Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Későn érő vagyok?

Fritzkó Mákiel kérdése:

Későn érő vagyok?

Figyelt kérdés
Eddig megpróbáltam megfelelni az elvárásoknak, normálisan csináltam, néha több dolgot is párhuzamosan. Nem azt mondom, hogy 5-ös voltam mindenből, de legalább mellette kerestem pénzt. Most meg az utóbbi fél évben valahogy egyáltalán nem tud érdekelni semmilyen kötelesség. 19 vagyok. Nem tudom, hogy ez kései lázadás-e, de nagyon elegem van az ilyen dolgokból, nem is akarok vele foglalkozni.

2016. aug. 11. 01:10
 1/4 Blade Bone ***** válasza:
Szerintem ez nem jó. Inkább gyerekkorban nem kéne a kötelességgel foglalkozni, és ilyentájt kellene fokozatosan ránevelődni munkával, stb-vel. De ha te most azt érzed, hogy eleged van ebből, elég ramaty korszakod fog következni most. Nekem van pár ilyen ismerősöm, akik hasonlóan voltak, vannak, teljesen el vannak zárkózva a munkától, a felelősségvállalástól, és csak úgy lenni akarnak a világban. Pedig ez nem jó, mert most kellene éppenhogy belerázódniuk a dolgokba.
2016. aug. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak tudod egy jogsin kívül (ami önmagában semmi) még nem sok minden származott belőle. A másik az hogy azt vártam, hogy majd testileg-lelkileg erősebb, hatékonyabb leszek, erre inkább csak felőrölt. Meg az elején azt gondoltam, hogy ezek értelmes tettek, de nem is szorultam rá, nagyon nem is volt így értelme, családnak se sokat tudtam segíteni, pedig mondtam anno, hogy 18 vagyok most már beszállok, akkor is, ha suliba járok, erre ők meg hogy az én pénzem rakjam el. Aztán nem költöttem el, fölösleges lett volna. Apám mondta, hogy tegyem le a jogsit. Mondtam, hogy oké, de nem lehetne mondjuk jövőre, mert most még 1 évig tanulok, addig minek, hogy elöbb lejárjon? Úgyse csinálok vele semmit egyenlőre. Ő meg fojton azt nyomta, hogy az kell az élethez. Oké elhiszem, de ráért volna nagyon. A suli meg egy kész röhej volt megint. Sokszor úgy voltam, hogy jobban járnék, ha munka elött aludnék ahelyett, hogy értelmetlenül felkelek. Nem fogadták el a diákmunkás igazolásomat, mert pár "intelligens" felsőbb évesnek(!) luxus volt bevinni azt a fecnit, az igazgatónő meg közölte, hogy nem fogadják el az iskolaszövetkezet (azóta tudom, hogy ez a szó is mennyire értéktelen) által kiállítottat. Az ofőm meg bejött egy ilyen szöveggel h menjünk orvoshoz vagy valami, csak ne legyen igazolatlan. Na innentöl kezdődött ez a heti min egyszer max ötször csak aludni járok haza dolog. Persze én naivan gondoltam, hogy jó kis tréning, majd segít. Hát nem.
2016. aug. 11. 01:53
 3/4 anonim válasza:
eddig próbáltál mindent jól csinálni, nem volt lázadó korszakod és ez most jön ki rajtad, élni akarsz, bulizni, haverokkal lógni és szerintem ez nem baj, még csak 19 éves vagy, bőven van időd a munkába bele rázódni, járj el a barátokkal többet, menj bulizni, élj egy kicsit és jobb lesz
2016. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbálom összeszedni az embereket, de nem egyszerű, nem mindig érnek rá, még 1 évem van, de szeretném inkább normálisan csinálni a sulit, meg azért néhanapján jól érezni magam, minthogy ez a suli+munka, de egyik se megy túl jól dolog legyen. Most úgyis a suli az első, majd ha lesz munka akkor meg nem lesz suli, kész, ennyi.
2016. aug. 14. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!