Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Voltatok már olyan helyzetben,...

Voltatok már olyan helyzetben, hogy valaki olyan kínosan viselkedett, hogy már ti éreztétek magatokat kínosan?

Figyelt kérdés

Mi történt?

Ki viselkedett hogyan kínosan?


Hogyan viseltétek a helyzetet? Hogyan reagáltatok?


Nálunk a sógornőm okozott efféle helyzetet. Alapba eléggé tapintatlan, de múltkor elhívták a családot egy nagyobb összejövetelre. Én is ott voltam. És a beszélgetés egyre kínosabbá vált, nem csak nekem, de anyumnak is. A sógornőm szó szerint mindent kimondott, ami eszébe jutott, tekintet nélkül arra, hogy bunkó, nemodaillő, lekezelő, alpári, és senkit sem érdekel. Kínos 1-2 perces csendek, ráadásul iszonyat nagy butaságokat is hozzászólt néha.


Én például egyre kínosabbnak éreztem, anyum is, sógornőm férje is már rászólt, hogy ezt meg azt nem illik mondani, stb, de folytatta.

Az ilyet hogy lehet lereagálni?

Hogy viseltétek volna?



Ti voltatok már olyan helyzetben, hogy egy ismerős/családtag vagy egy idegen olyan kínosan viselkedett/beszélt, hogy már ti éreztétek magatokat kínosan?

Mi történt? Hogy oldottátok meg? Hogyan viselkedtetek?



2016. júl. 31. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, előfordul. tudnod kell a saját határaidat, hol kezdődsz te, és hol kezdődik a felelősséged.


Az, hogy már te érzed magadat kínosan más viselkedése miatt, egy ilyen szituációban természetes érzés, de csak érzés.

Az agyaddal végig tudnod kell, hogy a történet nem rólad szól, hanem róla, és nem szabad még utána is az ilyesmin rágódni.

2016. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem olyan volt, hogy egy esküvőn az egyik koszorúslány apja annyit ivott, hogy üvöltözött, mindenkihez odament "beszélgetni", mindenkit simogatott, stb. Láttam a feleségén és a lányán, hogy elég kínos nekik, rá is szóltak nem is egyszer, erre később, amikor nem figyeltek rá, meztelenre vetkőzött és elkezdett táncolni, meg mindenkihez "simulni", olyannyira részeg volt. Na akkor már a lány meg az anyja majd elsüllyedtek szégyenükben (sajnáltam is őket), de ez már nekem is kínos volt, pont úgy, mint másnak is.

Ha az én rokonom/közeli családtagom lett volna, tuti elsüllyedek szégyenemben.

Elvonszolták, felöltöztették, majd hazamentek.


Tudom, hogy nem rólam szólt, meg nem is családtag az illető, de már én is kínosan éreztem magam, főleg, mikor hozzám is odajött. :(

2016. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nyaraláson volt ez:

Elmentünk egy hetet nyaralni Hajdúszoboszlóra, utolsó napon összeiskerkedtem egy lánnyal. Ez nem nagy sztori.

4 nappal később visszamentünk egy napot strandolni. A lány szakácsként dolgozott ( dolgozik ) az egyik strandon lévő büfében. Délután mentünk kaját venni, persze egész család ment. A lány egyből megismert, viccesen meg is kérdezte, hogy mit csinálok én ott amikor azt mondtam neki hogy hazamegyek. Erre én mondtam hogy túl jól süt, nem bírtam sokáig nélküle ( tehát egy elég gyenge bók volt ). Ezt meghallotta anyám és kiakadt, hogy hát ő is süt otthon, ennél sokkal jobbat, meg milyen drágán adják meg ennyiből ő sokkal többet és finomabbat süt, stb, stb, stb. Elég jól beégetett, életemben talán először szégyelltem hogy pont akkor pont velük vagyok ott.

2016. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is hasonló a 3. válaszolóéhoz..

Mindig, mikor bemegyünk pl. egy pékségbe vagy egy cukrászdába, elkezdi fennhangon ócsárolni az ott lévő árukat, hogy jajj hogy néznek már ki, ott szállja a légy (miközben egy db légy nincs is az egész boltban), tiszta száraz (akkor vették ki pár perce a sütőből...), ő annyi pénzből 3-szor ennyit csinál és sokkal finomabbat..És a poén, hogy még az eladók fején is látszik ilyenkor, hogy legszivesebben kiküldenék onnan a """kedves"""" vásárlót, de ugye azt nem tehetik meg, ezért csak idegesen mosolyognak, anyám meg még azt hiszi ilyenkor, azért vigyorognak úgy, mert ezzel fejezik ki az egyetértésüket XD És ott mondja nekik, hogy "na ugye, hogy igazam van??" Annyira gyűlölök vele bárhová is bemenni..

