.-es
2016. máj. 24. 15:22
 7/11 anonim válasza:
70%

Kedves 4-es mi az, hogy a kitűnő már túlzás?


Ne foglalkozz velük nekem is azt mondják, hogy stréber vagyok de

1, nem ismerik a szó jelentését

2, nincs joguk ahhoz, hogy ezt állítsák

3, én megmondtam nekik, hogy majd felveszem őket takarítónőnek a cégemnél

Saját magamból és az osztálytársaimból kiindulva ha ők most pasizni meg "rajulni" akarnak akkor tessék nem az én életem forog kockán. Nem mindegy, hogy 50 évet olyan helyen dolgozik amit szeret és élvezi amit csinál vagy egy gyárba rohad.

Én is hetedikes vagyok és kitűnő én se nyalok a tanárnak de nem is tanulok annyit hogy ezt mondhassák, ők annyit látnak, hogy jól tanulok arra nem gondolnak ha figyelnének órán akkor más lenne a helyzet. Én mindent annak köszönhetek, hogy fotografikus memóriám van és "ragad rám tudás". Nem nagyképűségből írtam csak, hogy megmutassam nem mindenki tanul sokat ahhoz, hogy így tanuljon.

LÉNYEG ne foglalkozz velük már csak egy év és utána már nem látod őket többet csak osztálytalálkozón és akkor megmutathatod nekik, hogy mire vitted.

2016. máj. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pont ugyanez van velem is.. Az órai munkára figyelek, otthon nem is tanulok. Nem tudják mit csinálok, azt hiszik menőzésből mondom, hogy nem tanulok otthon. Pedig nem is szoktam, max. átnézni. Az meg a másik, hogy doga közben meg azt kérik hogy súgjak. Súg a fene, megérdemli
2016. máj. 25. 18:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem az a bajod, hogy stébernek csúfolnak, hanem alapvetően rossz a gondolkodásod. A tanulás neked csak egy kívülről rád kényszerített valami, amit koloncnak érzel, és szívesen feláldoznád azért, hogy ne csúfoljanak a többiek. De nem mered, mert mit szólnak a szüleid...


Ezzel az a baj, hogy nem érted meg, hogy nem a szüleidnek tanulsz, hanem magadnak, és az, hogy valaki kitűnő, az nem gáz, hanem igenis szép és jó dolog, amire büszkének kell lenned, nem pedig szégyellni kéne! Tudatosítsd magadban, hogy jó, amit csinálsz, és a többi lány gondolkodik rosszul. És ne azért tanulj, hogy a szüleid ne legyenek mérgesek, hanem azért, hogy előre juss. Tudom, hogy ezt ilyen korban nehéz megérteni, és nem is fogok elkezdeni erről prédikálni. A lényeg, hogy amíg csak külső kényszer miatt tanulsz jól, addig az semmit nem ér, mert el fog jönni a pont, amikor fellázadsz a szüleid ellen. Azért tanulj, hogy okos legyél, a tudás öröméért, és azért, hogy megvalósítsd a céljaidat (már ha vannak céljaid). A többi lánynak nincsenek céljai, csak lógnak a levegőben, aztán mennek közmunkára 47 ezer forintért. Neked legyenek céljaid.


Egyébként én diplomát végzett ember vagyok (nem nagyzolásból írom), és annak idején engem is csúfoltak ilyesmivel az osztálytársaim. Néha találkozok velük az utcán, és látszik, hogy gyári melósok, akik csak arra jók hogy beállítsák őket egy szalag mellé. Rájuk se nézek.

2016. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kilences, ezen mindenképp elgondolkoztam :)
2016. máj. 25. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!