Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy vannak...

Miért van az hogy vannak emberek akiknek a büszkesége az első és a boldogsága másodlagos?

Figyelt kérdés
Arról beszélek amikor mondjuk valaki büszkeségből nem tesz meg bizonyos lépéseket legyen az párkapcsolat vagy munka. Pedig ha megtette volna azt a lépést ami nem is lett volna megerőltető vagy világrengető akkor boldogabban élhetne,de neki a pillanatnyi egója volt a fontosabb a hosszútávú örömnél.
2016. aug. 10. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Makacsság. Valamit nagyon erősen elhatározott magában régen pl.: soha nem fog szakítani a párjával és úgy gondolja önbecsapás lenne ezt a véleményt megváltoztatni. Tehát magával szemben nem akar hiteltelen lenni.

Vagy van olyan is, hogy másoknak akar megfelelni és azt akarja hogy mások elismerjék, hogy igen ő egy kemény csaj/srác, összevissza csalja a párja, nem tiszteli őt, de mégis kitart mellette és próbálja a dolgokat jobbá tenni. És közben nem veszi észre, hogy ezzel csak megalázza magát. (Lehet nem a legjobb példa, de most hirtelen más nem jut eszembe)

2016. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert sokszor elvi kérdés és az ember nem akarja meghazudtolni önmagát. Párkapcsolat pl. 2 emberen múlik, kölcsönös érdeklődés, nem csak egyoldalú teperés és megalázkodás. Én is tudnék olyat tenni illetve mondani amivel biztos népszerűbb lennék és jobb lehetőségeim lennének avagy hosszútávú boldogságot eltudnám érni vele. De olyanokat kellene mondanom vagy tennem amit igazából nem szeretnék, mert tudom hogy nem én vagyok bármennyire is "jól esne".
2016. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!