Volt, hogy a városban voltunk és éhes voltam és ott volt egy utcai hamburger meg hotdog árus, megkérdeztem anyámtól, vesz-e nekem egy hamburgert, azt mondta, igen. Erre odamentünk és elkezdte az eladó, meg minden arra haladó ember előtt kiabálni, hogy ott szállja a légy, meg hogy biztos a zöldségek is benne bolti zöldségek, erre mondta a pasi, hogy igen, bolti saláta van benne, de nem érti, ez miért olyan nagy próbléma, anyám meg elkezdett röhögni rajta, hogy ő ezért még 5 forintot se fizetne, de azért megvette nekem..

Meg múltkor bementünk egy ruhaboltba, ami egy kicsit drágább, de csak ott találtam olyan farmert, amilyet szerettem volna és meg akartam venni, erre elkezdte ott nézni az árakat, hogy ilyen 4-5 ezer ft egy póló, meg ilyesmik és elkezdett az üzlet közepén kiabálni, hogy bezzeg a turkálóban ennyi pénzért, amiért itt egyet megvásárolok, veszek 15 felsőt is...

2016. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer régen felültem egy buszra)a 25 km-re lévő megyeszékhelyre mentem.) a következő megállónál felszállt az egyik osztálytársam(osztály Móka Mikije) Észrevett,és leült mellém. A 40 perces utazás alatt a végbélsipoly műtétjét mesélte. Jó hangosan.... Az egész busz minket nézett. Égtem mint a rongy!
2016. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Eladó vagyok egy áruház műszaki osztályán.

Jött egy nő a tizenéves lányával, szőrtelenítő készüléket akartak. A lány mondta, hogy csipeszest nem akar, mert az tépi a szőrt és fáj, villanófényes drága. Erre az anyja rákezdte, hogy márpedig borotvakészüléket nem vesz, mert a múltkori is két használat után tönkrement, mert dús a lány szőrzete. És abban a pillanatban már húzta is fel a lány nadrágszárát, "lányom mutasd meg mennyire vagy szőrös".

Rettentő kellemetlen volt. Úgy éreztem az anyával nem érdemes vitába szállni, ezért inkább a lányt igyekeztem meggyőzni. Elláttam pár tanáccsal, mit csináljon, hogy ne fájjon annyira, meg kapott egy nem túl drága, de hatékony gépet.

2016. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvérem. (lány)

Akárhova megyünk, mindig fennhangon, extra basszussal fikázza az árut, úgy, hogy az eladók is jól hallják. Aztán meg persze vérig van sértve mint valami kényes főhercegnő, ha az eladó ezek után nem 100 wattos vigyorral nyomja a kezébe a blokkot. Manapság már nem megyek vele sehova, meg is mondtam neki, hogy miért. Persze én voltam az idióta, hogy én nem merem az igazi véleményemet nyilvánosan felvállalni.

Nagyon kínos volt már a vége felé, volt, hogy az eladóval is nekiállt veszekedni, hogy miért "ilyen sz@rokat árulnak", én meg ott álltam mellett vörös arccal, égtem mint a csuda, majd elsüllyedtem szégyenemben.

2016. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt, elég sokszor, bár most nagyon kevés jut eszembe.


Pl. mikor misén voltunk és az unokatestvérem folyton hülyeségeket meg nem oda illő szavakat mondott és röhögött és persze én is elröhögtem magam párszor, de közben kínosnak éreztem, azért mégsem szép templomba- mise alatt röhincsélni. Sőt meg az is rátett egy lapátra, hogy az egyik 7-8 gyerek akkorát böfögött, hogy a fél templomon áthallatszott..

2016. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem leírni, sokszor mikor édesapámmal vagyok vásárolni és nekifog valakivel veszekedni, nem tetszik neki valami, mormog, kötekedik az elárusítóval én meg ott állok, kissé szégyenkezve meg kínosan..
2016. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sajnos sokszor már akkor is kínosak érzem magam,ha egy videóban kínosan viselkedik valaki.
2016. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!