Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tanítják az iskolába...

Miért nem tanítják az iskolában, hogyan kell jól ismerkedni?

Figyelt kérdés
Úgy látom sokan nem tudnak, köztünk mondjuk én sem.

2016. aug. 19. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert sokkal fontosabb, hogy fejből tudd az Anyám tyúkját.
2016. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szerintem nem lehet tanítani. De pl a nyílvános beszédet, a politikát meg ilyesmit taníthatnák. :D
2016. aug. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert azt a szuloknek kene nem pedig az iskolanak.
2016. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
El kellene olvasni a kotelezoket, tele vannak ismerkedesi szituaciokkal. Meg mast is kellene olvasni, ha mar nem megy magadtol, akkor keress szituaciokat konyvekben. (bocs az ekezetert)
2016. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, mégis hogy lehetne megtanítani az ismerkedést? A kapcsolatépítésre/extrovertált attitűdre való hajlam abszolút egyénfüggő és nem lehet előre meghatározott dogmák szerint elsajátítani. Én is egy introvertált személy vagyok, több kapcsolatépítő foglalkozáson/önismereti tréningen is részt vettem már (egyetem, középiskola) és a mai napig képtelen vagyok normális kapcsolatépítésre, a csajozásról nem is beszélve.
2016. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert rengeteg féle ember van. Meg ez egy remek szűrő.
2016. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, olyan tréninget, mint ami pl. a Baleksuli című filmben van, ne várj egy iskolától (kb. 34. perc az alábbi linken).


https://www.youtube.com/watch?v=1ljq4I6B0Jk


Viccet félretéve, a közoktatásnak ma már célja az, hogy a gyerekek szociális kompetenciáit és kommunikációs készségét fejlessze, és minden kompetenciát, ami ezekhez szükséges. Elvileg olyan felnőtteket kéne kinevelni, akik bárhol, bármilyen közösségben megállják a helyüket, mentálisan egészségesek, tudnak kommunikálni, akárhová be tudnak illeszkedni, tudnak tanulni. De ez csak papíron van.


A gyakorlatban nem nagyon valósul ebből meg semmi, a tanárok többsége leadja a tananyagot és kész. Ennek több oka is van, pl. hogy el van öregedve a tanári szakma, és az öregebb tanárok nem igen értik már (vagy nem akarják érteni) az új idők szavát. A másik, hogy rossz az oktatási rendszer, ami nem engedi a tanároknak, hogy nevelők legyenek, helyette azt várja el, hogy aktakukacok legyenek, akiknek a gyerek csak egy oktatási azonosító szám.

2016. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!