Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet, hogy ilyen emberis...

Hogy lehet, hogy ilyen emberismerő lettem?

Figyelt kérdés

Deklarálom: Asperger-szindrómás vagyok, magasan funkcionáló autista. Öt éves koromban diagnosztizáltak.


Kisebb koromban mindig magamhoz hasonló embert akartam megismerni, így folyamatosan figyeltem őket. A viselkedésüket, reakcióikat; a működési módjukat. Később elkezdtem manipulálni őket, hogy leteszteljem, mennyire ismerem a kiszemelt személyt. De az elsődleges célom az volt, hogy magamhoz hasonlót találjak. A speciális érdeklődési köröm az emberek lettek elég gyorsan.


Ma, 24 évesen egy kis megfigyelés után rengeteg mindent el tudok mondani bárkiről. Gyorsan észreveszem, ha valaki eltér a megszokott mintától, azután irányzottan figyelve a reakcióit, testtartását, arcjátékát, hangszínét és hangjátékát, mondandóját, szövegkörnyezetet, annak változásait - milyen hatásokra változik - be tudom határolni, hogy milyen problémával is szenved, vagy miben is tér el. Melegeket, szociális fóbiában élőket, vagy egyszerűen olyan enyhe nárcisztikus személyiségben szenvedőket, akik kívülről várják az indentitásukat nap mint nap tömegével regisztrálok. Az egyik barátom szerint ez ijesztő. Egyedül én vagyok ilyen furcsa, vagy van más is?



2016. júl. 10. 02:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak te. De nagyon ritka hozzánk hasonlo. Kerlek irj rám. Egy reszt mert bennem hozzad hasonlot talalnal mas reszt mert lemernem IQ dat.
2016. júl. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magam is foglalkozom önfejlesztéssel, meditációval, járok személyiségfejlesztőhöz, aki coachként sokat segít és bennem is kezd kialakukni egy hasonló látásmód, de az enyhe autizmus valószínű ebben segítségedre van.
2016. júl. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, hogyan lettél.

Kekszet? :D

2016. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülj neki. :)

Nekem is vannak módszereim, amivel könnyebben megismerek egy embert anélkül, hogy akár beszélgetnék vele, a célom pedig hasonló: a hozzám hasonlóak megtalálása.

Nekem ez a testtartás, reakciók satöbbi csak egy része az egésznek, azzal inkább csak azt szűröm ki, hogy ki az, aki után tovább kémkedek.

2016. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bingó. Egyébként így lehet a legjobb emberismerővé válni. Viszont a mai emberek többsége felületes, én is az voltam. Soha senkit nem figyeltem ilyen értelemben meg. Viszont most munkámból adódóan kénytelen vagyok megfigyelni őket, ezáltal jobb ember ismerő is lettem mint előtte voltam. :) Jó érzés. Viszont a te képességeiddel jó kis gyógyító lehetnél. ;)
2016. júl. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!