Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embernek, hogy lesz jól...

Az embernek, hogy lesz jól kinéző, egyedi aláírása? (22f és még mindig olyan mint egy 5 évesnek)

Figyelt kérdés

már szinte szégyenlem a sajátomat, mivel csak csúnya rendezetlen betűkkel leírom a nevem, ennyi


hogyan lesz ebből olyan ami menőn mutat? :D



2016. júl. 15. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Gyakorlással.
2016. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Általában annak van, akinek nagyon sokat kell aláírnia. (tanárok, cégvezetők, stb.) Akkor már nem fogja leírni a nevét, kiírni, mint ahogy az iskolában tanulta, mert nem bírja annyiszor leírni.

Akkor jön valami mutatós ákombákom :)

De van, akinek sose lesz ilyen, mivel nincs is szüksége rá. És persze be is lehet gyakorolni valamit. De szerintem tök felesleges.

2016. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

#2 na az ilyen ákombákom rajzolóknak csapkodnám meg a kezét fából készült vonalzóval.


Marha jó dolog, mikor a recepciós se tudja, hogy az épületen belül mégis ki a fenéé lehet az a macskakaparás ami a hivatalos dokumentumon van.. Persze meg kell keresni személyesen, mert 1 oldalt nem írt alá a ...kalapja

2016. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3: Hivatalos dokumentumokra szokták kérni nyomtatottan a nevet és plusz az aláírást. Mert az aláírás az olyan, hogy sokszor olvashatatlan. Nem pedig a nevünk olvasható leírása.
2016. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
@3, olyan hülye vagy, hogy már fáj, az aláírás lényege az egyediség, azzal igazolod, hogy te írtad alá a dokumantumot, nem pedig az, hogy megtudják belőle a neved. Azt általában nyomtatott betűvel kell ráírni valahova, ha kell, azmeg hogy a recepciós nem tudja kiről van szó egyéni szocproblémája, miért nem tanulja meg? Az a dolga elvileg, hogy felismerje az embereket akiknek ott dolga van...
2016. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam szépen levezethető a változás. Mikor iskolába jártam, szépen, olvashatóan írtam alá mindent. Azután elkezdtem dolgozni. Naponta többször kell aláírnom. Jelenléti ívet, dokumentumokat. És az évek alatt fokozatosan változott. Már nem volt olyan szép. Már csak pár toll vonás. Eleinte a keresztnevemet "kapkodtam" el. Most már a vezetéknevem is.

Bele jön az ember, siet, kapkod, unja már századszorra is leírni ugyanazt egy nap. Komoly felelősséggel járó munkakörökben éppen ezért van, ahol évente kell újra közjegyzővel hitelesíttetni a szignót. És illik eközben nem egyik napról a másikra durván megváltoztatni.

Aki nem kényszerül rá, hogy napjában többször leírja a nevét annak nem nagyon változik a szignója.

Pl. testvéremnek megmaradt ugyanaz a kézírása, ami iskolás korában volt. Ő nem körmöléssel keresi a kenyerét. :D

Szóval, ha menő aláírást akarsz akkor írd le naponta többször a neved, egy idő után megunod és csak az egyedi szignó marad.

2016. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van aki gyakorol magának egyet vagy amiatt változik egy idő után, ha sokszor kell aláírnia. Ha teljes aláírást kérnek, én egyszerűen leírom a nevem (mondjuk maga a kézírásom elég 'királyul néz ki de olvashatatlan' típusú), ahová pedig csak kézjegyet kérnek, van egy rövidebb verzióm amit gyorsan le tudok írni.
2016. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én direktbe nem gyakoroltam soha. 22 évesen még nekem is olvasható volt. Most 35 vagyok és szépen lelapult, összefolyt, nem is tudnám már leírni úgy, mint anno a diákomban volt. Lehet az az oka, hogy naponta akár 70-80 helyen is alá kell írnom sokszor. Páromé olvasható, de ő nem is irkálja egész nap.
2016. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!