Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan lehet felismerni, hogy...

Honnan lehet felismerni, hogy valaki anorexiás?

Figyelt kérdés
Mitől alakul ki? Miért lesz valaki az? Mik a jelei? Tényleg kövérnek látja magát? Mi a célja? Mi számít anorexiának?

2016. jún. 30. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

1.mert depressziós.

2.nem tudja az életét-vagy 1 bizonyos szegmensét-irányítani,elveszíti az irányítást.

3.elkezd fogyni.

4.letolja hogyan látja magát.

5.a cél az öngyilkosság egy kevésbé drasztikus formája.

6.hirtelen súlyvesztés,apatikus érdektelen viselkedés,étel ital elutasítása.

2016. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Eszter76 ***** válasza:

Az anorexiásnak (és a bulémisnak is) téves én-képe van. Sokkal kövérebbnek látja magát, mint amilyen valójában - sok esetben még akkor is túlsúlyosnak képzeli magát, amikor már kórosan sovány.

Ez csak az én-képével van így - más anorexiásokon látja, hogy azok milyen soványak, akár szóvá is teheti, de nem ismeri fel, hogy ő maga is ugyanolyan.

Ez egy pszichés betegség, sokminden kiválthatja. A célja az, hogy szép legyen - és rendszerint pont az ellenkezőjét éri el.

Az anorexiás gyakran teljesen elutasítja az evést. (A bulémiás ezzel szemben eszik, de utána bűntudata lesz és emiatt szándékosan kiadja magából az elfogyasztott ételt.)

2016. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kialakulásának sok oka lehet, alapból nincs rendben az ömbizalom meg az énkép, de mondjuk egy beszólás ("kövér vagy" stb) elindíthatja a folyamatot. Általában nem tudják magukról ogy azok, vagy legalábbis nem akarják elfogadni. Amikor csontsoványak akkor is látnak magukon felesleget ez így van. Kezdetben a súlyról nem lehet felsimerni mert kövér ember is lehet anorexiás, ami biztos jel: étel, ital tagadása, alig fogyaszt mindkettőből, fél a kalóriáktól, sokan méregeti magát és általában keményen edz mellé. Később ugye ebből gyorsan lesz a csonstsoványság ami már inkább látható jel. A célja egy ilyen embernek az hogy lefogyjon mert azt hiszi a jelenlegi állapotában nem szép és a fogyástól lesz az. Egy szimpla fogyókúrából akkor lesz anorexia ha az alany nem tudja abbahagyni.
2016. júl. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az evészavarok – akár pszichológiai vagy társadalmi okokkal is bírhatnak – de minden esetben ott van a súlyos biológiai megalapozottság, mégpedig az agy rendellenes működése.

Mára már ismert, hogy az evészavarral küzdőknél bizonyos agypályák nem úgy funkcionálnak, mint azoknál, akiknek nincs evészavaruk.

Aki egy kicsit mélyebben szeretné megérteni, hogy is működik ez az egész, nézze meg ezt az egészen friss ismertető videót, amit feliratoztam magyarul.(Ha automatikusan nem jelenne meg a magyar felirat, a beállítások gombbal rátehető.) Érdekelne a véleményetek.

https://www.youtube.com/watch?v=mSF14mRwJfA

2016. júl. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nemtudom érdekel-e még a téma de én most gyógyulok ki belőle.Nagyon nehéz mert minden falat után gyötör a bűntudat de tudom hogy muszáj ennem különben nem lesz jó vége mert már több dolog is jelezte a testembe hogy ez igy nem helyes.Ne akard meg tudni milyen mert mindennap küzdök vele énis.egy fogyokura miatt kezdődött egyébként.Most mar ugy vagyok vele bár ne kezdtem volna el mindezt azért mert az a +3 kg nem tetszett magamon.
2016. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!