Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért probléma az embereknek...

Miért probléma az embereknek a nyers őszinteség?

Figyelt kérdés

Mármint mit szépít a dolgon a finomkodás? Ha irtózatosan ergya frizurám, akkor ne dicsérgessék már, mert akkor nyilván többször fogok olyat csináltatni, ami elég gáz. Miért nem lehet egyszerűen megmondani, hogy "Figyelj, Gizi, ez nem a te stílusod.".

Ez csak egy random példa volt, plusz fiú vagyok, csak nem értem. Nem bírom elviselni, ha pátyolgatnak, és azért hallgatnak el előlem valamit, mert fájhat nekem. Ez persze benne van a pakliban, de nem vagyok tojás, hogy minden sérüléstől és problémától óvni kellene.


2016. júl. 23. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm. :)

Nem néztem, milyen kérdések vannak, csak kategória, és nyomtam is az új kérdésre. Köszönöm.

2016. júl. 23. 16:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert amit írtál példának az nyers őszinteség. Az normális vélemény.

A nyers inkább az, ami bántó. Pl. ha a te példádnál maradunk, akkor "Figyelj, Gizi, baromi ronda vagy ezzel a frizurával." Na ezt senki sem díjazza :) akkor sem, ha igaz. Mert ilyet nem illik mondani.

De amit te írtál, az teljesen szalonképes, és nem bántó.

2016. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

jav:

Mert amit írtál példának az NEM nyers őszinteség.

2016. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azért, mert a legtöbben az őszinteségben kemény, szubjektív véleményt is formálnak. És habár az őszinteség értékelendő, addig a véleményekben össze lehet ütközni.


Én úgy tartom, hogy a kettő valamilyen szinten összekapcsolódik, de egy kis eufemizmussal szétválasztható. (Pl.: őszinte vagyok, mert megmondom neki, hogy nem illik hozzá a frizura, ugyanakkor nem is sértem meg, mert nem alakítok ki sértő véleményt)


Remélem érződik, hogy értem.

2016. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Általában nem az őszinteséggel van a baj, hanem a bunkósággal és az ítélkezéssel. A frizurás példád nem az.
2016. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a nyers őszinteséggel csak a saját elképzelésünket fejezzük ki. Azért kell illemtudónak, tapintatosnak lenni, mert nem tudhatjuk mi áll a dolog mögött, amit éppen véleményezünk. Legyen szó pozitív, vagy negatív véleményről.
2016. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Re: De legalább korrekt visszajelzést kap az illetőő :)
2016. júl. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez azért van így, mert az emberek ÁLTALÁBAN szeretnek olyan dolgokat mondani, amit hallani szeretnénk. Gondolj bele, hogyha rosszul állna a hajad és 100 emberből 100 menne oda az utcán és mondaná neked, hogy "Figyelj Gizi, nagyon ergya, okádék hajad van." Jobban esne? Nem. Ugyan úgy ki lennél rajta akadva, mint most. Felmerülhetne abban az esetben az a kérdés, hogy "Miért probléma az embereknek a finomkodás, miért nem lehet finoman közölni ha nem tetszik valami?"
2016. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez hosszú lesz, de remélem, értelmes.


Kezdjük ott, hogy az őszinteség mindig véleményformálásnál jelenik meg, tehát szubjektív. Ha van egy ember, aki mindenkinek kérdés nélkül beszól, hogy "neked rossz a hajad, te ne hordj kéket, te ne beszélj ennyit, stb.", az kicsit érdekesen hat. Mert miért kéne, hogy ennek az embernek feleljen meg mindenki? És ha egy másik ugyanilyen őszintén mást gondol? Ez az egyik.


A másik, hogy elég szerencsétlen figurának kell lenni, hogy 100-ból 100 azt mondja, szarul néz ki a hajad, mert akkor ez az ember mennyire ismeri önmagát? Vagy semennyire, vagy leszarja, hogy mit gondolsz, amihez joga van.


Ha kérdés nélkül mondod a véleményed, az bunkóság. Ha örömet okoz, hogy másba belerúghatsz, ha az őszinteség csak negatív kritika, az is bunkóság.


Nem is kell finomkodni, csak érzelemmentesnek lenni. Még nem találkoztam olyan emberrel, aki a negatív véleményét logikusan el tudta volna mondani. Mindig jött vele egy kis lenéző mosoly.


Nem tudom, hogy ehhez kapcsolódik-e, de tudok magamról is érzelemmentesen nyilatkozni, és amikor azt mondom, nem vagyok szép, és ezer pasika ír, hogy "jaj, de biztos az vagy", akkor egyrészt kiakadok, hogy más lányok milyenek - tudom, én is ismertem ilyet, aki bókot akart hallani - , másrészt felháborít, hogy nem vesznek komolyan, az életem tapasztalatait elintézik egy "á dehogy"-gyal.


Szóval az őszinteség érzelemmentes. Épp ezért gondolom úgy, hogy csak kérdésre lehet őszintének lenni, mert ha csak úgy odamegyek valakihez, hogy "szar a hajad", az elég érdekes.

2016. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!