Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is olyan maradt felnőttkén...

Más is olyan maradt felnőttként, mint egy külsőre/viselkedésre visszamaradott gyerek?

Figyelt kérdés
Most leszek 24, de a testalkatom (magasság, súly) és a mozgásom egy 10-12 éves fiú szintjén van, a viselkedésem még annál is rosszabb. Otthon képes vagyok megőrülni és ha jókedvű vagyok úgy ugrálok zenehallgatás közben, mint egy hülye óvodás a gyerekzsúron, de természetesen buliba meg nem szoktam járni, mert irtó ciki lenne (mozgáskoordinációm 0). Viszont itt jön a nagyobb probléma, ugyanis tisztában vagyok vele, hogy ilyen hiperaktív módon emberek között nem lehet viselkedni, ezért ha nem otthon vagyok, akkor viszont olyan konzervatív/visszahúzódó személyiséget öltök magamra, ami miatt az emberek különcnek és "bogarasnak" gondolnak és emiatt se ismerősöm, se haverom, se munkám. Tehát a két véglet között nem tudom megtalálni az egyensúlyt és emiatt az egész életem egy katasztrófa, arról nem is beszélve, hogy az alkatom miatt kisebbségi komplexusom is van. Talán ha nőnék 10 centit és felszednék 15-20 kilót, akkor magabiztosabban érezném magamat a bőrömben, de így tényleg azt érzem, mintha a serdülőkorom egy az egyben kimaradt volna. Legalább szőrösödök és a borosta növesztésével valamelyest tudok kompenzálni a kinézetemen. Van még rajtam kívül ilyen ember, és ha igen, akkor ti hogyan jutottatok idáig és miként élitek a mindennapjaitokat?

2016. máj. 30. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Én külsőre rendben vagyok, csak belsőre érzem úgy, hogy nem is 24 éves vagyok, hanem 17. Valahogy sokkal fiatalabbnak érzem magam belülről. A szüleimnek ennyi idősen már gyereke volt, én meg ezt el sem tudnám képzelni magamról ennyi idősen. Nagyon nehezen veszem rá magam felnőttes dolgokra. Elszomorít, hogy már véget ért az iskola és kezdődik az undorító, monoton felnőtt élet, évi max 4 hét szabadsággal, a főnök dirigálásával, a pénz gyűjtögetésével, beosztásával, az állandó, jövőn való gondolkodással. Gyerekként minden olyan gondtalan volt, suli után azt tehettem, amit akartam, ha kértem a szüleimtől valamit, azt azonnal megkaptam, nem nekem kellett érte megdolgoznom. Talán el is vagyok kényeztetve, de nem ez a lényeg, hanem hogy a legkevésbé sem érzem magam felnőttnek.


Tudom, hogy mi a helyes, csak ezt a belsöm a legkevésbé sem akarja, így állandó harcot vívok a belsömmel. Nem egyszerű. Abban reménykedem, hogy mihamarabb megkomolyodom, de ennek még semmi jele.

2016. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én főleg belsőleg.

Ugyanúgy tudok örülni dolgoknak, nem gyepesedtem be, tökre életvidám vagyok, és simán eljátszok egy távirányítós helikopterrel, vagy beülök egy játszótéri hintába a barátnőimmel poénból. (persze nem úgy, hogy kilököm a kisgyereket onnan)


Külsőre félig.

Nyilván nem lettem napról-napra magasabb.

De szeretek fiatalosan öltözködni (36 vagyok), volt hogy a lottózóban elkérték a személyim. :)


De ne úgy képzelj el mint egy idiótát!

Tehát nem rózsaszín masnik vannak a hajamban, és nem Hanna Montana-s ruhákban járkálok. :)

2016. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!