Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálnak amiatt hogy...

Miért utálnak amiatt hogy mindig vidám vagyok? Miért olyan hihetetlen hogy nincs bennem irigység és örülök mások sikereinek?

Figyelt kérdés

Legtöbbször az embereknek már ismeretlenül is rossz a véleménye rólam, mert szerintük én minek örülök, mit járok mosollyal az arcomon mindig?! Sokan mondják a hátam mögött hogy kamu vagyok mert nincs olyan ember aki nem beszél ki másokat, aki nem irigykedik, aki tényleg mindig örül a másik sikerének akár a saját kárára is. Pedig én ilyen vagyok!

Sok mindenen mentem keresztül, gyerekkoromban sok idöt töltöttem kórházban, így megtanultam értékelni a legkisebb dolgokat is. A munkahelyemen versenyben voltunk egy kollégával egy állásért. Én rá rosszat nem mondtam, inkább dicsértem a fönökség elött mégha hallottam is, hogy ö máshogy tesz. Közben kiderült hogy gyereket várnak a feleségével, így örültem is hogy ö kapta az állást végül, nekik nagyobb szükségük lesz most arra a plusz pénzre (nekem nincs senkim) Öszintén gratuláltam neki, kapott egy kis meglepetés bulit is.

Most mindenki ellenem fordult, mert kiakadtak hogy lehet ilyen. Nem hiszik el hogy nem irigylem, azt hiszik képmutató, hazug alak vagyok. Soha nem beszéltem még ki senkit a háta mögött, ezt úgy veszik, hogy én titkolom az ellenszenvemet és inkább kirekesztenek. Van hogy ellenségek állnak össze ellenem annyira nem tudnak ezzel mit kezdeni, egyszerübb engem utálni.

Gyerekkori osztálytársam aki hátrányos helyzetben volt, mostanra menö-gazdag üzletember lett külföldön, egy gyönyörü feleséggel. Mindenki szidja a háta mögött és azt hiszik hogy mivel ugyanonnak jöttünk, ez nekik is járhatna. Én viszont büszke vagyok rá hogy ide jutott, örömmel mesélem bárkinek hogy ismerhettem, barátja lehettem egy ilyen kitartó, jó képességü embernek. Azért mert nekem nem igazán jött be az élet, miért kéne irigynek, kicsinyesnek lennem?


Miért vagyok én itthon emiatt hátrányban? Miért én vagyok a furcsa szerzet, miért nem azok akik negatívak? Gondolkodtam hogy külföldre megyek (usa) mert nyaralásaim során csak kedves (mégha csak látszat is) emberrel találkoztam.



2016. aug. 22. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Költözz kicsit nyugatabbra, azokban az országokban teljesen normálisnak fognak tartani. Márcsak azért is, mert ha valakinek van is valami problémája (mert ott is igen sok ember nem él jobban, mint MO-on), akkor is azt nem illik kivinni az utcára, mert nem tartozik másokra, az szigorúan magánügy. Erröl barátokkal, családtagokkal lehet beszélni, de idegenekel nem, söt nekik mutatni sem.
2016. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

majd akkor is mondd ezt, amikor te vársz gyereket és a csókos kapja meg az állást, pedig neked nagyobb szükséged lenne arra a pénzre.


Hozzád hasonló embereket lehet jól kihasználni, mert bemennek túlórázni akár fizetés nélkül is..

2016. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Tipikusan az a lúzer vagy, aki semmire sem fogja vinni az életben. Mivel saját sikert nem tudsz felmutatni mások sikerével páváskodsz mintha bármilyen közöd lenne hozzá. Gusztustalan vagy.


Ha már szóba került az USA: Ott pont attól kattannak be sokan és kezdenek el lövöldözni amit te is képviselsz.

2016. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy ezt a kérdést is csak azért írtad ki mert dicséreteket vársz, hogy milyen fantasztikus ember vagy.
2016. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Tükröt mutatsz nekik, ami miatt keserűséget éreznek. Rá se hederíts, örülj még harsányabban mások sikereinek, ezzel űzz gúnyt azokból, akik emiatt "utálnak" (magukat, a saját helyzetüket utálják, nem téged). Én is ilyen voltam és vagyok, állatira élveztem ráerősíteni, hadd pukkadjanak meg. :)
2016. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem utálnak téged, inkább csak undorodnak tőled.
2016. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Ne foglalkozz velük. Élj úgy ahogy Te akarsz! Ha valakinek nem tetszik amit csinálsz, mond neki hogy 'Mivan negatííív?' :D .. De most komolyan, vannak ilyen emberek sajnos itt Mo-n, nekem se tetszik hogy boldogtalan, komoly emberek mind.. irigyek rád, mert boldog vagy... :)
2016. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj, de nem érezlek őszintének, de a legnagyobb baj, ha magadnak hazudsz.

Ha igaz, amiket itt leírtál, akkor te egy szent vagy! ... (de a szentek nem panaszkodnak, mert minden emberi gyarlóságot a helyén kezelnek!)

Ez például egy teljesen életszerűtlen baromság:

"A munkahelyemen versenyben voltunk egy kollégával egy állásért. Én rá rosszat nem mondtam, inkább dicsértem a főnökség előtt még ha hallottam is, hogy ö máshogy tesz."

Miért érezted ennek szükségét?

Akkor is veregethetnéd saját vállad, hogyha csak simán hallgatsz, de te állítólag dicsérgetted a riválisod ! Pfff... ne haragudj, de szerintem neked valami defektusod van.

Neked leginkább kisebbségi komplexusod van, üldözési mániával és nagy adag szeretetéhséggel megfejelve, aminek a gyökerét valahol a gyerekkorodban kellene keresni.

Nem gondolod, hogy talán ezért viselkedsz így munkahelyen, ezért nincs párod, nincsenek barátaid?

Kifelé mindenkinek meg akarsz felelni, de belül egy keserű, kritikus ember vagy, akit nem ért meg a világ és gyártod az összeesküvés elméleteket, amik ellened irányulnak, idézek tőled, " ... Van hogy ellenségek állnak össze ellenem ..."

Hogy fordulhat meg egyáltalán ilyesmi egy "pozitív" ember fejében?

Nagyon ajánlanék neked egy jó pszichiátert, ... de komolyan!

Én közelről ismerek igazán tisztalelkű jó embert, de az nem indít fórumot a saját jóságáról, hanem derűs bölcsességgel szemléli a világot, az embertársait, nem kritizál senkit, mindent és mindenkit úgy fogad el, ahogy az van,

Nem vár el ezért senkitől semmit, mert neki így természetes.

Nem érzi, hogy országot, vagy kontinenst kellene váltania, mert nem kap babérkoszorút azért mert ebben az elvadult világban megmaradt embernek.

Igaz, hogy önsorsrontó túlzásokba sem esik, hogy kivívja mások elismerését, vagy szeretetét.

Komolyan úgy gondolom, beteg vagy, különben kénytelen lennék azt mondani, hogy nekem sem vagy szimpatikus.

2016. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8


Szerintem egyszerű szolgalelkűségről van szó.

2016. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Jó lennél rabszolgának.
2016. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!