Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki jobb veleszületett képessé...

Aki jobb veleszületett képességekkel rendelkezik minek kell elnyomni a másikat?

Figyelt kérdés
Aki pl. rosszul tanul az miért ne tanulhatna jobban mint a legjobb diákok aki napi 100 oldalt vágnak be és akár gyógyszerezés által is... pl. Ritalin. Miért nem lehetne azt, hogy aki hátrányos helyzetbe van felemelje magát a gyógyszerek által... mondjuk ritalinnal könnyebb tanulni sztem ami mellékhatása van azt el kell viselni de cserébe akkor már olyan életet élhet a gyerek amilyet akar nem? nem mellesleg a legtöbb mellékhatást ki lehet védeni... akárhogy. Elég sok dolog van amiről tucatnyi kutatás van hogy növeli a tanulást, memóriát alapvető kognitiv funkciókat és hulyek lennénk nem kihasználni a tudomány által adott lehetőséget humán potenciálunk kiaknázására...Bezzeg amerikában minden gyereknek felirják az amfetaminokat aki csak küszköd egy kis koncentrációhiányban. Ha valaki jobban tud tanulni, odafigyelni stb. akkor a munkahelyi életben is nyilván jobban tud megvalósulni meg a tanulás mindennek az alapja az ember egész életen át tanul...

2016. júl. 30. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

A Ritalin egy gyógyszer. A gyógyszer meg drog. Ritalin=drog/függőség.

Másrészt pedig: hiába tanul a szerrel jobban,ha az igazi énje erre nem képes. Mintha szembehánynád önmagad,annyit érsz el a gyógyszerrel,lefitymálod az adottságaid. Ha ki tudod hozni maximumot a tehetségedből,a tanulás lesz az utolsó,ami érdekelni fog. Nem minden a lexikális tudáson múlik,hanem a gyakorlatiban. Ezt soha ne feledd.

2016. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
#1 a jó válasz. A sportolóknak sem engedik droggal fokozni a teljesítményüket, mert kegyetlenül visszaüt.
2016. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdésednek nincs alapja.

Engem senki se kényszerített és sose nyomtam el másokat.

2016. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Ajánlom figyelmedbe a South Park Ritalin-ról szóló részét! Valahol a 4. évad környékén kell keresni, ha nem tévedek.
2016. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Persze drogozd agyon magad ahelyett hogy erőlködnél egy kicsit. Engem hidegen hagy veled speciel mi van, de addig nem szabad ezt hagyni eldurvulni mint amerikában hogy minden apró cuccért tömjük a gyereket ilyen hülyeséggel.
2016. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Red Vixen Na persze pont te nem.Aha biztos :D
2016. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%

#1


Ez gyönyörű volt. Jah várj nem. Mivan ha a kérdező által említett emberek sok pénzt szeretnének keresni és mivel semmi adottságuk nincs, szociális érzékük nulla, akkor a nagy szent kapitalizmus egy utat ajánl fel:


TANULJ MÉRNÖKNEK/ORVOSNAK/ÜGYVÉDNEK(ez nem feltétlen jó egyébként, mert ide is kapcsolatok kellenek ha előre akarsz jutni a ranglistán, nameg ügyfelet is szerezni kell valahogy)/PROGRAMOZÓNAK.


Magyarul minden reál tantárgyhoz köthető szakon végezz egyetemet, vagy ásd el magad Magyarországon ha gazdag akarsz lenni kapcsolatok nélkül.


Na ilyenkor mivan? Adja le az igényeit és éljen szegények betanított munkásként? Ennyi erővel öngyilkos is lehet már, hisz az álmait soha nem fogja tudni megvalósítani, hiszen a hipotézis szerint mondjuk emberünknek nagy álmai vannak. De mégcsak nem is kell nagy álomnak lennie, ha a saját lakásában akar kockulni az összes szabadidejében, ahhoz is rengeteg pénz kell, magyar viszonyhoz képest.


