Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le ezt a fajta...

Hogyan győzzem le ezt a fajta rossz érzést?

Figyelt kérdés

Ha csinálnom kell valamit iskolában vagy munkahelyen akkor mindig arra gondolok hogy el fogom rontani, többször átnézem a dolgokat, variálom de a végén általában kiderül hogy sok mindent elqrtam.. nem jól csináltam, felcseréltem a dolgokat. Pedig annyira ráfeszülök és koncentrálok, de mégis rossz lesz.

Bennem van ez az érzés állandóan hogyha valamit nem csinálok jól akkor egy értéktelen szar vagyok.

Sajnos ez nálam nem néhány alkalom hogy elrontok valamit, hanem mindennapi.

Nagyon el szoktam szégyenleni magamat, olyankor rá se nézek másokra nehogy szóvá tegyék.

Nem szoktam kérdezni ha nem világos valami mert cikinek érzem hogy még azt se tudom.

Néha egész nap ezen kattog az agyam hogy mivan ha elrontottam megint, bevillannak képek hogy hú ezt lehet hogy rosszul írtam, rossz sorrendbe raktam.

Annyira kimerít és megőrülök tőle.

20/F


2016. júl. 7. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Ismerős az érzés, a megoldás csak rajtad áll. Először is ne görcsölj, bármilyen nehéz feladat is áll előtted csak a nyugodt megoldásra törekedj, a higgadtság és a nyugalom a kulcs. Egy konkrét példát is írok. Középiskolás koromban egy elég nehéz témából matek dolgozatot írtunk. A dolgozat alatt teljesen bepánikoltam, az időlimit miatt kapkodtam, szinte mindent elszúrtam a parázás miatt. Ezután otthon leültem és kb. 10 perc alatt teljesen nyugodtan, minden nyonás nélkül hibátlanul megoldottam a dolgozatbeli feladatokat, amiket 45 perc alatt nem sikerült. Ez is mutatja, hogy ha magadban kicsit el tudsz csendesedni és nem foglalkozni a zavaró tényezőkkel, akkor nincs megoldhatatlan probléma. Lényeg, hogy legyen egy stratégiád, hogy hogyan indulsz el és milyen lépésekkel valósítod meg a célt.
2016. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!