Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rajonganak ennyire az...

Miért rajonganak ennyire az emberek a labdarúgásért?

Figyelt kérdés
Mondja el nekem valaki mi olyan izgalmas ebben a sportban.

2016. jún. 8. 09:57
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
28%
Az amerikaiak miéért rajonganak annyira a kosárért, vagy a hokiért? Hülye kérdés...
2016. jún. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%
Az izles nem lehet vita targya. Biztos van sport, ami szamodra izgalmas, masnak meg az nem erdekes. Egyebkent a fociban az a jo , h jo kozossegi program az ertelmes szurkolas ( a masik csapat es rajongoinak szidasa, ill rongalas NEM! az!!! Gyulolom a vandalokat!!)
2016. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, mert ez érdekli őket. Van aki a focit, van aki a kosarat, van aki az F1-et szereti. Az változó, hogy kinek mi az izgalmas, egyeseknek a sakk vagy a curling is izgalmas vagy akár az esport. :)
2016. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
80%
Mert szabad országban élünk, és nincs megtiltva, hogy az ember szeressen valamit. Neked nem muszáj értened, csak fogadd el, ennyi.
2016. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
89%

Én nagyon szeretem, de csak csinálni. Nézni nem szoktam.

Hogy mi a jó benne? Szeretem rúgni a labdát, szeretek cselezni, és szeretek a haverokkal lenni. + tök jó néha mozogni.

2016. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
87%

"Egy kicsit" evolucionista választ tudok rá: mert olyan, mint amikor vadásztak. Kergették a vadat, örültek, ha megvolt, szomorkodtak -rossz esetben éhen haltak, ami a focinál nem egy szóba jöhető fenyegetettség-, néha megsérültek és jó sokáig meséltek róla, hogy húúú emlékszel amikor a ...

Az asszonyok meg büszkék voltak, ha sikerült és szomorúak, ha nem, de mindenképpen büszkék voltak az emberükre, aki nem csak otthon nyomogatta a távirányítót.. mármint ha lett volna akkoriban :D

2016. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%
*Az asszonyok meg örültek, ha sikerült
2016. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
22%
Én nem tudom én inkább Disney-t nézek :D
2016. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
79%

Mert az európai kultúra része. Arról nem beszélve, hogy a leghangulatosabb és leginkább sokszínű sport. Nem olyan, mint más játék (kosárlabda, kézilabda), hogy kis túlzással csupán kétméteres "lelketlen" izomagyakat látsz. Rengeteg egyéniség van a labdarúgásban és mindenki megtalálhatja a saját példaképét. A stadionok hangulatáról nem is beszélve. Jól írta valaki lentebb, hogy tipikus közösséget kovácsoló sport. Angliában és Németországban pedig a mindennapok része, szó szerint. A Premier Leage-ben például már hagyomány, hogy a boxing day-en (karácsony) a az emberek elmennek egy PL meccsre. Nézd meg ezt, egy átlagos német meccsnap: https://www.youtube.com/watch?v=SJMXg5mytmI

Csak nálunk számít ennyire közutálatnak a futball. Mondjuk a magyar foci minősége is olyan messze van Európától, amilyen messze vagyunk a nyugati életszínvonaltól. Szóval a foci egyben tökéletesen tükrözi az adott nemzetet is.

2016. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim válasza:
92%

Néhány ok amiért a futball ennyire népszerű játék lett:

- Szinte bármilyen testalkatú ember tudja űzni (nem pl. csak a 2 méteresek sportja mint a kosárlabda.)

- Nem kell hozzá drága felszerelés.

- nem kell hozzá sportcsarnok, jégpálya stb, így falusi szinten is lehet űzni.

- a kevés gól miatt a gyengébb megverheti az erősebbet, így kiegyenlítettek az erőviszonyok.

2016. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!