Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy utálok rádiót...

Normális, hogy utálok rádiót hallgatni?

Figyelt kérdés

Régebben dolgoztam egy szuvenírboltban. Mindig ketten voltunk beosztva és, ha én értem oda elsőnek, sosem lapcsoltam be a rádiót, mert zavart. Kasszanyitáskor és záráskor főképp, amikor épp számoltam a pénzt és a háttérben szólt a zaj. És a kollégám, amint beért, első dolga volt bekapcsolnia a rádiót, mert, hogy annak szólnia kell. Amúgy olyan hangerőn volt, hogy nem is a vásárlóknak szólt, hanem az eladóknak.


Gyűlöltem, hogy a legújabb slágerek címén ugyanazt a három dalt játszották napi tízszer. Gyűlöltem, ahogy a bemondó affektálva beszélt a rádióban. Gyűlöltem, hogy a bemondó mi dig ugyanazt mondta el...


És azt se értem miért jó, ha a boltokban szól. Bemegyek egy ruhaboltba és csak szeretnék kis időt nézelődve eltölteni, de agyvérzést kapok, mert bömböl a háttérben a zene és általában vagy olyan, aminek ugyanaz a dallama végig vagy, amiben a pasi ugyanazt a szót ismételgeti meg és 2 perc szóismételgetés után fejezi be a mondatot pl "Én... Én... Én... Én... Énénénénénénénén... Én... Én... .... ...Én én én ... én ezt nem értem" és legtöbbször teszi ezt olyan hangon, mintha böfögne.


Autóban sem viselem el, sokszor zavar is, hogy kérdés nélkül bekapcsolják és mondjuk épp jól esne a beszélgetés háttérzaj nélkül.


Viszomt a környezetemben senki sem érez így. Normális, hogy ennyire rádióellenes vagyok?



2016. jún. 9. 23:22
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja és a rádióban levő reklámok a halálom, olyan mintha a retaldátak gyülekezetét hallgatnám, olyan hangom és olyan dolgokról beszélnek...
2016. jún. 9. 23:23
 2/21 H.Patrik20 ***** válasza:
68%
Vegulis normalis. Csak fura, hogy ezen igy felkapod a vizet. A munkatarsadnak elmondod szepen, hogy zavar. A kocsiban megmondod, hogy zavar vezetes kozben. A boltokban meg alkalmaszkodsz, es turod.
2016. jún. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Miért kérdőjelezed meg magad rögtön, ha valamivel úgy ítéled meg, hogy kilógsz a sorból? Téged zavar, béke van. Vannak olyan emberek is, ozt cső, nem vagyunk egyformák.:)
2016. jún. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sose hallgatom, mert zavar. A boltban ahol dolgozom, nem rádió, hanem más zene megy, azt se szeretem.
2016. jún. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Földes Andor zongoraművész könyvében olvastam, hogy a manapság mindenütt hallható "zene" olyan mint a mérges gáz - mindenhova beszivárog, és eltompítja az ember gondolkodását.
2016. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ilyen "sláger" rádiókat én se szeretek hallgatni de ha találok egy adót ahol '90 és '00 körüli zenét játszanak minimális pofázással, azt el hallgatom.
2016. jún. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Én is rühellem, hogy egy rakás ember számára egyszerűen folyton szólnia kell valaminek. Beleőrülnének abba, ha félórára csönd lenne körülöttük, vagy mi?
2016. jún. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen normális.

Elhiszem, hogy nem tudod elviselni, mert manapság annyi csatornán keresztül ömlik ránk a képi- és hangmennyiség, hogy az ember néha besokall. Nem is veszik észre az emberek, hogy egyszerűen nincs egy nyugodt pillanat se, mindenhonnan még a csapból is folyik mindig valami hülyeség.. Sajnos a ma embere ehhez van hozzászokva.

Még beszélgetni se lehet úgy, hogy valahol valakinél ne legyen valamilyen "háttérzaj".


Amin én is fenn vagyok akadva az az, hogy van egy természetben lévő hely, és nagy, óriás kivetítőn keresztül lehet nézni és hallani is mindent (végül is a tv csatornái vannak rákötve), de az a szerencsétlen az egész helyzetben, hogy ha kimegyek arra a bizonyos helyre (vendéglátó egység), ahol vannak nyugágyak is, akkor NEM a kib*szott tv-t akarom nézni és hallgatni, hanem a természet hangjait! Miért nem lehet ezt megérteni? Miért kell főnöki szemmel és hülyeséggel olyat gondolni, hogy áá, majd biztos idevonzza az embereket? Mert például engem ezzel a helyzettel most pont elüldöznek, pedig napi szinten jártam oda törzsvendégként.

Szerettem hallgatni a fák susogását, a madarak csicsergését, és a természet hangjait.


Csak sajnos most már nem lehet! Mert egy hülye kitalálta, hogy milyen jó lenne oda óriáskivetítőt helyezni a kinti környezetbe! Nem is való oda könyörgöm, ki a természetbe az ilyen!

2016. jún. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Évek óta ez megy. Tényleg semmitmondó az egész. Teljesen egyetértek veled kérdező.

Én is agyvérzést tudok kapni majdnem az összes adótól. A Class FMet, Petőfi rádiót és Music FMet nagy ívben kerülöm. Mindig kellett mennie a munkában a Morning shownak, olyan zavaró volt , gyűlöltem, már már azt éreztem legszívesebben kivágnám az ablakon az egészet, mert semmitmondó dumákat ejtettek meg csak és gusztustalan stílusban röhögtek mindenen. A másik pedig az ún legújabb slágerek, amik már 5 éve újak, más új sláger nincs, mindig ugyanazok óránként 5ször megismétlik. reklámok, sztárokkal való semmitmondó nyálas beszélgetések, ostoba hosszas és unalmas felvezető egyes énekesekről, teljesen értelmetlen és felesleges.

Általában a rádiót a jó zene reményében hallgatom, de a rádió és a jó zene nagyon messze áll egymástól.


Az utóbbi időben felfedeztem egy új rádióállomást, Sláger FM, egész korrekt számokat adnak le benne. Vannak gyengítései, mint az imént leírt unalmas anekdoták egyes énekesekről és néha megismétli ugyanazt a slágert, azzal a különbséggel hogy 90es évekbeli számokat játszanak le főként.



Normális hogy rádióellenes vagy, nagyon ritka mikor z uunalmas egyforma emberek közül akik normálisnak hiszik magukat kitűnik legalább egy ember akinek ez a monotonitás nem tetszik, aztán meg le van szólva hogy milyen hülyeségeket beszél és hogy a világ milyen szép és jó és remek. Baromira nem remek!!! Unalmas és semmitmondó, legalábbis ez az ország az.

2016. jún. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Átérzem.. minden évben van valami sláger.. pár éve, új munkahely, non-stop megy a rádió és minden 2. szám a david guettatol a play hard.. fel is mondtam, most már nyugodtabbak a körülmények
2016. jún. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!