Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan törjek ki az életképtel...

Hogyan törjek ki az életképtelenségből?

Figyelt kérdés

Szóval, megláttam ezt a kérdést és teljesen magamra ismertem. http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__79053..


Aztán olvasgattam a válaszokat, hogy valaki 14-15 évesen már vonatozik új helyekre, buszozik, én meg max. Budára mentem Pestről egyedül, oda is úgy hogy telefonos GPS-el. 18 vagyok, és elhatároztam, hogy elköltözök Sopronba és Bécsben találok munkát, de félek belevágni, mert ha elmegyek itthonról, akkor esetleg rossz vonatra szállok, rossz helyen szállok le, és fogalmam sincs az egyéb "nagybetűs élet" dolgairól, mint pl. szerződést kötni amikor albérletet igénylek, adózni stb és emiatt félek belevágni, de nem akarok itthon megrohadni a szüleimmel. Hogyan tanuljam meg a nagybetűs élet minden dolgát hogy könnyen átlátható legyen? Sajnos ehhez nincs tutorial a youtubeon. Nekem kicsit illogikus azért, mert ha fölkeresem pl. vonat menetrend akkor kidob 100 at de át sem látom a menetrendet meg hogy melyik vonat megy Bécsbe, mennyi a havi bérlet. Valaki meg már 15 évesen egyedül elment iskola után. 18/életképtelen F.


2016. jún. 29. 12:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még azért is félek elmenni Sopronba és Bécsbe mert ha elszúrom akkor szerintem vissza se engednek lakni.
2016. jún. 29. 12:48
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát úgy elég gáz, hogy ha elmész, akkor nem jöhetsz vissza... milyen szülők ezek?

Amúgy meg amit nem találsz interneten, azt megkérdezheted személyesen. Kimész az állomásra és az információn érdeklődsz.

2016. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elég utálatos szüleim vannak.
2016. jún. 29. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj, nyugi már. Az első lépésként tök jó, hogy felismerted, hogy van ez a problémád és hogy ezen változtatni is akarsz.

De nem szabad félni. Az albérletről, adókról, szerződésekről lehet tök jó anyagokat találni netről, de ezeket úgyis csak úgy lehet megtanulni, hogyha rá vagy kényszerítve.

Ha eltévedsz, van szád, meg tudod kérdezni, hogy most merre, hány méter. Nem ciki. És nem kell parázni.

2016. jún. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is: nincs azzal semmi baj, ha félsz! Mindenki fél a változástól, pláne, ha ekkora lépésre szánja el magát.

Barátaid nincsenek? Esetleg egy ismerős Sopronban? Az ugyanis, ha nem lennél/mennél egyedül, az szerintem sokat segítene a biztonságérzeteden!

2016. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem Afrikába vagy Dél-Amerikába mész nagyon eltévedni nem tudsz, látod a kíírásokat a táblán vannak körülötted magyar emberek akik segítenek.


Én se sokfelé vonatoztam életemben minden féltem hogy rossz vontra szálltam de ilyen nem történt még.

Információs pultnál megmondják melyik vágányhoz kell menni.

2016. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5: Egyedül vagyok.

6: Kösz!

2016. jún. 29. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Azaz igazság hogy ezt a szüleid csinálják veled. Illetve nem csak veled, de mostanában annyira nyápicra nevelik a szülők a gyerekeiket, ha elérik ezt a kort tényleg itt fognak tartani. Például - nem azért írom hogy felvágjak - nekem már 10-12 évesen meg kellett főzni nyáron egy rendes ebédet, mert anyáék dolgoztak. Viszont tegnap átmentem a barátomhoz, és a 14 éves öccsének FELVÁGTA a pizzát.. Mert ő nem tudja.. Ezzel nem téged akarlak bántani, csak már engem is zavar, hogy a szülők azt hiszik hogy ennyi idősen semmit nem tudunk magunktól megcsinálni. De ez nem így van, csak nem hagyják, hogy megcsináljuk, és ez elég elszomorító.

De én is azt mondom, hogy menj ki az állomásra, kérdezd meg a menetrendet. Aztán meg csak vágj bele :D És légy erős. Hidd el, ha rá leszel kényszerülve hogy magadnak intézd a dolgokat, úgyis megoldod. Először rossz lesz, de szerintem pár hét után örülni fogsz, hogy belevágtál

2016. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van utolsó, ez a szüleim hibája, mindent alám tettek amikor kicsi voltam most meg jönnek azzal hogy lusta vagyok.
2016. jún. 29. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!