Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez normális (az én koromban)?...

Ez normális (az én koromban)? 14/L

Figyelt kérdés
Mostanában vagyok abban a korban, amikor ugye rájövök, hogy ki is vagyok én, de olyan összefüggéstelen minden, hogy nem vagyok tisztában önmagammal, első sorban a nemi identitásommal, ami ilyenkor még alakulóban van. 12-3 éves koromig megvolt bennem a kép, hogy ha nagy leszek férjhez megyek, szülök gyerekeket, stb. Viszont elkezdtem a lányokhoz is vonzódni (volt egy barátnőm is) és pár nappal ezelőttig gondoltam, hogy Biszexuális vagyok. De megismerkedtem a 'panszexuális' kifejezéssel és most éppen annak mondom magam. És rengeteget gondolkodom, hogy talán jobb lett volna, ha nem is lánynak születek.. Mert a mellek akadályoznak egy csomó mindenben, menstruálok és lekezelőek velem elég sok esetben. És lányként kötelességemnek érzem, hogy szőrtelenítsem magam. Ezt nagyon utálom magamban, de ez van. És ezért jó a másik nemnek, mert ha borotválkoznak az rendben van, ha nem, az is. És nagyon bele vagyok esve az egyik fiú osztálytársamba, csak ezt nem tudom elmondani neki. Ezek egy mértékig normálisak, hiszen most ismerem meg a 'valódi önmagam', de ez szerintem nagyon sok egy gyereknek és félek, hogy felnőttként nem leszek boldog a bőrömben.

2016. jún. 3. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Normálisnak ugye azt nevezzük, ami/aki olyan mint az átlagos. Nem vagyok otthon a szexualitást kutató tanulmányokban és az ehhez tartozó statisztikakkal sem vagyok tisztában, de úgy gondolom, hogy nem normális (átlagos). Odáig nincs probléma semmivel és senkivel ami/aki nem normális, amíg nem tesz kárt a környezetében vagy saját magában. Ezt a szexualitás témakörben is ugyan így gondolom.


Amiket leírtál mint probléma, annak a biológiai részével meg kell barátkoznod, amíg nem talál a tudomány biztonságos megoldást rá (bár már hallani mindenféle operációról), DE!!! ilyenekrő is csak akkor kéne gondolkoznod, amikor már megtaláltad önmagad, ez pedig bőven eltart egy jó ideig. Én aztmondom, kevesebbet rágódj az egészen! A tomboló hormonok miatt úgyse fogsz tudni ésszerűen dönteni semmiről még egy jó pár évig. Csináld úgy és azt, amit épp jónak látsz, aztán majd úgy is lesz valahogy. :)


Az a része pedig, hogy lekezelőek veled illetve bizonyos dolgokat kötelességnek érzel csak azért mert lány vagy, inkább más témához tartozik. Ez szimplán a nem megfelelő társadalmi környezet miatt lehet, és ha nem fogod jól érezni magad a bőrödben felnőtt korodban, akkor az is inkább a nem tökéletesen működő társadalmunk miatt lesz, mint a jelenlegi kihez vonzódok problémád.


Ez egy teljes mértékben laikus által megfogalmazott szubjektív vélemény, lehetséges, hogy egy olyan ember, aki szakmai szinten foglalkozik evvel a témával teljesen mást mond, ezért nem feltétlenül elfogadható, amit írtam.

2016. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és igyekszem nem ezen rágódni, de én az a típus vagyok, aki megtervezi, hogy hogyan tervez majd meg valamit. :D Nagyon nem egyszerű, és tudom, hogy ez változni fog, hiszen gyerek vagyok, de gyengének érzem magam és ez nem tetszik. Kifejezetten utálom, ha gyengének tűnök. Úgy érzem, hogy ha a tökéletes ellentétem lennék, könnyen boldogulnék, de így egyáltalán nem.
2016. jún. 3. 21:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Tinédzserkorban teljesen normális, ha vannak benned kétségek, hogy melyik nemhez vonzódsz, még heteroszexuálisok között is van, aki tiniként meg volt kavarodva, vagy voltak azonos nemű emberrel kapcsolatai. :) De ha nem vagy hetero, az sem baj. :)


A menstruáció meg a lekezelés, meg a szőrtelenítés valóban kényelmetlen, de ezeknek a problémáknak az első része kitisztul, a másikhoz pedig idővel hozzászoksz! :) Kitartást! :)

2016. jún. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és egyáltalán nem zavarna, ha nem lennének hetero. Csak az zavar, hogy még nem tudom mi vagyok. :)
2016. jún. 4. 08:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy. :)
2016. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
^_^
2016. jún. 4. 08:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinél így van, most még alakul a teste az embernek, és nagyon meghatározó ebben a korban, mit csinálunk, kivel ismerkedünk, mit látunk bárhol.

Azt hiszem, minél intenzívebben élünk meg egy érzést, annál jobban azok vagyunk.

Lényeg, hogy élj egészségesen, mozogj sokat, és egyél rendesen. :)

2016. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az hogy milyen a szexuális identitásod azon ne aggódj, kiderül úgy is idővel. És azért szexuális identitás mert a SZEXEL van összefüggésbe! Addig úgy sem tudod megmondani amíg nem érzel szexuális izgatottságot, tehát attól még hogy nagyon jó barik vagytok attól még nem biztos hogy Biszexuális vagy.

Hogy lány vagy azt meg csak fogadd el és a testeddel járó körülményeket. Ne gondolkozz azon hogy a fiúknak talán jobb, mert ezen úgy se változtathatsz (még) és nem biztos, hogy jobb a fiúk bőrében lenni. :)

2016. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azzal a lánnyal sokáig voltunk barátok, én akkoriban kezdtem a saját nememhez vonzódni ő pedig 'vezetett', mert már egy ideje tudta, hogy leszbikus, és egyszerűen belezúgtam. És ilyenkor már érez az ember szexuális vonzalmat mások iránt, csak nyilván nem teszi meg, hiszen 14 évesen borzasztó korai lenne. Mégis annyira oda meg vissza vagyok érte, hogy szinte bármit megtennék, hogy viszonozza az érzéseimet, de nem tetszem neki és ezen nem változtat semmi.
2016. jún. 4. 10:30
 10/10 A kérdező kommentje:
Mármint a fiú.
2016. jún. 4. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!