Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg rossz ember vagyok?

Tényleg rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy haverom, akiről évek óta tudom, hogy szerelmes belém. Időnként ez felerősödik, és próbálkozik, de már számtalanszor tisztáztuk, hogy nincs köztünk semmi, és nem is lesz. Nagyon szeretem, hihetetlenül jó ember, de nem tudnám úgy szeretni, mint ahogy ő azt megérdemelné (nagyon nehezen kötődöm, és sajnos(?) nagyon hamar "beleunok" azokba a dolgokba, amikért nem kellett megküzdenem, ráadásul külsőre sem vonzódom hozzá, és az sajnos nálam nagyon meghatározó). Ennek ellenére időről időre "egymásra találunk", és bizony ilyenkor sok ember a fejemhez vágja, hogy rossz ember vagyok (és én is annak érzem magam), mert játszom vele. Valahol ez is igaz, mert sokszor csak utólag esik le, hogy ő ezt valószínűleg máshogy értette, mint én- nem beszélve arról, hogy az egómnak is jól esik, hogy "legyezgeti".

2016. máj. 31. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kavarsz vele, mikor ő szerelmes, neked pedig csak szórakozás? Ezt konkrétan féregnek nevezik.
2016. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy haverom, akiről évek óta tudom, hogy szerelmes belém" --> "játszom vele" + "az egómnak is jól esik, hogy "legyezgeti"" ---> = rossz ember vagyok (és én is annak érzem magam)



Ezek a te szavaid a te kételyeid összegyűjtve, te magad is eljutottál arra a gondolatra, hogy talonba -se- raktad szegényt. Ha téleg nagyszerű embernek tartod, és azt szeretnéd amit megérdemelne (legbelül tudod, hogy az nem te vagy) akkor egyszerűen kevesebbet találkozol vele esetleg egyáltalán nem.


A szóhasználatunk gyakran tükrözi az igazi gondolatainkat.

2016. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kavarás az én szókincsemben a szexet is jelenti, köztünk semmi ilyesmi.
2016. máj. 31. 22:49
 4/7 A kérdező kommentje:
Talonban van...mindig akkor "talál" meg, amikor én épp egy sikertelen próbálkozás, vagy egy szakítás után vagyok, erősen szeretethiányban szenvedve. Sokszor kértem már tőle, hagyjuk egymást, mert ez mindkettőnknek rossz, és bármennyire fáj is, nem tudom megadni neki azt, amit szeretne, abban a minőségben amiben érdemelné. Sajnos a kevés találkozás nem megoldható, mivel nap mint nap egy légtérben kell lennünk.
2016. máj. 31. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Mikor fejezik már be az emberek az egymás érzéseivel való játszadozást?

Ha nem érzel iránta semmit, akkor ne adj neki reményt!!!

Igen, te teljesen másképp éled meg a "kavarásokat" mint ő!

Neked csak játék, neki remény.

Ne csináld ezt vele!

