Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem bírom ki nasi nélkül?

Miért nem bírom ki nasi nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok, fogyókúráznék, mert 16 évesen 100 kg vagyok. Napi 5 étkezés megvan, de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne egyek egy napig csokit vagy pár szem chipset. Régebben ha unatkoztam, ettem amíg bírtam, ha szomorú vagy ideges voltam, ettem (néha még most is). Fiú vagyok.

2016. aug. 12. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem sértésből, de gyenge az akaraterőd sajnos. Ezt csak önkontrollal, vagy pedig minden nasi, és egyéb eltüntetésével tudod kezelni.
2016. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt eddig is tudtam, hogy gyenge, + az is rátesz, hogy anya folyton veszi nekem az édességeket, hiába mondom neki, hogy ne.
2016. aug. 12. 15:20
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Mert gyenge vagy.
2016. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem :\
2016. aug. 12. 15:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. :))))
2016. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy eszel egy kis csokit vagy csipszet nem olyan nagy probléma, csak egyrészt ezt ne az 5 étkezésen felül tedd, hanem akkor legalább ez váltsa ki az egyik étkezést, másrészt ne egy teljes zacskó csipszet vagy teljes tábla csokit egyél, hanem tényleg csak keveset! Egy adag csoki az azt hiszem 4 kocka egy táblából (ezt rá is szokták írni). Annál többet ne egyél meg egy nap. A csipszből egy adag az egy kisebb zacskónak talán a negyede, de erre nem emlékszem pontosan. Ha betartod a mértéket, akkor ehetsz nasit nyugodtan. De emellett oda kéne arra is figyelned, hogy a három fő étkezésen mit eszel és mennyit. Egyél több zöldséget, és kevesebb kenyeret, tésztát, rizst és krumplit. Ha valami édesre vágysz, akkor csoki helyett jobb a gyümölcs! Abban is van cukor bőven, szóval annyira hű de sokat nem is érdemes belőle enni épp emiatt, de legalább a csokival ellentétben vitamin és ásványi anyag is van a gyümölcsökben, amire viszont szükséged van! A húsok közül részesítsd előnyben a csirkét és a halakat! Ha rendszeresen iszol bármilyen cukros üdítőt, ide értve a gyümölcsleveket és szénsavas üdítőket is, arról szokj le róluk minél hamarabb! Azt hiheted, hogy ezek nem hizlalnak, mert folyékonyak, de brutális mennyiségű cukor van bennük. Megiszol pár pohárral egy nap és már a napi kalóriaszükségleted felét be is vitted úgy hogy még nem ettél egy falatot sem! De már eleve onnan indulsz, hogy kb. csak fele annyit ehetnél, mert annyi cukrot már megittál...

A csokival meg ilyesmivel én egyébként azt szoktam csinálni, hogy feltöröm kisebb darabokra és azt egyenként elcsomagolom alufóliába. Aztán kitűzök magam elé egy célt, hogy mondjuk csak akkor ehetek csokit, hogyha előtte végeztem a teljes heti házimunkával. Vagy a túlóráim száma elérte a heti 10 órát. Vagy a héten legalább 3 nap rá tudtam magam venni egy kis testmozgásra. Akkor megajándékozom magam a hétvégén egy kis csokival. De csak egy elcsomagolt kis szeletkét veszek elő, vagy ha megyek valahova, akkor annyit viszek magammal. Így legalább nincs ott előttem a teljes tábla csábítóan. Tényleg csak annyit eszek meg, amennyit elterveztem.

Én még a magvakat nagyon szeretem nasizni, mogyoró, dió, mandula, szotyi, tökmag stb. Ezek egészséges zsírokat tartalmaznak, de egy maréknál többet ezekből sem szabad megenni, ha nem akarsz hízni, mert lényegében tömény zsírból állnak. :) Arról nem is beszélve, hogy milyen drágák, tehát spórolni kell velük. :D Ezekkel is azt szoktam csinálni, hogy veszek egy zacskóval, ilyen apró pici műanyag dobozkákba szétosztom, azokba kb. pont egy maréknyi fér. Utána elrakom a szekrénybe. És amikor eszek, csak egy dobozkát veszek elő és csak annyit eszek meg. Ha nem osztom szét, hanem közvetlen a zsacskóból eszem, akkor tuti, hogy addig meg sem állok, amíg az egészet meg nem ettem.

2016. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Talán lelki okok?

Probálj meg rágozni, vagy igyál gréfrutolevet, nálam az nagyon tápláló volt.

Meg mozogj, néz embereket ekik elhiztak és lefogytak, azok is tudnank motiválni.

Ne legyél otthon, menj el egy parkba olvasni vagy könyvtárba pénz nélkül, íhy legalább távol leszel a hütöttöl.

2016. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 15 éves vagyok és 105 kg :D de jó mondjuk én mellé testépítek is!
2016. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15 évesen komoly testépítés lehet...jó szar szöveg:D
2016. aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Figyelj nem érdekel mit gondolsz de elhiheted, hogy járok edzeni rendszeresen éppenséggel szálkásítom már 1 éve edzem
2016. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!