Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Világéletemben elítéltem a...

Világéletemben elítéltem a rasszizmust. Viszont a Németországban tapasztaltak hatására sajnos bennem is kialakult. Normális ez? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem a bőrszín okozza a problémát hanem a tanulatlanság. Azt is tudom, hogy nem a vallásuk a probléma, csak a migránsok nagy része sötét agyilag. Viszont sajnos Németország olyan lett mint egy putri. Gyakorlatilag kizártnak tartom, hogy ezt az embertömeget integrálni tudja.

Mit tegyek ezek az érzések ellen, hogy újra higgyek abban, hogy a világon minden ember egyenlő?

Illetve régen hittem abban, hogy a világot lehetne egy szintre hozni. Most abszolút reménytelennek tűnik ez az elképzelés. Liberális voltam, most ez az év és a személyes tapasztalatok nagyon átformálták az érzéseimet.

Pedig van egy arab barátom, de ő egy tanult több nyelven beszélő ember aki teljesen integrálódott a társadalomban. Viszont ez iránt a népség iránt csak undort és félelmet érzek. Nem olyanok mint azok a egyetemisták akiket ismertem.



2016. júl. 17. 00:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

"Illetve régen hittem abban, hogy a világot lehetne egy szintre hozni."

Ebben nyugodtan hihetsz továbbra is. Csak ne intellektuális és életszínvonal emelkedésre gondolj, hanem csökkenésre:)

2016. júl. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

A valosagot csak akkor tapasztalod meg , akkor ter vissza a hited, h minden ember egyenlö , ha sok emberrel ismerkedsz es nyitott vagy , akkor latod h minden ember egyenlö . Van köztuk jo es rossz. En sok arab bevandorlo közt elek , de sose bantottak , söt , ha segitseg kellett töluk kaptam leghamarabb .

De ez teves , fekete feherben gondolkodni ....

Habar arab kedves , habar magyar bökezu , stb ....

Ha a ferjed megver , es magyar akkor hat ilyen hirtelen haragu ...

Ha arab verne meg akkor hat azert mert arab ....

Engem a volt ferjem vert at es nem volt arab , nem tudtam rafogni h azert mert muszlim ...

De tenyleg a rasszizmus ellen a legjobb ellenszer az ismerkedes ... A bezarkozottsag , magany remkepeket szul ...

A feherek is csinalnak iszonyatos dolgokat megse szidjuk h mocsok feherek ...

Pl a fotballhuliganok ....

En mindig az embert nezem , nem azt h milyen a börszine

2016. júl. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Nem normális. Én pont az ellenkezőjét éltem át.


Leírnád ,hogy konkrétan mik azok a németországi események?

2016. júl. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Amikor az érzelmek felül kerekednek a józan észen...
2016. júl. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is van hasonló sztorim. Mikor anno Londonba költöztem az első munkahelyemen éjszakai hotel recepciós voltam.

A manageremmel dolgoztam, amikor bejött 2 fekete, dőlt belőlük a fűszag. Szobát akartak, a manager mondta hogy nincs, tele vagyunk. Elmentek, mire kérdeztem hogy miért mondta hogy nincs, van egy csomó szabad hely.

-Nekik nincs. Te nem vagy előítéletes, vagy rasszista, ugye?

-Nem.

-Ja, persze csak most jöttél Londonba. Majd az leszel.


És az a komoly hogy igaza lett.

Azok a környékek ahol sok fekete, vagy arab bevándorló élt a legdurvább környékek. Simán minden éjjel van valami, hol lövöldözés, hol késelés.

A következő munkahelyemmel szemben volt egy night club, csak feketék jártak oda, minden éjjel zárás előtt órát lehetett állítani a club előtti tömegverekedéshez. A rendőrök ott voltak a helyszínen, de nem avatkoztak be, csak amikor jól szarrá verték egymást, de akkor is csak a mentősöket biztosították. És ez ment szinte minden nap.

2016. júl. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos ha egy nepcsoportot leneznek , ördögi kört hoz letre es minden irantuk valo elöitélet önbeteljesitö joslatta valik ...

Ha az ember erzi h nincs befogadva , elutasitjak, lenezik , nem kap szallast , munkat , összeneznek a hata mögött , az tenyleg negativ viselkedesformakat eredmenyez ...

2016. júl. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy rengeteg ember ÁLTALÁNOSÍT népekre, csoportokra.

És ez az, ami háborúkat szül, hogy emberek meggondolatlanul terjesztik az igéjüket általánosítva, ezáltal olyanokból is előjön az állat, akiből nyugodt körülmények között biztos nem. Mi ez? Provokáció.

