Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ciki fizikai munkát végezni,...

Ciki fizikai munkát végezni, ha van diplomád? Miért gondolják az emberek, hogy ez lenézendő?

Figyelt kérdés
Voltam takarítónő diplomával pár éve, mindenki lenézett emiatt. Közben nekem csak a bejelentett munkahely+tb miatt kellett, közben idősgondozással foglalkoztam. De annyira nem értettem a körülöttem lévőket, pár barátomnak meg is látszott a valós énje. Inkább eltartatták magukat a párjukkal, de ők fizikai munkát nem fognak végezni.. Én azon a véleményen vagyok, hogy inkább tisztességes módon keresek pénzt, de ne tartson el senki. Még arra volt jó, hogy az ilyen "barátok eltűntek szerencsére. Most már jól keresek és a végzettségemnek megfelelő munkám van, de legalább megtudtam kik az igazi barátaim, nagyon jó szűrő volt. Némelyik régi barátom meg most fura mód, hogy meghallották milyen nívós helyen dolgozok, hirtelen megint megkerestek, hogy találkoznának.. hát nem érdekes? :D

2016. aug. 2. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Dehogyis, semmilyen munka nem lehet ciki. Inkább az az, ha van egy diplomád, amihez nem találsz megfelelő munkát, és inkább hónapokon keresztül eltartatod magad.
2016. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Aki egy másik embert a munkája alapján ítél meg, azt csak sajnálni tudom, hogy olyan alacsony intelligenciával rendelkezik.


Én is diplomás vagyok, szoftvermérnökként dolgozom, mégse nézek le senkit csupán a munkája miatt. Ismerek olyat, aki villanyszerelőként dolgozik és sokkal rosszabbul keres, mint én, mégis bevallom, hogy sokkal műveltebb személy nálam. Aztán nem egy-két kollégám van, akik a szakbarbár kifejezés megtestesítői.


Egy lenézendő dolog van, az aki nem dolgozik, pedig lenne rá lehetősége.

2016. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után Ausztriába költöztem, 1 évig árufeltöltő és raktáros voltam, elkezdtem az egyetemet és amíg nem találtam meg a szakomhoz kapcsolódó (diák)munkát, addig folytattam a korábbi munkámat. Nem is meséltem akkoriban senkinek a terveimet, mert amint meghallották mit csinálok, főként az osztálytársaim (erős gimnázium), szánakoztak. Nem kell velük foglalkozni, magas lóról nagyot lehet esni. :)
2016. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Aki csak az életszínvonalad miatt barátod, az csak valami haszonleső ismerős, nem barát.

Egyébként nem ciki fizikai munkát végezni magasan kvalifikált emberként, csupán elpazarolt idő.

2016. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem igenis ciki általában.

A te esetedben mondjuk pont nem, de aki diplomával csak erre képes, az buta, mert nem képes azt csinálni amire kiképezték és feleslegesen pazarolta el az állam pénzét és a saját idejét az egyetemre

2016. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereket kerüld, mint a pestist, ne adj a véleményükre. Egyáltalán nem ciki, hogy fizikai munkát végeztél, legalább a kétkezi munka területén is szereztél tapasztalatot. :)
2016. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én nem érzem elpazarolt időnek, sőt, annyira jó emberismerő lettem emiatt, hogy ez csak a hasznomra vált azóta is. igazából én úgy fogtam fel, hogy két munka között legalább testmozgásért kapok pénzt :) de tényleg sok embernek ez nem fekszik és nyávognak, hogy nincs munkalehetőség, pedig úgy vagyok vele, hogy az egyik munka nyitja meg a következőt, az én esetemben is így volt, mert egy amerikai bácsit istápoltam ez idő alatt és az angolom úgy felfejlődött, hogy utána simán felvettek egy amcsi céghez..befektetés=megtérülés :)
2016. aug. 3. 08:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Rövid távon szerintem is teljesen rendben van, én is voltam bolti eladó Tescóban diplomával (mondjuk ki is néztek a többiek maguk közül), hosszú távon viszont kimeríti a pocséklást fogalmát több szempontból is.
2016. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézek le semmilyen munkát, és nem ez alapján ítélem meg az embereket. De igazából nekem mindegy, ki mit csinál, erről a kérdésről inkább azon érdemes elmélkedni, hogy magad előtt mit tartasz cikinek.


Én pl. azért tanultam és diplomáztam le, mert ha ezt nem tettem volna meg, magam előtt érezném rosszul magam. Ha most diplomával fizikai munkát végeznék, úgy érezném, hogy ennél többre is képes vagyok, és addig küzdenék, amíg jó munkát nem találnék a papírommal. Persze ha rá lennék kényszerülve, akkor elvállalnám a fizikai munkát is, de a cél mindig bennem lenne, hogy küzdjem magam feljebb...


Tehát itt az a kérdés, hogy ki mit akar, kinek mik a céljai, mik az igényei. Szerintem egyedül csak az a ciki, ha valaki beletörődik valamilyen rosszba, és meg sem próbál javítani magán, és elkezd másokra irigykedni.

2016. aug. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!