Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért mindig a...

Sok ember miért mindig a könnyebb utat válassza, miért akar gyenge lenni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerősömnél észrevettem hogy ha mondjuk valamivel szemben volt egyszer egy negatív tapasztalata akkor fél szembenézni a proplémájával. Mondjuk ha egyszer volt egy olyan párkapcsolata ami nem működött jól akkor már nem is akar párkapcsolatot. Vagy ha csalódott egy emberben barátilag akkor neki nem is kellenek barátok inkább elvan egymagában mert azt gondolja hogy minden ember olyan mint amilyen az a személy volt. De nem értem hogy csak azért mert volt egyszer egy negatív tapasztalatod attól még miért kell elszigetelődni bizonyos dolgoktól?
2016. júl. 20. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Csak arrol van szo, hogy ezek az emberek lelkileg es mentalisan nem olyan edzettek es az ujabb fajdalom elkerulese erdekeben a konnyebb utat valasztjak.

A provlemaval szembenezni nem egyszeru. Celszeru tamogatni, biztatni az ilyen embert, mert egyedul nem tud valtoztatni. Persze ehhez az is kell, hogy segitseget kerjen. Ha eltokelten nem akar valtoztatni, akkor hiaba minden jo szandek.

2016. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
87%
Szerintem ez nem feltétlen a könnyebb út inkább netto bizalomvesztés. A csalódástól akarják megkímélni maguk,de tévúton járnak,addig kell küzdeni amíg az ember el nem éri a céljait.
2016. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Mert ez az egyszerűbb, ezért is nevezik könnyebb útnak!


Semmi garancia nincs arra, hogy a következő ember jobvb lesz, mint az előző volt, és arra sincs, hogy rosszabb lesz mint az előző volt.


De arra már van, hogyha rosszabb lesz, akkor csalódás fog érni, ne adj isten anyagi kár.. és egy rakás elpazarolt idő, amitől megfosztott feleslegesen és soha nem kapom vissza!


Nekem meg nincs felesleges időm.

2016. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Itt most konkrétan a kapcsolatteremtés problémájáról van szó, szerintem az ilyen emberek saját maguk tulajdonságaival nem hajlandók szembenézni, nevezetesen azzal, hogy nem kellő tárgyilagossággal viszonyulnak másokhoz, hanem időnként felszínes tulajdonságok alapján döntenek és a későbbi negatív tapasztalatok gyökerét nem saját magukban keresik. Így legalább nem magukat kell hibáztatni, hanem a külvilágot.
2016. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért fáj az neked, ha valaki kedveli a magányt?

Először én is egyik lábammal léptem xarba, majd a másikkal, végül nyakig gázoltam benne.

Hát ez soha többé nem fog megtörténni!!!

Akkor inkább nemkellenek barátok.

2016. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

#4 ezt a hülye dumát melyik agyturkász könyvből loptad?



* én az életemet boldogan akarom élni és nem szenvedéssel meg erőlködéssel megtöltve, így azt az utat választom, amelyiken a boldogság elérhető. #3as voltam

2016. júl. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek az az oka, hogy vannak, akik egyfajta traumaként kezelik az első csalódásukat valamivel kapcsolatban. Tehát ha párkapcsolatban csalódik az ember, életében először és azt nem tudja helyén kezelni, akkor meg akarja óvni magát a későbbi csalódásoktól, ez a természetes reakció. Ezt úgy csinálja, hogy kerüli az olyan helyzeteket. Ha valaki elég sokáig kerüli az olyan helyzeteket, ahol őt elkerülik a csalódások, sérelmek, stb... Akkor az ember komfort zónába kerül. Ha pedig valaki sokat van a komfort zónáján belül, akkor abból nagyon nehéz kilépni. Szerintem ezért nem választják a nehezebb utat, mert sokan nagyon sokat tartózkodtak már a komfort zónájukban.
2016. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kérdező és te miből gondolod hogy az adott személy csak egy egyszer csalódott valakiben, vagy hogy csak egy valakiben csalódott?! mindenkit jobban ismersz a környezetedben mint a saját tenyered? :D


nem mindenki tud könnyen megbízni másokban, nem vagyunk egyformák. van aki könnyebben szinte vakul bízik másokban, van akinek akár évek is kellenek ahhoz hogy megtudjon bízni valakiben.

2016. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

kérdező:


Ha te 1x megfogod az izzó piszkavas vörösen izzó végét és szét égeted a kezedet vele, akkor legközelebb is megfogod az izzóvégét (előzőekből nem tanulva) bízva abban, hogy hátha hideg lesz és nem fog megégetni?

2016. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Honnan veszed, hogy ezek az emberek csak egyszer csalódtak?


Másrészről, nem hiszem, hogy arról lenne szó, hogy a könnyű utat választják... aki csalódik valakiben, utána egy kudarcként éli meg a történteket, és mondhatni szenved is egy ideig. Nem akarja elképzelni, hogy újra végigmenjen a lépcsőfokokon, újra előröl kezdjen mindent, talán megint csak egy negatív élményért... mert ha újra tudna bízni, és újra átvernék, vagy csalódna, az mélyebbre lökné vissza, mint ahonnan indult.

2016. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!