Mintha szándékosan háborúkat gerjesztenének, megmondom őszintén, engem is nagyon zavar, ahogy beszélnek kisebbségi csoportokról(nem vagyok semmi ilyen tagja) és ha ilyennel találkozok, elfog valami iszonyat düh. Miért?

Mert általában ezek bugyuta, agresszív emberek reakciói, meggondolás nélkül, és hatalmasakat ártanak vele.

A kuruc-infon láthatóak ilyenek, TE NE LÉGY ILYEN!

Szidják a Merkelt, mit csinál, közben az egy idős nénike, fejlett szociális érzékkel, aki szépnek akarja látni a világot. De nehéz azt úgy, olyanok közé beintegrálni bárkit is, aki mindent negatívan lát, és háborút akar mindenhová.

És a legnagyobb gond, úgy mondanak általánosítva ítéleteket népekről, hogy 1 tagjával sem találkoztak sehol.

Én rengeteg városban éltem, sok emberrel találkoztam, ismerkedtem, az arabok kifejezetten értelmesek voltak mindenütt. Lehet, nem véletlenül vannak az ARAB számok? :)

Azért, mert sötét bőrűek, párhuzamot látnak néhány bűnözőbb hajlamú roma emberrel...ez iszonyat butaság, és ostobaság eredménye.

2016. júl. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

6-ossal és a 7-essel egyet értek. Ugyan én sem érzem, hogy szükségünk lenne rájuk de:

Ez olyan dolog, hogy már gyerek korban kialakul a kiközösítés a természetünkben, ezt tanuljuk egymástól az iskolában. Ha egy gyerek nem népszerű, akkor a többség sem ővele fog barátkozni. Igaz, hogy a többségnek fogalma sincs róla, hogy ki az az ember valójában, de a birkaszellem már ott kialakul. Van ilyen volt osztálytársam akiről ilyen emlékeim vannak, hogy ki volt közösítve. Felnőtt korára elhúzott külföldre, többet elért, mint amit azok akik anno lenézték, és ma a kutyáját többre becsüli, mint az embereket. A múltkor a szülinapján kiírta a facebookra, hogy ne küldözgessenek neki jókívánságokat, ha az év többi napján nem gondolnak rá. És milyen igaza van. Az elutasítás elutasítást szül.

2016. júl. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Nekem roma párom van. Olyan érzelmi intelligenciával, amivel még nem találkoztam másban. Sajnos a műveltsége hiányos, pedig értelmes. A gond az, hogy már gyerekkorában olyan iskolába került, ahol 80%-ban romák voltak, ilyen olyan családból. Nagyon nehéz behozni egy lemaradást, ami már az alap iskolában elkezdődött, a társadalomnak köszönhetően. Igyekszik nagyon, de rettenetesen nehéz. Arról már ne beszéljünk, hogy míg angliában észre se vettem, hogy roma, itthon hónapokba tellett megszoknom, hogy az emberek néznek az utcán. Pedig mindketten ápoltak vagyunk és minden beképzeltség nélkül Ő sármos, én meg szép lány vagyok. De nem ezért néztek, ezt az ember érzi... Érzi 20 évesen és érzi 2 évesen is. Ez az ördögi kör iskola példája. A romák többsége erőszakos és tanulatlan, de annyira nem kell ezen csodálkozni, mikor csecsemő korától csak azt hallja, "na mennyi c-gány, szaporodnak, mint a nyulak, élősködő senkiházik". Az is lesz, mi más rögzülne benne? És van a pár kivétel, akik elképzelhetetlen energiát fordítanak abba, hogy beilleszkedjenek emellett ők azért jobb helyre is születtek, mint a nagy átlag.

Egyenlőség pedig sose lesz a földön, míg min. 2 ember életben lesz.

2016. júl. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem lettel rasszista. Te esszerusegi alapon tartasz 1%tol mikor egy embercsoport 99%a negatív de nem iteled el csak biztosra mész. Ne higgy. Tudd dolgokat vagy ne de sose hiedelmek alapján gondolkodj. Minden ember egyenlo de nagyobb ertelmekben nem. Mindenki egy fejlődő egyén de ezen kivul senki sem egyenlo akárki mással. Lehetseges lenne egy szintre hozni fold nepeit s tokeletes rendszer is kialakítható lenne de ott minden adott lenne s nem tudnánk szabad akaratból fejlődni. Irj ram ha lenne kerdesed.
2016. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!