Az élet nem mindenkinek ad fer esélyt, kár lenne ezt ilyen nagy semmitmondással lekezelni. Ennyi erővel miért van az, hogy évente 10 gyerek minimum öngyilkos lesz az iskolai kiközösítések miatt? Naugye, az élet kegyetlen, és ha az egyetlen módja a célok eléréséhez a gyógyszer, akkor vegye be. Még mindíg jobb, mintha csak nyomorogna és soha se tudná elérni az álmait, egy életet leélne úgy, hogy semmi értelme. Annál még az öngyilkosság is szebb, ha van újjászületés legalább újrapróbálhatja, ha nincs, akkor meg úgyse volt boldog.


Na ez sötétebb hangot vett mint eredetileg terveztem...

2016. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
7es, szerintem ezt gondold át újra! Ha valakinek az az álma hogy orvos legyen, de képtelen rá hogy átlássa az emberi szervezet működését, max drogok segítségével bemagol annyi lexikális tudást, hogy még éppen meglegyen a diplomája, erre te mit mondanál? Nyugodt szívvel bíznád egy ilyen orvosra az életed? Vagy mégis inkább más pályát kellett volna választania?
2016. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A koffein, teobromin xantin vegyületek is drogok ennyi erővel meg ahogy a xanax benzodiazepinek is...akkor a szex is. Elég sok minden van amiről lehetne mondani h drog...Utolsó amúgy igazad van én próbálkoztam már a modafinillel is ami hasonlóan működik mint a ritalin viszont nem okoz függőséget és nem számít drognak rendeltem internetről/egy idegen küldött és bevettem nem hatott. Én próbáltam más szereket is receptre, neurológussal felirtam az elvileg kognitiv funkciókat fokozó eredetileg demenseknek felirt gyógyszereket, szedem is ezeket, de nem olyan hatásosak mint az ADHD-re adott ritalin és sokáig kéne őket szedni ahhoz hogy legyen valami. Gyakorlatilag én mindent megpróbáltam 2mgos nikotin rágót is vettem(átmeneti felhasználásra) direkt a figyelmem fokozására..ezek a szerek valamennyire enyhitették a tüneteimet.annó a munkahelyen agyhalottnak neveztek és inkább megteszek mindent hogy jobbak legyenek a képességeim minthogy ott megrohadjak a gyárban, boldogtalanul.... elmegyek pszichiáterhez és diagnosztizáltatom magam ADHD-vel mert én sikertelennek érzem magam az életben elegem van az állandó elnyomásból soha sem voltam elég okos semmihez sem, mindig lehúztak mások... akkor inkább szedem a ritalint és élek 10-20 évvel kevesebbet nem fog érdekelni....tutira értéktelennek tartom az életem mindenki mondja hogy hülye vagyok és agyhalott. 3-4 műszakos ember le tudta tenni az érettségit és én meg nem. Ha a xanax, antidepik, stb. elfogadott akkor legyen a Ritalin is az. Mint tudjuk, a bevitt anyagok is rendesen meghatározzák a teljesitményünket ugy mint pl. a vitaminok és ásványi anyagok akkor az acetil-l-karnitint nem kéne betiltatni mert fokozza a teljesitményt? a sportba doppingolásba sok szert betilottak pl. a phenotropilt meg a meldoniumot és egyebek közt a béres cseppet és ezek a szereknek nincs káros mellékhatása/függőségi kockázata
2016. júl. 30. 15:43
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó: igaz, orvos ne l, de pl programozó simán lehet, ott azért már kisebb a veszély és az álmait is elérheti.


Az élet szenvedés a kérdezőnek, ha az agya fizikailag képtelen a kapitalizmusban elhelyezkedni a matek miatt és más módszerre sem képes, akkor inkább 35 boldog év, mintsem 50 hajléktalan/szegény nincstelen boldogtalanként.


Ezért senkit sem szabad elitélni, a jelenlegi rendszer ilyen. Ezen vitázni már politikai kérdés. Itt most viszont csak 1 életről van szó. Nem többről. Kérdező, tedd ami a túléléshez kell és a boldogságodhoz. Ez számitson csak ;)

2016. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!