Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem tudnak vásárolni?

Sokan miért nem tudnak vásárolni?

Figyelt kérdés

Miért olyan nehéz a tudatos vásárlás?

Élő példa a testvérem, mindig azt veszi meg amit kíván, sokszor felesleges dolgokra költ. Múltkor például vett fagyasztott pizzát, hogy majd otthon kisüti ( együtt voltunk boltban ), de ehelyett mire odaértem este ( ő is át szokott jönni ) rendelt a pizzériából, merthogy "nincs kedve sütni". De ez nem egyszeri alkalom, csak kajára legalább 50-60 ezret ott szokott hagyni, kétszer annyit mint én ( és utána panaszkodik, hogy alig jön ki hónap végén ).

De ő sincs egyedül, sokan nem tudnak vásárolni, pedig nem nehéz. Megnézem mi kell, kenyér, sonka, tej és azt veszem meg. Emellett is lehet venni néha "ezt de megkívántam" alapon, mégis sokat lehet spórolni.


2016. aug. 1. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi is azt vesszük meg amit megkívánunk.

Nem garasoskodunk

2016. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
akkor egyszinten vagytok az állatokkal, mert azokat is ösztöntől cselekednek
2016. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek van pénze, miért ne vehetné azt, amit akar? És ha valaki szereti a falánkságokat, miért ne ehetné?

Egyszerűen felesleges más pénztárcájában turkálni. Egy kaja guru valószínűleg a te bevásárlásod is szétszedné, hogy fehér kenyeret veszel vagy nagy zsírtartalmú felvágottat.

2016. aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Sok ember retardált agyilag. Egy részének még annyi IQ-ja sincs hogy paraszti ésszel vevásároljon előre minden étkezésre... Anyámék meg anyósomék is olyanok, hogy mindent lekapkodnak polcokról, de át se gondolják mihez mi kell...

A kedvencem amikor egész hónapba veszik a 600ft os joghurtot...de rendes kaja nem volt amikor mentem...

Meg megveszik a felvágottat de kenyeret nem vesznek... Vagy fordítva. Fejemet fogtam olykor tőlük.

Meg nekik nem jó a 400ft os chip, nekik a 800ft os kell ami henger csomagolású s hónap végén meg sírnak: nincs pénz... S úgy van pofájuk kiejteni, hogy rengeteg "luxus dolgaik" vannak...rengeteg értelmetlen dologgal.

Én rendesen összeírom mik azok amik kellenek alapból s utána lesem azt mit kíván a szám amit meg is eszek.

Ami gáz még: Anyámék ott laknak tesco mellett szó szerint 3 háztömbbel...s oda is autóval mennek pár db zsemléérT.T kifagyok...ha sétálni nem akar s cipekedni ott a kényelmes bicikli.

@.@ nohs a hülyékből lehet megélni - ez még mindig tény xD

Boltot tervezek a jövőben s figyelem az emberek dolgait, néha kifagyok><

2016. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az emberi lustaságból lehet az egyik legnagyobb hasznot húzni ><
2016. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert nem nélkülöztek soha. Vagy pont fordítva....Sokat nélkülöztek, így nem volt pénz, amit megtanuljanak beosztani. Most meg örülnek, hogy telik miből a vágyaikra.

De sajnos buták és nem tudnak előre gondolkodni, nem tudnak várni, míg lesz "fölös" pénzük. Nem tudják megítélni, mikor lehet "bűnözni".


Nekem is vannak ilyen ismerőseim, mint a te testvéred. Aztán azt a legrosszabb nézni, amikor kidobálják mondjuk a kaját.

Hugomnak rengeteg olyan ruhája, cipője van, amit még sosem hordott. Néhányon még az árcédula is rajta van. Aztán meg nyafog, hogy nincs pénze.

