Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik olyanokat állítanak,...

Akik olyanokat állítanak, hogy a magyar az ősnyelv meg a magyar nép minden civilizáció bölcsője, azok komolyan gondolják amit mondanak?

Figyelt kérdés

Nem egyszer találkozok ilyen feltevésekkel, miszerint a székely-magyar rovásírás a többi írás elődje, csak a latin ABC után el lett felejtve, meg hogy a "magyar" elnevezés onnan ered, hogy volt idő, amikor csak a Kárpát-medence volt lakható, csak itt élték túl az emerek a környezet viszontagságait, mint például a jégkorszakok, ezért az itt lévő és itt fejlődő embereket a mag uraiank nevezték el. És ennek vannak különböző verziói, miszerint csak itt éltek emberek és a "mag" életet jelent, van olyan verzió, miszerint a "mag" tudást jelent és az itt lévő emberek alkották meg a civilizációt ( igen, így mondták ), stb.


De ezt komolyan is veszik az emberek?


2016. jún. 19. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Igen, meg már az ókori egyiptomi sírokban is otthagyták a kéznyomaikat :-D

Az sem gondolja komolyan aki leírta valami kamu honlapon, aztán jót röhög amikor az emberek terjesztik a facebookon. Mert hát ki állít ilyent?

2016. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

beleolvastam ilyenekbe, de nem veszem őket komolyan. Általában a történelem érdekel, a nyelvtörténet is, így sikerült megtalálni ezeket az oldalakat. De a legtöbb finoman szólva is túloz szerintem. Viszont nekem a hivatalos nyelvtörténeti oktatási anyag sem tűnik teljesen igazinak.

Vitát erről nem szeretnék indítani, mert ezek csak érzetek a részemről, olyan "kicsit bűzlik az egész" érzetek, de nem vagyok szakértő, csak egy kíváncsi olvasó.

2016. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

milyen érdekes, hogy ez csak a magyar ember fejében fordul meg, mondjuk egy spanyol vagy egy svéd csávó nem hiszem, hogy ezen gondolkodna, hogy a magyar az ősnyelv


én ezeket azért tartom butaságnak mivel egyértelmű, hogy ez az egész az ember hovatartozásából adódik

2016. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha néhány "ellenpont" oldalon is mozogsz, akkor láttad már, mennyien kattannak rá arra, hogy több nickkel, igazán dörzsölt troll szereplőkként részt vállaljanak a csodás elgondolások boncolgatásában. Persze vannak igazán retardáltak, ők a szórakozás valódi tárgyai. Főleg amikor egy troll alteregód visszavált precíz észérvekkel a valóságra. Vagy ha szerepénél maradva hangot ad kételyeinek, és tényleg világosan levezeti, miért nem hisz el mindent.


És jön a reakció.


És sose lehetsz biztos benne, hogy nem hiperintelligens trollzseni szívat szét Etelka néni képében. De csak mert IRL ismersz ilyen ezószédült elméletgyárakat, akik tényleg tetszőleges, lehetőleg nyilvánvalóan légbőlkapott okoskodást benyelnek és a legnagyobb jószándékkal próbálnak a fejedbe beleverni, miközben az érvek megértése teljesen meghaladja a képességeiket, és/vagy nem is hajlandók arra figyelni se, ami nem tetszik nekik, akármennyire is nyilvánvaló egyébként, hogy az az igazság.


Ők komolyan gondolják, viszont ők maguk a legnagyobb jóindulattal se vehetők komolyan. Sok vizet nem zavarnak elvileg, csak trollostul-mindenestül azért elég nagy tömegről beszélünk már (és ebből rengeteg a tényleg ostoba, aki bevette az egészet), és ők azért komoly ricsajba rejtenek egy-két esetleg ténylegesen hasznos felvetést, meglátást, ami bármilyen alátámasztatlan is, azért megfontolandó, hogy nem azért illeszkedik-e a valóságra olyan jól, mert esetleg tényleg "ez és ez" van a háttérben?


Alapszinten, kérdőjelekkel bőségesen meghintve szerintem szabad "konteósnak" is lenni, de ennél több már olyasmi, mintha egy Gazdálkodj okosan! parti végén követelnéd a kéglidet meg mindent. Forrással együtt kell tudni értelmezni MINDEN információt, ezt felejtik el a bolondok. És ha egy-egy légbőlkapott elgondolást úgy érezzük, hogy érdemes megőriznünk továbbgondolásra, akkor megőrizhetjük, nem fogunk (jobban) cipekedni miatta, csak ne úgy beszéljen már róla egy kisebb tömeg, mintha bizonyított tény!!4! lenne...


Amikor épp valamelyik kábé hívő periódusomat élem, többek közt ezért is imádkozom.

2016. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos a legtöbb komolyan is gondolja. Ismertem olyan embert, aki állította, hogy a magyarok igenis a Szíriuszról származnak.
2016. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!