Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzek szimpátiát bizonyo...

Miért érzek szimpátiát bizonyos emberek iránt? ( lent)

Figyelt kérdés

Ha tegyükfel látok egy embert aki valamiért kiközösített, lenézett, vagy egyszerűen csak más mint az átlag emberek, akár mondjuk úgy kicsit elborult, szeretnék beszélgetni vele. De akár csak mert pl csúnya ( saját és a környezete megítélése alapján)

Kicsit sajnálatból vagy hogy segítsek neki. Kicsit felelősséget érzek irántuk. Szeretném azt ha én lennék a mentsváruk.

Ez nem nagyon nyilvánul meg mert mégis furcsa lenne ha odamennék egy idegenhez és megölelgetném. De ez pl könyv vagy filmes karaktereknél is így van hogy a furcsa nem ép, akár pszichopata. És mindig az ilyen karakterekkel azonosulok.

Lány vagyok 19 éves és ez csak az ellenkező nemnél fordul elő.


2016. aug. 16. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Én bevonzom a bolondokat, de a bolondok is bevonzanak engem..

Bolond olyan értelemben véve, hogy nem átlagos, fogyasztótársadalmi polgár.

Először is nem unalmasak, és ráérzünk egymásra. A zsenialitás és az őrület eléggé közel áll egymáshoz.

Valüszínű hogy te sem vagy átlagember, empatikus vagy, vagy saját magadra emlékeztet. Te kell tudd.

Nekem egyesek szerint van valami kisugárzásom, és a gyerekekkel, állatokkal is másképp viselkedem, ráérzek, és ők is másként viszonyulnak hozzám.

2016. aug. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
... mert egy segítőkész, részvétteljes, empatikus brekeki béka vagy, aki szeretné enyhíteni a szenvedést. Vigyázz magadra (is) azért. Meg fogod találni a segítés módját.
2016. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, ugyanannyi idős is, mint te, de én a fiúknál és lányoknál is egyaránt ezt érzem. Valahogy talán kicsit hozzájuk tartozónak érzem magam, mert ők biztos hogy befogadnak, míg a nagyszájú, "menőbbek" nem.
2016. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nőnek empatikusnak kell lennie lehet a te esetedben ez már kicsit túlzás, de nekem tetszik. Egyebkent van az ölelés világnapja esetleg akkor csinálhatnád amit szeretnél szabadon. Bár sokan valószínűleg nem mernének oda menni maguktól és lehet kifognál pár perverzet is ami elvenné a kedved.
2016. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ohh ez az ölelés világnapja tetszik, de meg is értem hogy nem mernének odajönni hozzám. Én is félnék. Sőt épp azért nem megyek oda senkihez még beszélgetni sem aki idegen mert ha hozzám szól egy ismeretlen én is félnék.
2016. aug. 17. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!