Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan aki szenvedett...

Van itt olyan aki szenvedett már közúti balesetet?

Figyelt kérdés
Pszichológiából írok dolgozatot ezért keresek alanyokat. A segítséget előre is köszönöm! Érdekelne mind a két oldal,a vétkes és a sértett oldala is! Hogyan tettétek túl magatokat a baleseten, milyen büntetés született az esetben, ha volt rendőri intézkedés, milyen sérülés történt?
2016. júl. 10. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

1997 május, M3 autópálya. Fiatal srácként egy idősebb Porsche volánja mögött. V=210km/h, utolértem egy Zastava autót vezető női sofőrt. Nem tért ki előlem, ment a belső sávban, indokolatlanul nem tartott jobbra. Én végül jobbról akartam előzni, mikor kisorolt (elém). Elrántottam a kormányt balra és kb 170-nel csattantam a szalagkorlátra. Pörögtem, majd a leállón keresztben megálltam.

Kiszálltam, sértetlenül.

A dolog erőviszonyaira jellemző adatok a helyszínelés alapján:

-44m féknyom

-két oszlopközön közel 4m nyúlás a szalagkorláton

-250m-re "kilőtt" akksi az árokban.

Következmény:

Kisebb pénzbírság mindkét résztvevőnek, a csaj amúgy elment, úgy hozták vissza. A két kocsi nem ütközött.

Tanulság: mentem mint állat, 25 éves srác voltam, nem kellett volna jobbról előzni. De nagy mázli, hogy sértetlenül megúsztam.

A kocsi tk lett. Két hónap múlva vettem egy fiatalabb és sokkal erősebb Porsche-t és száguldoztam újra, de ésszel. Azt követően szerencsére semmi baleset nem történt egy-két kisebb kocct leszámítva.

2016. júl. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel a képpel illusztrálom.


[link]

2016. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jo hogy mar nem a zastava a hibas amiert nem tudtal miatta 210zel szaguldani more :-D
2016. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem minősítettem, magam is hibásnak találtattam, a gyorshajtás és a jobbról előzés miatt. A csaj meg a belső sávban való indokolatlan haladás miatt.

A rendőrség mindegyikünket megbírságolt. Nekem a kocsi anyagi kára volt inkább a nagy, de aztán megoldottam.


Mindig vállalom a felelősséget, fiatal srácként is vállaltam. Tévedtem, vétettem, hibáztam, vállaltam a következményeket, tanultam belőle - és az élet ment/megy tovább. Ennyi.

;)

2016. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!