Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annak aki nem beszél sose az...

Annak aki nem beszél sose az érzéseiről, nehéz megtenni?

Figyelt kérdés
Van egy jó barátom, aki sose beszél magáról, vagy az érzéseiről. Ha komoly gondja is van, akkor sem veszi rajta az ember. Pl.: ha gyászol se mutatja ki. Állítása szerint nem szeretne senkinek sem a terhére lenni ezzel. Tegnap megtört a jég, elkezdett beszélni magáról, de közben sírva fakadt. Azért lehet, mert sose mutatja ki az érzéseit, és sose beszél róluk?

2016. aug. 14. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez már jó! Ha soha nem beszél a bánatáról, problémáiról, belebetegszik! Ha elsírta magát, az jelzi, hogy ott a probléma, amivel nehéz szembesülni. Próbáld kérdezgetni, érezze, hogy mellette állsz, biztosítsd róla, hogy nincs a terhedre azzal, hogy panaszkodik, hiszen a barátoknak az a dolguk, hogy egymást meghallgassák. Hallgasd teljes figyelmeddel, úgy, hogy nem fordítod magadra a szót, a beszélgetéseknek ugyanis ez a rákfenéjük, hogy a felek alig várják a levegővételt, és máris lecsapnak, hogy a saját életükkel folytathassák.
2016. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Baromi nehéz. Én introvertált vagyok, sose fejeztem ki külsőségekben az érzéseimet, Ez valamennyire érzéketlenség is, vagy fejletlen érzékelés. Elég nehéz is emiatt emberek közt Főleg hogy elvárnak rengeteg dolgot. Az meg hogy mindenféle csipcsup külsőleg felruházott dolgot magamra erőltessek, egyenesen rosszul érzem magam, frusztrációt okoz
2016. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nehéz. Lehet furcsán hangzik, de van olyan szint hogy azért nem megy mert már fizikai fájdalmat okoz.
2016. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!