Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felétek még fura ha valaki...

Felétek még fura ha valaki részben angolul beszél?

Figyelt kérdés
Pl fél mondatokban angol, vagy kisebb válaszok. Kérdezel valamit és a válasz mondjuk "yes/no" vagy "sure, anytime" vagy "olyan rendes vagy, thank you".... szóval ilyenekre gondolok. Ez szerintetek fura a beszédben még Magyarországon? Vagy mennyire van ez elterjedve a környezetedben?
2016. júl. 26. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs elterjedve. Van pár ismerősöm, aki néha németül mond egy-két szót, de azért mert régen disszidáltak és sokáig csak németül beszéltek. Öregapám is ilyen, igaz 94-ben jött haza, de egy kicsit még most is töri a magyart.
2016. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Az én környezetemben nem elterjedt szerencsére. Ha valaki angolul beszél, beszéljen rendesen angolul, ne zagyválja a nyelveket. Szerintem ez elég idétlen dolog.
2016. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Dél-dunántúli vagyok, a te példáidat mindenképpen furcsállnám, hétköznapi helyzetekben nem rémlik, hogy bárki is angol kifejezéseket használna a magyar helyett.


A baráti körben néha beszúrunk egy-egy szót (hirtelen részemről a creepy jut eszembe, mert más árnyalata van, mint a hátborzongatónak), de inkább arra törekszünk, hogy a magyart használjuk.

2016. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szlengben néha egy két szó mint pl az alap fuck stb. De szerintem ez cinkes lenne ilyet hallanom faluhelyen :D
2016. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Felénk még fura (Észak-Budapest). De én inkább a "gáz" szót használnám rá. Ostoba sznobéria.
2016. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk eléggé elterjedt,néha vlem is előfordul de nem direkte csak annyi angol dologgal vagyok körbevéve hogy elsőre ink angolul jut eszembe egy-egy szó..de általában gondolkodni szoktam h mi magyarul és úgy mondom direkt figyelve erre :)
2016. júl. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Más fejlettebb országokban tök normális dolog ez, akkor Magyarországon miért ciki meg gáz? Nekem is sokszor angolul jut eszembe 1-1 mondat, és egyszerűbb lenne úgy mondani, ahelyett hogy lefordítom magyarra... de persze inkább fordítom, mert ultra gáz lennék mások szemében ha angolul mernék beszélni akár nagy ritkán is...
2016. júl. 27. 14:07
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, melyik fejlettebb országban menő kutyulni a nyelveket, de akármelyik is az, attól még szerintem ugyanolyan hülye, igénytelen és értelmetlen szokás.
2016. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez inkább a fiatalokra jellemző. Szerintem az ott válaszolók midegyike 20+
2016. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
itt*
2016. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!