Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet védekezni az...

Hogyan lehet védekezni az ilyen ember (ek) ellen? L

Figyelt kérdés

Számomra ez a viselkedés teljesen elfogadhatatlan, teljesen más, mint amihez szoktam, mint amilyen az én értékrendembe belefér.


Olyan emberek közzé kerültem egy ideje, akik úgy állnak a dolgozhoz, hogy: (idézem pár megnyilválnulásukat, hátha összeáll milyen emberek)


- "Úgy is úgy lesz, ahogy mi akarjuk, mi csak szóltunk. Tehát nem téma, hogy tetszik e vagy sem. Ez így lesz és kész"


- Örülhettek, hogy így meg úgy van, mert ezt meg azt is megtehetném, mert nekem hátterem van. Megköszönhetitek, hogy nem teszek nektek keresztbe."


Ha valaki szól nekik valamit normálisan, azonnal támadásnak veszik. Vérbe forgó szemekkel néznek a másikra. Törtetők, de úgy, hogy simán átgázolnak máson.


Már nem egyszer kiejtették a szájukon, hogy "HÁTTEREM VAN és..." Nekem ez annyira ellenszenves.


Én nem értem, hogy miért nem lehet normálisan beszélni, csinálni a dolgokat?!


Az elején is ilyenek voltak. Kedvesen közekednek, aztán azt veszi észre az ember, hogy követelőznek, megakarják mondani a tutit. Majd pedig jön a fentebb vázolt stílus.


Az ilyenekkel hogyan kell beszélni? Mert van, hogy muszáj kommunikálni.


2016. aug. 22. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez munkahelyen van amúgy? Sajnos mindig vannak olyan emberek, akik bármit megtesznek a saját előrehaladásuk érdekében, fitogtatják az erejüket és könyörtelenül átgázolnak másokon. Nem tudsz esetleg más társaságot keresni, vagy nincs kivétel a társaságban akivel jól kijönnél?
2016. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Mondhatni jelenleg a munkahelyen, környezetem. Nekem nem volt konkrétan egyikkel sem vitám, nem is voltam fültanúja sem egyik összetűzésnek sem. Az egyik viszont barátom (volt). Mármint az "ellenséges" oldalról. Velem se beszél, pedig mint írtam én csak hallottam, hogy mik történtek. A munkatársaim kivannak, hogy milyen r*hadékok, ellenséges a terep, én pedig belecsöppentem. A barátomon meglepődtem. Elárult, mert nem tudott kiegyezni. Tehát nem mentek a pofátlan dolgai úgy, ahogy szerette volna, s ezért most mindenkire fúj, pökkhendi. Szóval bonyolult..
2016. aug. 22. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek felettesek vagy ugyanazon a hiearchia szinten vagytok.A másik kérdésem pedig,hogy mennyire fontos neked a békés légkör.
2016. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs,nem láttam hogy már írtál.
2016. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁÁÁH ez klasszikus mármint abban az értelemben h sokszor volt nekem iylen esetem


NOS amit leges legelőször kell tisztázni h ezek az emberek olyan típusok akik úgymond "verésből " értenek (nem feltétlen szószerint).Ez alatt azt értem h sajnos szép szóval nem fognak változni és nem is fogják megérteni h mit akarsz nekik közölni.

NEKEM IS PONT ugyan ilyen helyzet volt a munkahelyemen tehát némiképp átérzem,főleg h olyan ember vagyok akit rendkívülien nehéz kihozni a sodrából

HA a fent említett emberek a főnökök/fönököd úgy nehezebb a dolog.Hisz ha egyszerűen egy pénisz de neked kell a pénz akkor csak elfogadni lehet.

de alapvetően a megoldás erre ha beolvasol nekik,félelem nélkül.

Velem történt még régebben ilyen,a főnököm a magas kapcsolataival fenyegetett és h mennyire rossz lesz nekem.NOS miután ezt párszor megcsinálta félrehívtam és megkérdeztem tőle h mit akar,mia baja,és szépen kértem h fejezze be,működött 1-2 napig de ujrakezdte.

majd egyszer rossz pillantomban kapott el és megkérdeztem tőle h mire megy a kapcsolataival ha most rögtön szétverem a fejét.nyugodtan tárgyilagosan kérdeztem.MAJD szépen felsoroltam neki hogy mit csinált amit én vagy mások sérelmeztünk.Miután besz.rt elkezdett azzal védekezni ha nem tetszik akkor fel is lehet mondani,mondtam h jól van felmondok de attól még egy kicsinyes semmirekellő patkány vagy aki a sz.rdombján kiskirályosodik,és a legrosszabb hogy tudod h sose fogsz előrébb jutni.

