Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rájöttem, hogy kb egész tini...

Rájöttem, hogy kb egész tini korom óta depressziós voltam valamilyen szinten, most már papírom is van róla. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Mindig is szorongósabb, befelé fordulósabb voltam már az iskolában is, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, be tudtam annak, hogy én ilyen magamnak való, kicsit mogorvább, nem annyira társasági ember vagyok. Viszont komolyabb problémákat ez nem okozott az életemben. Mindig voltak fiúim, jártam szórakozni, dolgoztam stb... Bár életcélok, meg túl nagy motivációim sosem voltak, csak úgy léteztem...

1 éve pánikbetegség, majd pár hónapra rá, egy (szerintem) kicsit súlyosabb depresszió tört rám, mikor is odáig jutottam, hogy nem látom értelmét semminek, nem akarok élni, nincs kedvem semmihez, a páromat is elutasítottam sokszor, gyűlölködni kezdtem, idegbetegebb lettem és sokszor előjön a halál gondolata. Borzasztó, senkinek nem kívánom ezt. Voltam pszichiáternél, nagyon rendes, hozzáértő orvost találtam úgyhiszem, nem akart mindenáron telegyógyszerezni. Beszélgettünk egy jó fél órát az életemről. Aztmondta ad egy gyógyszert, amivel megalapozhatom a dolgot, hogy elmúljanak a szorongásaim, szedjem rendbe az életem, és egyszercsak majd azt fogom érezni, hogy nem kell gyógyszer. Ezt így mondta konkrétan. Viszont rájöttem, hogy én mindig is depressziós voltam valamilyen szinten, és a környezetem is visszaigazolta ezt (barátok, párom). A legborzasztóbb az egészben, amikor rám jön a nincs kedvem élni dolog, néhány hónapja tört ez ki.

Valahogy össze kellene kaparjam magam, de fogalmam sincs milyen az, amikor belülről jó és vidám minden, nem kötött le soha hosszútávon semmi hobbi, nem tudom mi az életem értelme. A család amiben felnőttem, elég szar. Apámat nem ismertem, testvérem nincs, anyám nem sokat törődött velem soha, sőt kaptam lelki terrort rendesen gyerekként. Viszont van most egy nagyon-nagyon jó kapcsolatom, de észrevettem, hogy a hangulatom rá is átragad, és attól félek tönkreteszem őt is, meg az egész kapcsolatunkat, ez meg azért úgy elég durva lenne. Hogy találjam meg önmagam, ha igazából sose tanultam meg milyen boldognak lenni, meg életvidámnak? Hogy írtsam ki magamból ezeket a pusztító szorongásokat, negatív gondolatokat? A gyógyszert most fogom elkezdeni szedni, de semmiképp nem ezzel akarok élni évekig, mankóként tekintek rá, és az orvos is ezt erősítette, hogy helyre fogok jönni. Mit tanácsoltok? Esetleg aki volt ilyen helyzetben?


2016. aug. 22. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Én aki boldog embereket láttam mind a munkájának élt. Remélem ez az infó tud segíteni.
2016. aug. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze azon kívül mással is foglalkoztak, de az az életük egyik építőeleme volt, amit élveztek.
2016. aug. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerű a képlet. Hinned kell. Hinned kell magadban,a munkádban,abban,amit teszel,döntesz,akarsz. El kell kezdened tudatosan formálni az önkéledet. Ha megnézed mit írtál akkor láthatod,hogy egy önsajnálattal teli iromány,amiben kétségbe vagy esve az állapotod miatt. Egyszerűbb lenne boldognak lenni,ha azt mondanád: "Igen,voltak gondjaim,de túlléptem rajtuk. Mára már egészséges és boldog vagyok a szerető párom mellett a munkámmal."-ha eszerint kezdesz el minden napot,akkor hidd el jobb lesz. Néha át kell nézni a problémán ahhoz,hogy teljesen eltűnjön! ;)
2016. aug. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A depresszió meg a szorongás nem döntés kérdése. A gyógyszer biztosan segíteni fog (ismerősömön azt láttam, hogy szinte kicserélték, mikor elkezdett gyógyszert szedni), de szerintem ne várd, hogy soha nem lesznek negatív gondolataid vagy félelmeid. Nem az a cél, hogy ezek teljesen eltűnjenek, hanem hogy ne befolyásolják jelentősen az életedet, ki tudj alakítani egy kiegyensúlyozott életet. :) Szerintem aki állandóan boldog, vidám és mindig jókedvű, az ugyanúgy nem normális, mint amikor valaki mindig szomorú. :))

Talán kezdd apróságokkal, próbálj ki olyan dolgokat, amiket mindig is szerettél volna. Talán találsz olyat közöttük, ami hosszú távon leköt. De ha nem, végül is az sem baj. Nagyon jó, hogy van egy jó kapcsolatod, barátaid, ebből biztos sokat lehet meríteni. Ha megtehetitek, utazzatok, kiránduljatok sokat, országon belül is rengeteg jó hely van. Szerintem a sport nem árthat, nem csak a testedre, hanem a lelkedre is jó hatással lesz. (És állítólag a meditáció is segíthet szorongás esetén.)

2016. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!