Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertált emberek...

Az introvertált emberek egyszerűen csak önbizalom hiányosak és önértékelési problémákkal küzdenek?

Figyelt kérdés
Mit gondolsz erről az állításról? És melyik táborba sorolod magad?
2016. máj. 31. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább egyszerűen csak nem érdekli őket a külvilág.
2016. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szerintem ez így nem igaz. Mondom ezt én, aki introvertált vagyok ÉS durván önbizalom hiányos. :D

De úgy gondolom, hogy vannak olyanok, akik egyszerűen csak szeretnek egyedül lenni, inkább külső szemlélők, csöndesek, de így is elégedettek magukkal, nincsenek önértékelési problémáik. Egyszerűen ilyen beállítottságúak, és kész. :)

2016. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem két tábor van, hanem fokozatok, de akár két különböző skálaként is felfoghatjuk. Lehet valaki introvertált és extrovertált egyszerre, vagy egyik sem igazán. Nem minden introvertált zárkózott csodabogár. Nem minden extrovertált partiállat. Ne használjunk pontatlanul fogalmakat meg ne beszéljünk "táborokról", mert azzal azt bizonyítjuk, hogy félreértelmezünk egy pszichológiai fogalmat, ami fogalmam sincs, hogy miért lett ennyire felkapott, de agyrém, mennyi hülyeséget hoz magával.

Amúgy ja, aki jellegzetesen visszahúzódó, azt teheti önbizalomhiányból, vagy mert nem találja a helyét az adott társaságban, vagy mert tényleg ilyen a személyisége, hogy nem szeret sokat beszélni.

2016. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az introvertált emberek egyszerűen csak introvertáltak. Pl. nem azért vannak sokat egyedül, mert félnek társaságba menni, hanem azért, mert nekik tényleg szükségük van egy kis magányra. Ilyenkor elmélkednek a világ nagy dolgairól, alkotnak valamit, stb. Számukra ez jelenti a kikapcsolódást. Természetesen vannak köztük olyanok, akik önértékelési problémákkal küszködnek, de ilyen emberek az extrovertáltak között is akadnak szép számmal. Ez abszolút nem "típusfüggő"
2016. máj. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy skála, nem csak ez van meg az van. És az állításal nem értek egyet, mint már előttem is írták, az introvertáltak nem mind problémásak, az hogy ntrovertáltak csak azt jelenti, hogy szükségük van egyedüllétre, a feltöltődést nekik nem a társaság okozza, hanem pl egy jó könyv a saját szobájának a nyugalmában. És igen, extrovertáltak, meg köztes emberek közt is van nem egy önbizalom hiányos. Én pl eléggé introvertált vagyok, mégsem vagyok önbizalom hiányos, és önértékelési problémáim sincsenek.
2016. máj. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség; lehet pont az ellenkezője is.


Vagy egyszerűen nem akarnak válogatás nélküli akármilyen emberekhez fűződő kapcsolatokat.

2016. jún. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!