2016. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nincs baj, ha megveszi, amit megkíván, amíg az nem romlik rá. Én is megveszem, amit szívesen ennék, van, hogy akkor akciós, amikor épp nincs betervezve a következő hétre, de olyan hűtőm van, hogy a fagyasztórész sem miniatűr, így amit tudok, azt oda teszem el. Például megveszem a nagyobb sajtot, bár nem eszem meg egyszerre, de feldarabolom kisebb darabokra, és elteszem a fagyasztórészbe, így tovább eláll, ritkábban kell vásárolni. A kenyeret szintén fagyasztom. Nem eszek meg egy héten egy egészet egyedül, még egy kisebbet sem, és nem vált be a kenyértartós tárolás. Viszont rátaláltam erre a fagyasztásos módszerre, kipróbáltam és bevált. Az áruházban, ahol vásárolok, van kenyérszeletelő gép, fogom szépen a kilós kenyeret, és leszeletelem vele, nem fizetek érte többet, mint hogyha nem szeletelném. Itthon pár szeletenként becsomagolom uzsonnás zacskóba, és beteszem a fagyasztóba. Egyszerre mindig csak annyit veszek elő, amennyit megeszek, kb. negyed óra alatt felolvad.

Okos találmány a fagyasztó. Ha nagyobb lakásom lenne, lenne külön fagyasztós hűtőm és külön egy nagy fagyasztóm. A szüleimnek van. Rengeteg élelmiszert le lehet fagyasztani, és így nem baj, ha megveszed, amit éppen megkívánsz, mert elteheted későbbre, amikor valóban meg akarod enni ott helyben. Rám is vár egy pizza pár hete, akkor volt olcsó, de azóta más ételeket kívántam, semmi baja nem lesz, ha később fogyasztom el.

Jó, értem én, mi szúrt neked szemet, megvette a félkészt és mégis rendelt, hát most bárki lehet fáradt, hogy mire hazaér, mégis elmegy a kedve, hogy még pepecseljen, amit meg kihoznak, az még meleg, frissen sült, meg nem is olyan, mint a mirelit, nekem van egy kedvenc kombinációm a Don Pepénél, de azt én állítottam be plusz feltétekkel olyanná, olyat nem árusítanak félkész változatban, viszont házilag elkészíteni pepecselős és egy fárasztó nap után én sem állnék neki. Én nem ismerem a testvéredet, nem tudom, egyébként mennyire pazarló, de akár egyedi eset is lehet egy ilyen valakinél, és akkor meg nem kellene megszólni.

2016. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legalább a boltok jól járnak. :D
2016. aug. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tesóm pali ilyen volt, egész családdal. Lakásra se futotta nekik, albérletet se tudták fizetni mert mikor volt pénz mindig elb☻szták minden sz☻rra, ami nem volt létfontosságú, megenni se tudták és a fejükre r☻hadt, hó végén meg a küszöböt rágták jóformán.



Volt egy osztálytársam is, akivel ugyanannyi ösztöndíjat kaptunk a gyerek minden nap energiaital, forneti, mekis kaja, pizza, meg részletfizetésre telefon, air max cipő stb. Mikor kellett neki valami cucc Kínából "pár 100ft" megelőlegeztem neki(sunyiba raktam rá egy kis hasznot), és mikor jött a suska hó elején kifizette. Egyszer kicsúszott a számon hogy mennyi spórolt pénzem van, és mindig kérdezgette, hogy "mikor veszel már autót?",(neki a szülei a kis segge alá rakták ballagási elő ajándék néven de az iskolát nem bírta elvégezni). Nem tudta megérteni, hogy a kocsit fent is kell tartani és nekem anyámék nem nyalják ki a seggem, mert nem állunk úgy anyagilag, és nem tudom még mit hozz a jövő, és jó ha van egy kis félrerakott pénzem. Erre az volt a válasza, "ha nekem lenne ennyi pénzem simán vennék egy kocsit" gondoltam magamba "neked ennyi sose lesz mert mindig van egy kicsi elb☻szod minden sz☻rra".

2016. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*palija
2016. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!