Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem visszataszító...

Csak szerintem visszataszító ilyet kirakni facebookra? (diploma, pózolás, leszólás)

Figyelt kérdés
Két volt évfolyamtársam idén diplomázott le alapszakon. Kirakták a képet, ahogy diplomával pózolnak (annak idején én is), és mellette megjegyzésekben azon viccelődnek, mennyire nem ér semmit, és mennyire egyszerű volt megcsinálni (persze masterre nem jönnek). NEM akarom elindítani a vitát, ami ezen az oldalon szokott menni a különböző diplomákról, de ha ennyire lekicsinyel valamit, és ennyire semmire valónak tartja a dolgot, minek pózol vele, minek rakja ki? Csak a lájkokért, vagy miért? Rádaásul, ha annyira könnyű, hogy lehet, hogy ők még csak most végeztek, de ez már egy másik kérdés.
2016. júl. 23. 07:33
1 2
 1/15 MZ.per.X ***** válasza:
71%
Pont azért, hogy az ilyen embereket, mint te egye a penész. :D
2016. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Attól is függ milyen diploma. Feltételezem nem egy kemény reál szakon végeztek, mert akkor örülnének, hogy eljutottak idáig.

Nem leszólni akarom, de egy bölcsész, média, stb. büfészakkal meg nem hencegnék a helyükben ilyen módon. Már eleve nem is vagyok facebook párti, mert csak egy sekélyes emberkirakatnak tartom, ezért az a véleményem, hogy bármivel is a facebookon hencegni elég gáz. Jó, még olyasmi belefér, hogy ismerősökkel megosztják pl. az esküvői képeiket egyesek jó szándékból, stb. de a pózolás már nem vall komoly értelmes emberre.

2016. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a diplomával pózolás a baj, hanem hogy dicsekszik valamivel, amit saját maga szól le.
2016. júl. 23. 09:59
 4/15 A kérdező kommentje:

"Attól is függ milyen diploma."


Miért függ tőle? Ha könnyű szakról van szó, fel van oldva az ellentmondás? Ebben a válaszban azt érzem, kihasználtad a lehetőséget, hogy leírhasd, hogy vannak könnyű szakok. Persze, BTK-ról van szó, de ha szerinte sz**rt sem ér, minek végezte el?

2016. júl. 23. 10:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Fel van oldva az ellentmondás igen, mert akkor feltételezhető, hogy egy könnyebb, netán "büfé" szakot éppen azért végzett el valaki, hogy a végén elmondhassa, hogy van egy könnyen szerzet papírja. Megvan, kész, kiplakátolta.

Ennél van rosszabb is, amikor valaki azt képzeli, hogy most akkor ő már valami elit klub tagja lett. De csak egy új szakmát szereztek. Azzal nem lehet mit kezdeni, hogy mint szakmáról, vagy az abban való kereseti lehetőségekről milyen véleményt alkotnak. Akkor ne ide írd le a problémádat, hanem őket kérdezd meg. Nem veszekedni akarok veled, csak ha velük van bajod, ne velünk perlekedj.

2016. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én nem perlekedtem, teljesen nyugodt hangnemben írtam a válaszom (visszaolvasva valóban talán félreérthető, bocsánat). Csak ara akartam utalni, hogy bármilyen szakról beszélünk, vagy igazából akármiről, szerintem furcsa olyasmivel dicsekedni, ami szerinted rossz. Mint a fotók, amikor kiírod,hogy csúnya vagy rajta, de azért kiteszed.
2016. júl. 23. 12:49
 7/15 anonim ***** válasza:
Értelek és igaz. De az emberek már csak ilyenek. Én is csak találgattam, mit lehetett vele a céljuk. Ami biztos, hogy valami céljuk volt vele.
2016. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2016. júl. 23. 19:17
 9/15 anonim ***** válasza:
Ironia.
2016. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vagy szimplan realis latasmod.
2016. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!