Minek után ez a fajta kiakadás a munkatársak előtt történt igy a felmondásom után jóval kisebb lett a szája főnöknek.

érdekesmód még kérlelt h ne menjek el(mert becsülettel végeztem a munkám.)

TEHÁT a lényeg az hogy szerintem (mivel szépszóval nem fog működni) ezért olvass be neki,mert ha csak nyeled és nyeled az neked is és a környezetednek is rosszat fog tenni.az ilyesfajta emberekkel éreztetni kell h nem állnak feletted és nem szabad megijedni a fenyegtésétől. AKI kapcsolataira hivatkozik az kamuzik.ez majdnem hogy 100%osan biztosra mondom neked.

sajnos a konfrontálódás iylen személyekkel elkerülhetetlen.

és nem a magas lóról beszélek mert békeszerető ember vagyok.Tehát ha valaki olyasmit mond amit a legelső idézőjelbe tettél akkor nem parasztmódon hanem intelligensen vissza kell szólni .

"jó oké értem h ennyire nem szólhatunk bele csak az engem meg nem érdekel,.Ne rabold ilyesmivel az időmet" ez teljesen kulturált visszaszólás ámbár tökéletesen érződik belőle h nem vagy a csicskájuk és nem tartozol alájuk.


bocs a hosszú válaszért...segítettem?

2016. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Munkahelyváltás. Én nem bírtam elviselni,hogy senki emberek pofázzanak nekem,ezért váltottam.
2016. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha kell az állásod akkor ne szólj vissza. Ha nem kell,mert van másik,akkor beolvashatsz nekik. Csak ugye ez egyenes út a kirúgáshoz. Mert ha a főnököd a személy ,akkor azért rúg ki,ha nem a főnököd de a főnök talpnyalója tehát ezért beszél a hátteréről, ,akkor elintézi hogy kirúgjanak vagy megkeserítsék az életed.
2016. aug. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem a főnököm. Én már pár éve ugyanott dolgozom, helyileg. A munkahelyem 20 éve működik. Akikről most szó van, felvásároltak egy épületet, ami az én munkahelyen mellett van és amit jelenleg is újítanak. Az elejétől kezdve tök jóban voltam az egyik tulajjal/felvásárlóval. Barátok voltunk. Kb. egy hónapja kezdődtek a gondok. Elkezdett a 'barát' kötekedni. Szépen megvolt mondva, hogy okés, értve van, hogy mik a céljaik, csak normálisan is közölni lehet. Mikor szóvá lett téve, hogy ez nem tisztességes megközelítés részükről, na akkor kezdetét vette a beszólogatás, szúrkálódás, "nekem hátterem van" stb.


Ez olyan, mintha mi valami sz_rok lennénk, ők meg a császárok, mert van zsetonjuk. Megjegyzem, én sem vagyok, soha sem voltam ágról szakadt, a családom becsületes, jók az anyagi körülményeink. Mégis ez a lenéző mód jellemzi a viselkedésüket. Engem úgy neveltek, hogy senkit sem szabad bántani. Én ezt is láttam otthon, így az én természetemtől teljesen idegen, hogy másoknak ártsak.

Viszont nekem rosszul esik, hisz az egyik tulaj a barátom volt...vagy valami hasonló... Most rám is ellenségként tekint, miközben még mindezek előtt én segítettem ki többször őt a lelki problémái miatt. És most átnéz rajtam... Nem hihetetlen? Szóval ez így ahogy van, nehéz eset/helyzet. Mennyire különbözőek vagyunk...

2016. aug. 22. 17:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Jól verd szája és kérdezd meg, hogy ilyenkor hol a háttered?

A másik, hogy csak ezzel tudsz jönni? Ezek szerint a háttered nélkül nem vagy te senki??

2016. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg neki a véleményedet.Sose félj az ilyenektől csak a szájuk nagy.Ne hagyd magad.
2016. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!