Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz a Mosolygó kék...

Mit gondolsz a Mosolygó kék szemek c. dokumentumfilmről?

Figyelt kérdés
2016. jún. 4. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Semmit,mert nem láttam.
2016. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Karesz története. Nagyon tanulságos film a heroinról, Karcsiról és a család szélmalomharcáról, melynek előre jósolhatóan tragédia a vége.
2016. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

most láttam először a filmet elejétől a végéig. ugyan már csak halványan de még emlékszem kareszre és a többiekre. sokan meghaltak (egy is sok) ő előtte és utána is, volt akiket lecsuktak. a bandázás és buli elfajult. én is 14 éves koromig csináltam mindent kivéve a heroint, túl voltam sok mindenen addigra annak ellenére hogy átlagosan jó családokból vagyunk/voltunk.. időben kiléptem.

minden tiszteletem az apukának, ahogy látom a mai napig járja az iskolákat. nagyjából egyetértek a filmben elhangzottakkal mert első kézből tapasztaltam.

2017. ápr. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon köszönöm a választ. Ezek szerint Te ismerted Kareszt? Igen, valahol olvastam, hogy abban az időben nagyon sokan meghaltak abból a társaságból, ahová ő is tartozott. Sajnos unokatestvérem is így halt meg, de ő a 2000-es évek elején. Nem herointól, de a drog miatt szenvedett balesetet.


Nagyon megrendített a film, kár, hogy a neten csak a rövidített változat látható. Úgy tudom, hogy először másfél órás volt a film és Karesz vég akarata volt a címe.


A srác egyébként ha nem is arcra, de úgy összességében , stílusában hasonlít az unokaöcsémre. Sajnálom a szerencsétlen családját, főleg az apját, aki összeroppant és küldetésének érzi, hogy másokon segítsen. Valószínűleg így tud talpon maradni nap mint nap, mert feldolgozni sosem fogja, ha 20 évig nem sikerült. Megdöbbentenek a video alatti kommentek, melyeknek nagy része sárdobálás, gyűlölködés a srác vagy a családja felé. Karesz egyébként egy link, svihák, de jólelkű embernek tűnt. Aki gyenge volt. Noha elítélem az arc nélküli kommentelők mocskos bejegyzéseit, magam is elgondolkodtam azon, hogyan nem vette észre a család, hogy herkázik. Mert ha néha szív vagy tablettázik, azt még elfogadom, ha nem veszik észre. Na de a heroint hogyan nem lehet észrevenni? A videoból kiderül, hogy a család igenis tudott róla. Az anyja a videoban így szól hozzá, miközben a mákteát itatják vele: "tegnap megint lőttél..." "odaadtaad az xy-nak a belövőpuskádat". A visszaemlékezésben a húga is elismerte, h tudott róla. De ha mindenki mindent tudott, akkor miért hagyták, miért nem küldték elvonóra. Persze tudom, hogy az sem garancia a leszokásra (ld. unokaöcsém, aki háromszor is volt huszonévesen), de az, hogy meg sem próbálták, érthetetlen számomra. Persze nem ítélkezem, csak nem értem. A kilencvenes évekről beszélünk, akkoriban már tudni lehetett ezekről. Ha van kedved írj, örülnék neki. Bocsi, ha hosszú voltam, nem igazán tudok erről a témáról beszélgetni senkivel. Örülök, hogy te nem így jártál!

2017. ápr. 25. 21:26
 5/8 anonim válasza:
2017. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Malenne 40 éves......
2017. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul a máktea csak ront a helyzeten és nem szabad adni herkásnak, ebből látszik ,hogy nemhogy elvonóra nem küldték ,de nem is kértek orvosi segítséget, akár magánklinikára is benyomhatták volna drogrehabra akár külföldre is és igen a szülők is hibásak nem is kicsit, hogy nem léptek időbern.
2017. aug. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A filmből kiderül ,hogy gazdag család, elkényeztetett kölyke volt, aki már gyerekként is mindent megkapott amit csak akart, mindene megvolt, még többet akart, mert ez volt elég, jött a drog egyre keményebb.
2017. aug. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!