2016. máj. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez valójában egy elég nehéz és bonyolult kérdés, talán nem is lehet igazán egyértelműen és hajszálpontosan megválaszolni. Egyébként vegytiszta válasz semmire sincs ami emberekkel kapcsolatos, hiszen mindannyian különbözőek vagyunk, a legkülönfélébb igényeinket és vágyainkat számtalanféleképpen igyekszünk érvényesíteni... Éppen ezért a legmegfelelőbb, pontosan saját magára szabott megoldást mindenkinek önállóan kell kitalálni. Hasonló a helyzet velem is, csak én pontosan a szemközti oldalon vagyok. Eddig csupa olyanokba voltam szerelmes, akiknek soha eszük ágába sem jutott nagyjából még csak szóbaállni sem velem. A gyerekkori első szerelemtől kezdve még jó pár ilyen volt az életemben és ezek közül összesen egyetlenegy volt aki konkrétan kijelentette, hogy nincs és valószínűleg soha nem is lesz semmi esélyem sem nála. És akármennyire is furcsa, Ő az akire az összes közül a legkevésbé sem haragszom, sőt, hálás vagyok Neki az őszintesége miatt. Az egyik lánnyal pl. hosszú éveken keresztül meglehetősen jó viszonyt tartottunk fenn s végül is miatta döntöttem úgy, hogy kilépek egy másik egyébként is kudarcra ítélet kapcsolatból (ami az egyetlen kapcsolat volt eddig életemben, az előtt, az utána sem volt több). Aztán amikor ez megtörtént Ő egyetlen félmondatban képes volt közölni azt, hogy neki különben már három éve van egy teljesen jól működő kapcsolata, amit előlem mindvégig eltitkolt. De itt most nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ha én magam alacsonyabbra tettem volna az igényeimet, akkor viszonylag könnyen találhattam volna barátnőt... Ehhez képest én mindenáron ragaszkodni akartam ahhoz a szerintem tökéleteshez és ezért vagyok még most is teljesen egyedül. És ami rendkívül nagy baj: az ilyen kudarcok az évek során fokozatosan azt erősítették bennem, hogy én szerencsétlen és alkalmatlan vagyok bármire is, na meg azt is, hogy engem minden bizonnyal gyűlölnek a nők. Szó szerint ez által egyfajta agymosáson mentem keresztül és egy meglehetősen érzékeny, művészi hajlamokkal megáldott emberből majdhogynem egy hideg és rideg, mogorva alakká változtam aki percről perce csak azért küzd, hogy nehogy meggyűlölje a teljes emberiséget. Gondolj csak bele, ha ez a fiú neked nem tetszik, akkor nem biztos, de mégis elképzelhető hogy mások is vannak a lányok között akiknek szintén nem tetszik és ha túlságosan sokáig kell megtapasztalnia az állandó elutasítást, attól nyilvánvalóan egy idő után biztosan sérülni fog eredeti személyisége. Torzulni fog a világképe és a nőkről negatív elméleteket kezd majd gyártani, depressziós lesz és talán még az öngyilkosság is eszébe fog jutni (ahogy nekem is korábbi éveimben többször is). Tehát szerintem ebben az helyetben a leghelyesebb amit tehetsz, hogy tüstént megmondod Neki az igazat, de lehetőleg nem valami ordenáré felháborító és lélekbetaposó módon,hanem érzéssel. Azonkívül mint barát fogod magad és segítesz neki csajozni, nem hagyod éveken keresztül bezárkózni egy ótvaros pince mélyére ahogyan engem hagytak, hanem felelősségteljesen viszonyulsz hozzá és nem teszel úgy mintha egyáltalán a világon sem lenne. Megpróbálsz segíteni Neki találni egy hozzávaló barinőt... Ezt körülbelül 20 év tapasztalata alapján mondom, persze ettől függetlenül nyilván vannak olyanok akiknek nem ez a véleménye, nem én vagyok itt az egyetlen agytröszt, aki meg tud szólalni egy adott témában. Vannak sokan, lányok is akik kifejezetten jól értenek ezekhez a dolgokhoz... Szóval a kérdés tényleg nem az, hogy Te mennyire vagy jó ember és mennyire nem, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy ki tetszik Nekik és ki nem. A kérdés inkább az, hogy mennyire tudod korrektül lezárni ezt a dolgot úgy, hogy az által a fiú lehetőleg ne sérüljön még az eddigieknél is jobban. Ehhez nem igazán jó embernek kell lenni, hanem inkább úgy mondanám: tisztességesnek és rendesnek kell lenni. Popper Péter mondja valahogy így: Szeretni kell mindenkit? Nem, nem kell szeretni mindenkit, de mindenkivel szemben rendesnek kell lenni. Amint látom Téged bánt és napi szinten foglalkoztat ez a kérdés ami kifejezetten jó jel abból a szempontból, hogy előbb–utóbb rá fogod kényszeríteni magad egy megfelelő megoldás kitalálására ill. láthatóan már most is ezen dolgozol. Sok sikert, szerintem Neked menni fog és ezt teljesen komolyan mondom, nem mintha egyébként bármi mást komolytalanul akartam volna mondani ezt megelőzően.
2016. jún. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is megesett. Véleményem szerint nem rossz ember vagy csak magányos, és itt van közeledben valaki akit szeretsz emberileg, ő pedig közeledik, és gyengébb pillanataidban neked is jól esik egy kis törődés. Arról viszont nem tehetsz hogy még sem alakul ki benned erőssebb kötődés (pl. szerelem) felé.

Ha megtalálod az igazit, már nem lesz ilyen téren szükséged rá ne aggódj. Mindenesetre tapasztalataim szerint, ez neki a legrosszabb, aki akarna többet tőled, és szenved. Ha kibírod hogy ne történjen semmi garantáltan te is előbb találsz magadnak valaki mást, mert ezeket az energiákat nem pazarlod rá, még ha csúnyán is hangzik így. Illetve ő is tovább tud lépni.

2016. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!