Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti adnátok egy zakóban levő...

Ti adnátok egy zakóban levő cigány srácnak 200 forintot, ha a vasútállomáson kér "vonatjegyre"?

Figyelt kérdés

Én egyrészt nem vettem elő a pénztárcám, mert tudom hogy ez a taktikájuk, és akkor ellopja, vagy követ és kirabol.


Ezért mindig van egy kis apró a zsebembe, és pont elő tudtam kapni a 200-ast.


Én félek, ha nem adok neki, akkor követ és kirabol egy félreeső helyen.


Láttam, hogy 3-an voltak, és a zakós ment oda a vonatjegy automatához kéregetni. Hát senki nem adott neki.


De én az ilyen állomásokon, mint a Kőbánya-Kispest nem kockáztatok.


Ráadásul 200 ft semmi. Ti mit csináltatok volna? Mikor adtam neki, ment egyből a bandájához, hogy "adott".


Én nem merem a testi épségem kockáztatni pár száz forintért.

Ha bicskával megtámadnának, odaadnám amit kérnek. Mert nem éri meg, egy telefon meg pár vacak ezres miatt meghalni, lebénulni.


2016. júl. 26. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én általában hordok magamnál bicskát az ilyen esetekre, de szerencsére még nem volt rá szükség.
2016. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ha 3-an rádjönnek, biztos vagy benne, hogy élve ki tudsz kerülni onnan?
2016. júl. 26. 18:13
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Tőlem is kéregettek vasárnap a buszmegállóban..2x is. Egyszer egy férfi, utána egy nő. Azt mondtam, hogy nincsen nálam pénz. Megköszönte és tovább ment.

Érdekes volt, mert nem féltem abban a pillanatban..lehet szerencsém volt most...

2016. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer egy cigány nő odajött, hogy adjak neki 100 Ft-ot, mert annyi hiányzik neki, hogy jegyet tudjon venni. Adtam neki, utána nem sokkal később visszajön, hogy: "tudod mit? Adjál még 200-at". Azóta senkinek se adok.
2016. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Ragnar JARL. :D
2016. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Megértelek, de jobb szerintem, ha nem foglalkozol vele. Ha adsz neki, esetleg csak vérszemet kap. Az emberek nagy része nem ad ilyenkor, hanem azt mondja, hogy "nincs pénzem", mégsem ölik meg, vagy verik meg. Ha kötözködni akar, vagy kirabolni, akkor nem azért nem fogja megtenni, mert adtál neki 200 forintot. Ők (ezek) állatok, nem úgy gondolkodnak, mint a normálisan szocializálódott emberek. Ők ebben nőttek fel, hogy az a természetes, hogy elveszik, ha kell nekik valami.
2016. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem szoktam senkinek sem adni. Max idős kéregetőnek akin látszik, hogy nem cigány és nem alkoholista. Vagyok annyira nyakas, hogy inkább szúrjanak le, de nem fogok senkinek sem ingyen pénzt adni. Volt is már ez miatt összetűzésem emberekkel, bár tettlegességig nem fajult egyik sem.
2016. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az adott jelzés azt jelenti,adtál,kábszerre,piára.Nem fog bántani,sem kirabolni,emberek előtt nem ilyen bátrak azért.Ismerem konkrétan a helyet.
2016. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem, de fürdőruhás eszkimónak és cilinderes négernek se adnék.


Egyszerűen nem adok senkinek, csak kivételes esetben. Ráadásul az ilyenek rendszerint minden nap ugyanott kéregetnek.

2016. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Igen, de ha minden nap munkába menet odafele és hazafele is adsz 200 forintot egy héten akkor az egy héten 2x200x5 ami 2000Ft. Az egy hónapban 8000. És akkor ezt csak egy embernek adtál, de az őrsön például sorba szoktak állni és a metrótól a hévig 5 ember odajön hozzád. Volt olyan hogy adtam neki 200 forintot és jött a köszönöm helyett hogy a haverjának is 200 hiányzik adjak már neki is, ne legyek g eci.

Én egyszer borultam ki egy ilyen cigánynak mikor mondtam hogy nem adok és elkezdett erőszakoskodni hogy de neki haza kell jutnia adjak már. Ott megmondtam neki hogy nekem sincs ingyen a BKV, de én meg valahogy tudod kalkulálni hogy nem megyek el otthonról ha nem tudok hazajutni. Na ott voltam én a szemét hogy ilyen vagyok aki még a honfitársát se segíti ki és hogy az én élősködő féreg fajtámat ki kéne irtani. Kicsit nagyot néztem az irónián.

Megmondod egyszerűen hogy nincs nálad pénz. Én egyszerűen megmondom hogy nem hordok magamnál készpénzt csak kártyát. Volt olyan hogy erre jött a kérdés hogy miért? Na arra vártam és a szemébe mondtam hogy azért mert úgy véletlenül se osztogatom el.

Hidd el ha nem adsz rá okot nem vernek meg, és ha adsz akkor is képesek kirabolni. Sőt úgy tudják hogy biztos van nálad ha még adni is tudtál.

Én azt mondom hogyha így félsz akkor megéri beszerezned egy paprikasprayt. Ezt annak a válaszolónak is üzenem aki a bicskájával okoskodott. A bicska nem fog megvédeni főleg sok ember ellen nem. Az csak arra jó hogy elhitesse veled hogy biztonságban vagy. Ha késezel mindenféleképp rosz kimenetele lesz. Vagy elveszik tőled és megszúrnak 72 óra előzetesért, vagy megszúrod őket 6-12 évnyi szabadságvesztésért. És alapvető hogy az ember ne hordjon magánál olyan fegyvert amit nem tanult használni. És itt nem azt értem hogy megnézett egy videót az interneten vagy látta egy videojátékban hogy használja a szamuráj a kardot. Sok év harcművészeti háttér után mondom hogy a legjobb fegyver modern utcai támadás esetén a paprikaspray vagy a gázpisztoly. Természetesen azzal is gyakorolni kell éles helyzet előtt egy keveset hogy ne akkor kelljen kitalálnod hogy is működik.

2016. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!