Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják "beteges"...

Miért tartják "beteges" hozzáállásnak azt, hogy szeretek dolgozni?

Figyelt kérdés

Tulajdonképp mindig is szerettem, tanulni se csak azokat a tárgyakat tanultam, amik kellettek a továbbtanuláshoz, hanem az összeset, mert számomra egyszerűen jó érzés keményen dolgozni (persze a továbbtanulás is fontos volt, kiskoromtól kezdve tudtam, mit szeretnék csinálni, ha "nagy" leszek, és teljesen jó irányba haladok, hogy megvalósítsam). Inkább maga a munka szeretete motivál, és utána keresek egy célt, hogy mit is szeretnék elérni az eredményeimmel. Általában 10-12 órát dolgozok, hétköznaponként. A munkatársaim pattannak is fel, amint eljön a négy óra, én pedig nem akarok olyankor elmenni, csak ha nagyon fáradt vagyok.

Vannak haverjaim, akikkel csak hébe-hóba elmegyünk valahova, meg két igazán jó barátnőm, és nekem az emberi kapcsolatok terén ennyi untig elég. Persze tudom, hogy minden meg fog változni, ha nekik családjuk lesz, de nem hiszem, hogy emiatt "kitiltanának" majd az életükből, annál elfogadóbbaknak ismerem őket. Amit még fejleszteni tudok az életemben, az még egy diploma megszerzése (már jelentkeztem, ha minden jól megy és felvesznek, ősszel megkezdem levelezőn), meg természetesen egy előléptetés, esetleg jobb állásajánlat. Itt mindig van hova fejlődni.

Én szeretem az életem így, és szeretem, amit csinálok, de néhány haverom, és a családom (főleg a szüleim és az öcsém) szerint ez nem normális, egy huszonéves nőnek párkapcsolatot kellene építeni, családot kellene alapítani, és "barátnőzni" kellene. Szerintem pedig egy pályakezdőnek egyébként is többet kell dolgoznia, hogy haladjon előre, de még ha nem is lennék fiatal, miért baj az, hogy szeretem a szakmám, és szeretek dolgozni?

Nem azt mondom, hogy döntsétek el, helyes-e ahogy élek, vagy sem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre :)


2016. jún. 8. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

munkamániás vagy. A kérdés, hogy miért? Valami elől (párkapcsolat kialakításától való félelem) menekülsz a munkába?


Azt kötve hiszem, hogy örömmel tölt el másnak a várát építgetni aprópénzért.

2016. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

munkamániás, karrierista hozzáállásod van...

Én is hasonló vagyok, de én még senkitől nem kaptam meg, hogy "beteges" lenne, viszont magamtól tudom, hogy nem így kellene élnem...

Rengeteg időm ment/megy el tanulásra, munkára, de még a szórakozásom is részben munkával kapcsolatos.


Mondhatni a munka megszállottjai vagyunk :D

Sok fajta ember él a világban és van akire mutogatnak, hogy "ő furcsa", míg másokat elfogadnak...nézőpont kérdése, hogy mi normális és mi nem az...

Éld úgy az életed, hogy boldog legyél! A saját boldogságodért neked kell tenned és ne hagyd, hogy mások elvegyék tőled!


23F

2016. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyakori, hogy valaki talál olyan munkát, amit szeret is csinálni. Nem biztos, hogy ez munkamánia.

Ha olyat csinálok, ami jobban érdekel, velem is volt már olyan, hogy csak véletlenül pillantottam rá az órára, és akkor láttam, hogy ja, készülni kellene, mert megy a buszom, és mással nem jutok haza. Amíg ugyanezt nem várod el másoktól (pl. beosztottaktól, ha van ilyen), csak magaddal szemben van ez, addig nincs baj. Csak a legtöbb ember nyűgnek éli meg a munkát. Nekem olyan kollégám is van, aki már hétfő reggel a péntek estét várja, és egy héten többször is elnyöszörgi magát, hogy legyen már péntek... :-)

2016. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki csak azt tegye, ami jól esik neki. :) Ha neked tényleg a munka jelenti a legnagyobb királyságot, akkor csináld csak. Én amúgy pont az ellentéted vagyok, utálok dolgozni. Ezért elmentem biztonsági őrnek, egy telephelyre, ahol csak filmeket nézek, játszok, stb. Persze vannak céljaim, ötleteim, és ezeket meg is valósítom, de nem napi 12 órában. Egy órát bibelődök vele, azt élvezem is, de aztán megunom, és csinálok mást. Megnyugtatlak, hogy engem se nagyon tartanak normálisnak, de hol érdekel az engem.


34F

2016. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pimbula esetleg tanulhatsz szakmát, hobbit is!


23F

2016. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kiadsam


Tanulni ugyanúgy utálok, mint dolgozni, kivéve, olyan dolgokat, ami érdekel. Elég sokminden érdekel, ezért nem vagyok tudatlan, iskolázatlan annál inkább :P. De minek is iskola olyannak, aki utál dolgozni? Szóval nem értem a javaslatodat. Azt meg hogy tanuljak hobbit, gondolom úgy értetted, keressek hobbit... Hát az van már így is, méghozzá oly sok, h annak ellenére hogy nem dolgozom, sosincs időm mindegyiknek hódolni.

2016. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Mert nagyon sok ember sajnos olyan munkát csinál, amit utál, és saját magukból indulnak ki.
2016. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Pimbula


Nézd pozitívan, legalább le tudtad írni a nick nevem, nem sokat képesek rá :D


Figyelj én pl szeretek programozni, hobbi szinten kezdtem anno, autodidakta módon rengeteget tanultam. Mostanság pl játékfejlesztést tanulok hobbiból, később tanfolyamokat is szeretnék elvégezni, végül talán főiskolát/egyetemet.

3 szakmám van + pár továbbképzésen vettem részt, de ezt megelőzte a rengeteg autodidakta tanulás!

Ott az internet, 10000001 dolgot megtanulhatsz, A-tól Z-ig kb mindent, ha megfelelő időt és energiát fordítasz rá!

Olyat keress amit szeretsz csinálni és tudnád munkaként végezni, legyen az kertészkedés, rajzolás, takarítás, zenélés...bármi...

De igazából ha a biztonsági őri munkádat jól megfizetik és stabil munkahely, akkor mellette még rengeteg időd marad, mert munka közben tudod űzni a hobbidat :)

És ha úgy választod meg, akkor biztonsági őri munka alatt, hobbival pénzt is tudnál keresni! Nem muszáj összekötni a hobbit és a keresetet, de tudod úgy alakítani a dolgaidat, ha szükséges akkor a hobbidból legyen meg az a plusz bevétel amire éppen szükséged van...


23F

2016. jún. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Valóban beteges.Aki 12órát dolgozik az csak aludni jár haza.

Mikor sportolsz,szórakozol?

Ha sokáig fogsz így élni akkor beteg leszel az tuti..

2016. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En nem birnam ki
2020. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!