Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érvényesüljön egy...

Hogyan érvényesüljön egy olyan ember az életben, akinek nincsenek társas kapcsolatai, ráadásul nem is egy agytröszt?

Figyelt kérdés

Mindenhová kell a kapcsolati tőke, és mindenütt ott a lehetőség a kiépítésére, de nekem egyszerűen nem megy, hogy csakúgy odamegyek valakihez és olyan közvetlenül csevegek vele, mintha már 10 éve ismerném, csak mert ugyanott tanulunk/ugyanazt a zenét hallgatjuk, etc...

A másik dolog, hogy a reáltudásom, amit hasznosítani lehetne ebben a világban, 0. Semmihez nem értek, semmihez nincs kedvem sokszor, és ez így nem állapot.


2016. máj. 30. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos, akárhonnan is nézem, ez így ebben a formában egy állapot, méghozzá depressziós állapot amelyből egyáltalán nem lehetetlen kilábalni. Reáltudás? Nekem nincs belőle egyetlen szeletke sem (matekul is csak alig–alig tudok), ehhez képest éppen most alapítottam egyéni vállalkozást, amit ha kieszelsz egy jó üzleti tervet Te is bármikor megtehetsz. Sőt, tök egyedül angolul is megtanultam, ami nem is volt annyira könnyű mint ahogyan híresztelik.Ilyenkor szokták mondani, hogy az elkeseredés beszél belőled, amire nem feltétlenül érdemes hosszú távon hallgatni mert egyre inkább leránt a mélybe ahonnanét nem valami könnyű visszakeveredni. Persze az is igaz, hogy van egy bizonyos "fenék" (most kivételesen nem élőlények fenekeire gondolok), ahonnét lejjebb már nem vezet út, csak visszafelé lehet jönni. Egy idő után majd magadtól is rájössz, hogy ülni és várni a pusztulást a lehető legrosszabb dolog. Annál még a kínszenvedés is sokkal jobb akkor, ha annak van valami kézzelfogható és hasznosítható eredménye (mazochisták előnyben). Ilyenkor érdemes pár napot lazítani, próbáld egy kicsit kipihenni magad, menj el városnézésre vagy erdei kirándulásra, mittudomén hová, ahová jól esik. Vagy ne menj sehová sem, maradj otthon és aludj megszakítás nélkül három napig, utána ha kipihented magad majd tiszta fejjel, objektíven át tudod gondolni a helyzetedet. Gondold majd végig milyen helyzetben vagy és melyek lennének azok a minimális dolgok, amelyeket ha megtennél legalább egy nagyon picit előbbre juthatnál. Kezdetben ne nagy dolgokra gondolj, csak valami kicsire, amitől egy picikét egészen biztosan jobban fogod érezni magad. Sokan mondják majd, hogy keress egy pszichológust vagy pszichiátert, nem tudom, lehet van akinek használ... Én kb. voltam vagy négynél és egyik sem jött be, viszont a pénzemet mind elszedte nagyjából a semmiért. De lehet hogy van jó szakember is, csak én még nem találkoztam vele. Jobban bejött az, hogy elhatároztam önmagammal fogok törődni és segítek magamon, majd talán odafentről is megsegítenek... És így is lett szó szerint... Az, hogy valaki sikeres–e avagy sem nem kifejezetten a társas kapcsolatokon múlik, persze, igaz hogy vannak dolgok amelyekhez kapcsolati tőke szükséges amin Te is keiemelted, de nem minden dolog ilyen. Pl. most csak egy elvont példát mondok: ahhoz hogy kimenj a vurstliba perecet árulni egészen biztosan nem kell kapcsolati tőke. Vállalkozás megalapítása, perec és helypénz kell hozzá, aztán ha már összeszedtél egy nagyobb summát perecelésből, akkor előállhatsz egy bonyolultabb, hozzád sokkal közelebb álló ötlettel... Madárfejű Lajcsika is vállalkozó volt, húsz pengőért mutogatta vasárnap a cselédeknek meg az obsitos katonáknak a madárfejét és bejött neki az üzlet (1910–ben). Egy másik közeli példa: Bécsben minden szombaton bármelyik magánember kimehet reggel 6–tól este 6–ig a város közepén lévő hatalmas piacra a portékáját árulni, nem kell hozzá vállalkozónak lenni, gondolom helypénz ott is van, azt ki kell csengetni mindenkinek. Na ott még öntöttvas Kádár János szobrot is láttam (két héttel ezelőtt), csak sajnos nem volt rá plusz 150 Euróm, mert annyit kért érte a mamóka... Én is fetrengtem a sötét pincében évekig, ameddig rá nem jöttem, hogy a fejemet gondolkodásra is lehet használni, nem csak evésre meg a szép lányok nézegetésére. A depresszióból pedig igenis van kivezető út, én kezdetben multivitaminkúrát szoktam ajánlani, hogy a szervezeted egy kicsit jobban hozzájusson a számára szükséges erőforrásokhoz, akkor az agyadban is megindúlhat majd a változás. Hidd el, hogy meg lehet csinálni, nekem többé–kevésbé sikerült is egy elég hosszú kapcsolat és az utának következő szintén hosszú (több év) reménytelen időszak után. És én mindvégig nem tudtam, hogy létezik ez az oldal, a Facebookon nyafogtam, amit alaposan meg is emlegetettem egy egész életre mert amit ott kaptam azt nem kívánom senkinek sem. Igaz, hogy barátnőm az még mindig nincs meg talán soha nem is lesz, de legalább már nem lógatom az orrom, hanem megpróbálok tenni valamit a saját magam érdekében! És tényleg ez a legelső lépés akármi felé.Javaslom Neked is ezt az utat, megéri belevágni! Change your mentality!
2016. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez így nem állapot. Viszont ha már ilyen szépen felismerted a problémát, akkor azt is tudhatod, hogy ezen változtatni lehet és kell. Ezt pedig helyetted senki nem teheti meg, neked kell változtatnod!
2016. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!