Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már rasszizmusnak számít?

Ez már rasszizmusnak számít?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, itt élek. S sokféle népségből vannak munkatársaim, de a románokat és a bolgárokat ki nem állhatom. pedig barátkozó típusak, próbálnának közeledni is, de nekem ha a közelembe vannak már rosszul vagyok tőlük. Otthon Magyarországon soha nem volt problémám semmilyen rasszal, se a cigányokkal, se a zsidókkal senkivel sem. Itt viszont a hideg kiráz a románoktól, és a bolgároktól. Hogy tudnám legyőzni ezt az undort magamban?Tényleg alig váltunk pár szót, én mégis gyűlölöm őket. Rasszista lennék? Köszönöm a válaszokat.


31/N



2016. júl. 22. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
A leírtak alapján igen.
2016. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Rasszista vagy.
2016. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Igen!
2016. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 eznemlényeges ***** válasza:
66%
Annak, de erről nem te tehetsz, ezt nevelték beléd, vagy egyszerűen nem szereted őket valamiért, de szerintem ez senkit nem zavar.
2016. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Jajj, hagyjuk már ezt a boszorkányüldözés szintű marhaságot ezzel a mindenre ráaggatott rasszizmussal...


Amit érzel, ahhoz jogod van, ha valami ilyen érzéseket vált ki belőled, akkor ez van és kész, nem tudsz mit csinálni. Biztos megvan az oka, hogy ezt érzed, ez természetes dolog, az ember nem érezhet mindenki más iránt pozitívan. Ha ráakasztod erre a "rasszizmus" sablon bélyeget, csak azt éred el, hogy feleslegesen lelkiismeretfurdalásod lesz.


Annyit tehetsz csak, hogy az érzéseidet nem viszed át a tettekbe. Ezt tudatosan lehet irányítani. Tehát sértegetni, negatívan megkülönböztetni nem kell őket, csak azért, mert benned nincs pozitív kép ezekről az emberekről. Ha odafigyelsz erre, és elkerülöd a konfliktusokat, akkor semmi baj nincs azzal, hogy magadban azt gondolsz és érzel róluk, amit...

2016. júl. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

utolsó, mi a bajod a rasszizmussal, neked szimpatikus, hogy ennyire véded?

Remélem egyszer eljön az az idő, amikor itt is simán fel lehet jelenteni valakit egy ilyen szövegért...


Rasszizmus az, ha valakiről tudod, milyen néphez, csoporthoz tartozik, és ezért gyűlölöd.


Mert az román, meg migráns, meg zsidó, cigány, stb...

Szemem előtt vannak az ilyen emberek, nem néznek semmi, csak ontják a butaságot, és magyarázzák is meg.

És gyanítom, emiatt vannak a terrortámadások jórésze is, akik nem bírják befogni a szájukat, és folyamatosan szapulják a népcsoportokat.

Jellemzően nem a túl értelmes emberkékből kerülnek ki ezek, tapasztalat...


Kérdező, ne légy ilyen, másként különböztess meg embereket, ha szeretnél, de ne a származása, országa miatt.

2016. júl. 23. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy cseppet sem védem a rasszizmust, sőt, eléggé elvetem. (Ha értelmeznéd a válaszomat, akkor látnád, hogy nem buzdítottam semmilyen rossz cselekedetre, de mindegy, olvasd el figyelmesebben, mielőtt nekiállsz engem ócsárolni).


Amit a kérdező felvetett, az nem rasszizmus. És én ezt utálom, hogy ez a "rasszizmus" dolog már tényleg ilyen középkori boszorkányüldözés-szerű marhaság, mindenre rá lehet mondani, és olyanok osztják az észt ezzel kapcsolatban, akik azt sem tudják, mit jelent ez a szó, mint pl. te. Ugyanis a meghatározásod nem helyes, a rasszizmus nem is azt jelenti, amit leírtál.

2016. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
64%
NEm rasszista, hanem xenofób. Tudtommal a románok meg a bolgárok is alapvetően fehérnek számítanak. Ettől függetlenül ugyanannyira undorító viselkedés.
2016. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pont annyira mint amikor leütsz egy legyet, azért mert légy.
2016. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kini :)) ***** válasza:

A rasszista az, aki más nagyrasszhoz tartozó embereket utál (pl feketéket, ázsiaiakat) tehát ez nem rasszizmus, csak egyes nemzetek ellen irányuló gyűlölet.

Hogy miért alakulhatott ki benned, szerintem csak te tudhatod. Talán rossz tapasztalataid voltak velük, talán idegesít a mentalitásuk...Mindenesetre néhány ember alapján nem érdemes egy egész nemzetet megítélni.

2016. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!