Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek önmagammal?

Mit kezdjek önmagammal?

Figyelt kérdés
Sajnos az a problémám van, hogy nem szeretek és emiatt nem is nagyon tudok önmagam lenni. Régen egy mindig derûs, laza és viszonylag nyitottabb valaki voltam, aki néha kicsit naiv és idegesítõ volt. Sajnos ennek megvolt a rossz oldala is. Amikor néhány barátom kiemelt néhány nagyobb hibát a személyiségemben, nagyon megbántott, mert rájöttem, hogy igazuk van és bohócot csinálok önmagamból. Azóta valami megváltozott; nagyon sok komplexusom lett önmagammal kapcsolataban, egy merev és komolyabb valaki lettem, aki elvárja, hogy komolyan vegyék. Akármennyire is az volt a célom, hogy megváltozzak, valahogy még sem tudok így boldog lenni. Viszont a régi önmagam nem merek már lenni többé. Ha valaki tudna valamit tanácsolni, azért nagyon hálás lennék.
2016. júl. 31. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
nekem épp az a problémám, hogy szeretnék önmagam lenni, az igazi önmagam, aki néhány ember előtt vagyok (akiket régóta ismerek, és akikben megbízok és közel állnak hozzám), de a komplexusok miatt nekem meg ez nem megy. én azt mondom, hogy mindig sokkal érdekesebb és "igazibb" az az ember, aki ha sok hibával is rendelkezik, de vállalja önmagát. Én a helyedben megpróbálnék a régi önmagam lenni. A személyiségedet nem tudod megváltoztatni, csak elfojtani, ami viszont sohasem jó. Én rengeteg önismereti, önsegítő könyvet olvastam, amiktől (főleg mióta olyan nagy divat lett ezeknek az olvasgatása) azóta kicsit már herótom van őszintén szólva, és valóban sok közhelyet tartalmaznak, de mindnek a közös nevezője az, hogy szeresd magad! És ebben azért van valami. Ez is közhely persze, de lehet segítene ha elolvasnál 1-2 ilyen könyvet. Nekem anno segítettek.
2016. aug. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fogadd el önmagad, és ne érdekeljen mit mond más. Ha idegesítő vagy, akkor mi van? Semmi. Így érzed jól magad, akinek nem tetszik, az menjen máshová.

Én is totál zárt vagyok, de nem érdekel hogy nem vagyok kedves, nyitott, mert így érzem jól magam. És aki meg akar ismerni, az úgysem hagy ott. Szóval én így gondolom, sok sikert ✌✌

2016. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!