Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is depresszív...

Szerintetek is depresszív nemzet vagyunk?

Figyelt kérdés

Japánok szerint azok.

Tudom ennek a fő oka az ország anyagi helyzete. Talán kicsit a történelmünk is.

Szerintetek ha az ország átvenné pl. a japánok erkölcsi normáit, és kicsit a vallásával is megismerkedne, akkor a magyarok talán kevésbé húznák vissza egymást?



2016. máj. 30. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akárki akármit is mondjon a negativitás nagyon igaz ránk. Magas az öngyilkolási ráta is, nem olyan magas, mint Japánban, de ott tudjuk, hogy más okok miatt ölik meg magukat a népek.

Nem tudok nyilatkozni arról, hogy mi lenne, ha olyanok lennénk, mint a Japánok, mert nem ismerem az ő kultúrájukat, de az tetszik, hogy ott ha egy vezető nem felel meg a népnek, akkor azt vagy felakasztják, vagy hara kirit követ el.

2016. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lehetséges.Jó gondolat sor.

De attól hogy utánozzák a japánokat , mint ahogy sokban utánozzák az amcsikat is. .

Attól a magyar nèp nem lesz másabb.

Vallás ide vagy oda.... szerintem.

2016. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem. Sok helyen jártam már és nem vettem észre, hogy annyival boldogabban lennének az emberek ott, mint nálunk. Sőt, olyan országokban, akiket tipikusan boldognak gondolunk (latin) inkább több boldogtalanságot láttam, mint itthon.

Nekem egyébként fura, hogy pont a Japánok mondják ezt. Nekem ők tűnnek teljesen befelé fordult depressziós robotoknak.

2016. máj. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek ha az ország átvenné pl. a japánok erkölcsi normáit, és kicsit a vallásával is megismerkedne, akkor a magyarok talán kevésbé húznák vissza egymást?"



Nem. A magyaroknak a magyarok erkölcsi normáit kell visszavenni és a saját vallását megismerni és vállalni.

2016. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Azért vagyunk szomorúak, mert még nincs elég stadion...

...

Kicsit össze kéne szedni magunkat és nem hagyni, hogy ilyen paprikajancsik ugráljanak a fejünkön, mint a mostani vezetőség és az összes többi bohóc, akik a szemünket is kilopják.

2016. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem tudom, mi lenne, ha át kellene venni a Japán vallást. Gyerekkorom óta szeretnék eljutni Japánban és van Japán ismerősöm (egyébként az egyik legvidámabb nő akit valaha ismertem). Mégsem tudom a választ.


A depressziót pedig mindenki magának szüntetheti meg. Azzal, hogy a -lehetőségekhez képest- a lehető legteljesebb és legalább önmagának leg igazabb életet él. Nem attól lesz valaki elégedett és mosolygós, mert van egy egymilliárdot érő kastélya, hanem, hogy azt csinálja amit szeret, azokkal van akiket szeret és akik szeretik és becsülik és minden nap megtesz magáért mindent amit megtehet.

2016. máj. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem azért, de a japánok se állnak a csúcson a "boldogsági rangsorban". Nálunk meg sokan nem úgy élnek, hogy okuk legyen elégedett lenni.
2016. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A magyarok beelőzik az japánokat öngyilkosságban, igaz csak egy kicsivel:

[link]


És a japánok kevésbé tűnnek negatívnak, de ennek az is lehet az oka, hogy eleve kevésbé mutatják ki az érzelmeiket, és panaszkodni sem divat náluk.

2016. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, elèggè depresszìvek vagyunk sajnos. Bàr nem az orszàgtól függ, hanem egyèntől. Ismerek nem egy embert aki külföldön él, van mindene, ami kellhet, de mindig mundenben a rosszat keresi. Ìgy persze hogu soha nem boldog.
2016. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem azok. De mostanában ez sokszor szarkazmusba fordul át és én nagyon kedvelem, amikor a magyar emberek viccet csinálnak az ország nyomorúságos helyzetéből. Ezáltal végülis egy kicsit pozitívabb lesz minden.
2016. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!