Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bánt mindenki, csak...

Miért bánt mindenki, csak mert más vagyok? Én nem bántok senkit, nem itélkezek senki felett, engem viszont csak bántani lehet, miért?

Figyelt kérdés
A legtöbb ember milyen jogon itél el BÁRKIT(tisztelet a kivételnek)külső vagy belső tulajdonság alapján,amikor nem is ismeri,nem is látta?Mindig is próbáltam jó lenni másokhoz,de engem mindig csak sértegetnek,lekezelnek.Miért bántják azt,aki más mint a többi?Sértő,bántó válaszokat adni SZIGORÚAN TILOS!Csak kedves,empatikus emberek véleményét fogadom el!

2016. aug. 15. 23:48
1 2 3 4
 1/31 eznemlényeges ***** válasza:
100%
Egyszerűen ilyenek az emberek a mai világban
2016. aug. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
99%

Nézd, Kérdező, ez részben a korszellem, részben a politika műve. A korszellem díjazza az erőszakot (gy.k. az erősebb kutya bszik), és azt neveli bele az emberekbe, hogy tiporj el mindenkit aki nálad gyengébb, mert akkor te leszel az erős. A pontagyú idióták meg el is hiszik, hogy az agresszivitástól meg az erőszaktól lesznek valakik.

Másrészt itt a politika. A politika elsődleges célja, hogy megossza az embereket. És hogy a legkönnyebb? Ugrassz össze mindenkit aki más - a magyart a kínaival, az amerikait az orosszal, a buszvezetőt a taxissal, a napot a holddal, a kéket a zölddel, és húzzál hasznot a háborúskodásukból - és tessék, most pontosan ez történik. Aki pedig föl merészeli hozni, azt egyből leugatják hogy fújkonteó, büdöskonteó, nemszabad.

Néha komolyan úgy érzem, az emberiség vastagon megérett a pusztulásra, egy ilyen skizofrén társadalom, ahol csak másságtudat van, nem fog fennmaradni töredék ideig se, mint a dinoszauruszok. Azok legalább csak akkor öltek, ha megéheztek.

2016. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Konkrétan milyenek?Hiába próbálok nem ártani,ők mégis itélkeznek.Nem az a hülye,aki más,hanem aki kritizál,ítélkezik.
2016. aug. 16. 00:12
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Sokan irigységből bántanak másokat, ha látják, hogy annak az illetőnek jobb valamiért. Manapság sajnos a legtöbb embernek van elég baja, idegességében/szomorúságában mindenki hajlamosabb kötekedni. Vagy egyszerűen primitívek, begyepesedettek, ezért nem képesek elfogadni a bármi miatt más embereket, új dolgokat, stb. Nem kell törődni az ilyenekkel. Te indíts kedvesen mindenkinél, ahogy eddig tetted, de ha valaki sérteget, állj ki magadért. Ennyiből én sem tudok meg rólad sok mindent, de könnyen lehet, hogy egy olyan ember vagy, akivel ha rossz viszonyban vannak, sokat veszítenek.

Egyébként ne vedd támadásnak, de biztos nincs valami olyan tulajdonságod, öltözködési stílusod vagy valami, ami a legtöbb ember számára nem elfogadott, beleütközik az általuk megszokott normába? De az is lehet, hogy főleg azért bántanak, mert azt hiszik, hogy veled megtehetik. Mint írtam is, ezt nem szabad hagyni! Mindenkivel olyan legyél, amilyen ő veled.

18/l

2016. aug. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#4 Van,pl:nem azt veszem fel,amit az aktuális divat diktál,tehát nem hordok milliós cuccokat,meg nem játszom,hogy ettől húdevagány vagyok.Engem nem érdekel mi elfogadott,szabad vagyok majd én eldöntöm!Le a normákkal,éljen az egyedi stílus!
2016. aug. 16. 00:21
 6/31 anonim ***** válasza:
43%

Milyen jogon ne ítélne el bárki, bárkit? Az a helyzet, hogy nincs semmiféle jog az ellen, hogy ne ítélkezhessenek az emberek. (Hiába divat manapság erre hivatkozni, amikor valakinek nincs reális érve.) Viszont létezik a véleményhez való jog.

[link]


És ha tetszik, ha nem, mindenki ítélkezik. És ezzel nincs semmi gond. Az más kérdés, hogy eltérő morális értékrendünk van, ezért másként ítéljük meg a dolgokat. Pl. hiába mondod, hogy nem ítélkezel, de ha valaki előtted lelövi a rokonaid, ítélkezel az illetővel kapcsolatban. Szerintem, teljesen jogosan. Viszont ha elítél valaki valakit a ruhája miatt, azt te és én sem tartjuk szép dolognak, de attól még joga van hozzá.


Ha zavarnak azok, akik negatívan viselkednek veled szemben, lépj túl és kerüld el őket. Felesleges pörögni rajtuk, azzal nem jutsz előre és rengeteg energiát elvon fontosabb dolgokról.

2016. aug. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
33%
#6-os vagyok. Aki lepontozott, attól várnék valami jogi dolgot az ítélkezés ellen és érvet, hogy a kérdező miért ne lépjen túl az ítélkező embereken. (Ha az illető csak a frusztrációját próbálta levezetni a lepontozásommal, az is bevallhatja. De ne lepődjön meg, ha elítélem a viselkedését 14 éves kor felett.)
2016. aug. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vörös hajam miatt tönkretették a gyerekkorom. Meg se tudtam szólalni, már gúnyoltak ezerrel, olyan lelki sérüléseket szenvedtem, hogy állandóan szorongok, szociális fóbiám van, olyan vagyok, mint egy sarokba szorított állat.
2016. aug. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező. Írtam rád bármi negatívat? Nem. Téged zavar, ha beszólnak? Igen. Akkor mégis miért szóltál be, hogy sötét vagyok? Megmondanád, mi volt sötét abban, amit írtam? A helyzet az, hogy feltettél egy kérdést, amivel kapcsolatos dolgokkal nem vagy tisztában. Kaptál egy választ, ami érveket hozott és elmagyarázott pár dolgot. Neked ez nem tetszett, ezért a másik sötét?

Szóval... nem vagy tisztában alapvető fogalmakkal, másokat degradálsz, csak egyoldalú véleményeket fogadsz el és szerinted én vagyok a sötét állat? Kérlek, nőj fel.

2016. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Előző,inkább írj máshova!
2016. aug. 17. 00:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!