Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyire sok irigy...

Miért van ennyire sok irigy ember?

Figyelt kérdés

Valahogy azt vettem észre, hogy mivel mi családunk jobban áll anyagilag, és több mindenre telik, mint egy úgymond átlag embernek, ezért sokan rossz szemmel néznek ránk stb.

Bár csak egy 17 éves fiú vagyok és nincs túl sok tapasztalatom az ilyenben és nem is akarok politizálni vagy valami hasonló, de engem speciel zavarnak ezek az emberek. Tudom ignorálni őket, de csak hogy egy példát mondjak, bogy konkrétan miért is raktam fel ezt a kérdést. A minap elmentem az egyik haverommal sétálni és - azt előre leszögezem, hogy általában jobb fajta ruhákat viselek - pár ember elég furán méregetett. Jó, lehet csak paranoiás vagyok :D Csak nagyon feltűnő volt.

Én is nagyon jól tudom, hogy a legtöbb ember a minimálbérért vagy még annyiért sem gürizik nagyon nagyon sokat, nem is csodálom, hogy külföldre mennek az emberek. Bár szerintem Anglia Eu-beli kilépésével sok magyar fog visszajönni (?).

Még mielőtt valaki ezzel jönne, nem, nem vagyok elkényeztetett és társai. Sőt mi ennek ellenére sem szórjuk két kézzel a pénzt. Engem szüleim mindig is arra tanítottak, hogy tudjak spórolni. Bár nem lenne rá szükségem, én mégis járok diákmunkázni, mert szerintem jobb érzés a saját pénzemből venni dolgokat. Valahogy szüleimtől nem lenne képem kérni, ha pedig felajánlanaj nekem egy bizonyos összeget, mindig visszautasítom. Csak karácsonykor, szülinapkor meg ilyen ünnepekkor fogadom el. Speciel augusztus végén megyek Olaszországba, találtam egy oldalt, ahol diákoknak szerveznek utazásokat és még külön utazásra sem kell költenem hozzá. Mindezt önerőből teremtettem elő, úgy, hogy feleslegesen nem költöttem semmire sosem.


Visszatérve, nem egy olyan ember van aki elítél és lenéző velünk szemben emiatt. Mire jó ez a folytonos irigykedés?


2016. júl. 28. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ítél el, aki nem ismer közelebről, csak úgy látásból. Az ilyeneket meg le kell sz@rni.
2016. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Veled van a baj nem velük, egy gazdag p*cs vagy aki itt menőzik azzal, hogy a szülei gazdagok.
2016. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember irigykedik! Te nem szoktál az lenni, ha egy osztálytársad jobb jegyet kap nálad? (már, ha érdekel a tanulás) :D Ha szegény lennél te is irigykedve néznéd a másikat, hogy hó végén Olaszországba utazik. De mi akkor sem tehetjük meg sajnos, hogy akár balatonra elmenjünk egy hétre. De emiatt nem utálnálak:D 16l
2016. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

József Attila válasza


A munkásnak nem több a bére,

mint amit maga kicsikart,

levesre telik és kenyérre

s fröccsre, hogy csináljon ricsajt.


Az ország nem kérdi, mivégre

engedik meggyűlni a bajt

s mért nem a munkás védelmére

gyámolítják a gyáripart.


Szövőlány cukros ételekről

álmodik, nem tud kartelekről.

S ha szombaton kezébe nyomják


a pénzt s a büntetést levonják:

kuncog a krajcár: ennyiért

dolgoztál, nem épp semmiért.


6


Retteg a szegénytől a gazdag

s a gazdagtól fél a szegény.

Fortélyos félelem igazgat

minket s nem csalóka remény.


Nem adna jogot a parasztnak,

ki rág a paraszt kenyerén

s a summás sárgul, mint az asztag,

de követelni nem serény.


Ezer esztendő távolából,

hátán kis batyuval, kilábol

a népségből a nép fia.


Hol lehet altiszt, azt kutatja,

holott a sírt, hol nyugszik atyja,

kellene megbotoznia.


S mégis, magyarnak számkivetve,

lelkem sikoltva megriad -

édes Hazám, fogadj szivedbe,

hadd legyek hűséges fiad!


[link]

2016. júl. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy megnéznek, és az első reakciód az, hogy biztos irigyelnek. Nem az, hogy fura a fejed, ronda az arcod, feláll a hajad, nem. Az, hogy egy márkajelzés van a ruhádon, amit lehet az adott ember nem is ismer.
2016. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azok irigy embereket nem szeretem.Aki megjegyzést tesznek, de jó egyeseknek ilyen finom kaját esznek,ilyen drága ruhát vesz,én meg sz.rt eszek meg rongyos ruhába járok.Közben illető fizetését cigire,piára,drága kávéra költi.
2016. júl. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!