Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezhet olyan, hogy az ember...

Létezhet olyan, hogy az ember nem képes szoros köteléket kialakítani másik emberrel, de állattal igen?

Figyelt kérdés

Nah ezt fura leirni....

Kezdjük ott, hogy 14 éves lány vagyok. Van életkedvem, szerető családom, barátaim.Szeretek velük beszélgetni, stb...De igazából igazi kötelék egy ember iránt sem alakult ki.

persze ezt sose mondtam el senkinek.

De az állatokkal másképp állok. Nagymamáméknál volt egy néetjuhászom(Vitéz, vele nagyon nagyon erős szeretetet érwztem.(pont akkor hoztuk el, amikor megszulettem, 14éve.)

Imádtuk egymást kolcsonosen. Nagyon ritkán láttam, havonta kéthavonra voltam ott pár napot. Amikor megjottem, borzasztóan orult, es nem lehetett levakarni magamról. Mindig amikor a kertben voltam, ott volt a nyomomban.

Sajnos meghalt.

Rá fél evre lett mamaméknak egy ónémetjuhászuk. Aranyos egy kutya ő is, imádom.

Ugy vettem eszre, hogy az állatokkal jobban megertem magamat, mint az emberekkel.Sot, az emberekkel nem vagyok annyira jóban, mint pl. A kutyájukkal:D

Na de nem csak a kutyákat szeretem, a lovakat, cicákat, és a tobbi állatot is imádom.Még éter dolgot tudnék mesélni, de gondolom ennyi is elég, ha nem , akkor még pötyögök pár sort:)

(Amúgy telefonról irok)


Volt már valakinek hasonlo helyzete?



2016. aug. 14. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyakran elofordul. Altalaban azzal akit erzelmi trauma ert gyerekkoraban, vagy nem fogadtak el a szulei.
2016. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hm. Pedig nem volt nekem ilyen.
2016. aug. 14. 15:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Ok nelkul nem alakul ki, de a te korodban meg nem ismerik fel sajat magukon.
2016. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De pl. Milyen?

Egy olyan traumára csak emlékeznek:(

2016. aug. 14. 15:40
 5/11 anonim válasza:
Szia! Ilyet már én is éreztem. Hogy csak az állatokkal tudok olyan jól elleni. Nekem is vannak jó barátaim, de mégsem annyira közeliek, elvagyok velük meg ilyesmi, de nem valami szoros a barátságunk, hogy mindent elmondjak nekik.
2016. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:)
2016. aug. 14. 15:43
 7/11 anonim ***** válasza:

"Egy olyan traumára csak emlékeznek:("

Nem kell nagy dologra gondolni. Egyeseknel eleg ha tul kritikusak a szulei, lenezik, tul sokat varnak tole, stb.

2016. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyerekkorban sokan érzik ezt. Szerintem csak akkor tudhatod biztosra, ha még felnőtt korodban is így érzel. Én pl még 24 évesen is így érzem. Tavaly halt meg a 14 éves kutyám. Többet éltem vele mint nélküle. A legtöbb emberi kapcsolat nem tart ilyen sokáig. A másik kettő kutyám a kezem alatt született meg, és tudom, hogy ott is fognak meghani. Ha éjszaka valami bajuk van, elég ha rámnéznek és felébredek... Amúgy igazán szoros kapcsolatot akkor lehet kialakítani az állattal ha vele élsz.
2016. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az előző kutyámmal 8 éves koromig eggyut éltem, egy faluban laktunk, es állandóan ott voltam
2016. aug. 14. 16:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 12 évig volt egy lány kutyám és szerelmesek voltunk egymásba. Még a legkisebb rezdülését is érezte a lelkemnek és azonnal nyomta oda az oldalamhoz a buksiját, ha egy kicsit is azt látta, hogy szomorú vagyok. És előre kitalálta a gondolataimat. :-) Az éter témához nem nagyon tudok hozzászólni, úgy tudom már több évtizede nem használják az orvostudományban altatásra, a kloroform volt a másik ilyen cucc... :-D
2016. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!