Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire hatnak honfitársainkr...

Mennyire hatnak honfitársainkra az amerikai tv-műsorok?

Figyelt kérdés

"A Kádár-rendszer egy büdös, proli társadalom volt"-írta itt valaki. Akkor még kisgyerek voltam, szóval csak abból az irányból láttam azt a világot. Olvasmányaim és idősekkel készült tévéinterjúk megtekintése révén persze megismerkedtem az akkori sötét figurák, cselekedetek, gonosz fellépések egy részével.

De azon kaptam magam, hogy egyre kritikusabban szemlélem a mát, úgy tűnik az elektronikus média műsorainak hatására (kábeltévé-műsorok, stb) vészesen amerikanizálódott a magyar lakosság szemlélete és VISELKEDÉSE. Ti is észleltetek egy ilyen átalakulást mondjuk a nyolcvanas évek legvégéhez, a kilencvenes évek elejéhez képest?

Bunkóbb, önzőbb lett az emberek egy része, és mindig, mindenen nyerni, nyerészkedni akarnak. Az is, aki különben kigfejezetten jól áll anyagilag.

Pénzorientáltabb lett a világ?



2016. aug. 23. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kapitalizmus erről szól, ez nem kérdés. A kérdés az, hogy a saját életed jobbá vált-e, a kapitalista világgal.


Az enyém igen. De nem anyagilag, feltétlenül, hanem a világ ami körülvesz. Modernebb, bizonyos értelemben biztonságosabb, és mindenképpen kényelmesebb.

2016. aug. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Üzletben dolgozva állandó tapasztalat, hogy az emberek alkudozni próbálnak. Ez is egy új, 2005 körül megjelent jelenség. Kolléganő szerint a fidesz miatti általános elszegényedés okozza, szerintem inkább az "alkudozás után olcsóért megvesszük és jó drágán eladjuk, nagyot nyerünk rajta" típusú, itthon is vetített amerikai tévéműsorok nevelik ilyen irányba az embereket.

Vélemények?

2016. aug. 23. 07:19
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es, köszönöm a választ. Igazából leginkább nem a 2 világrendszer összehasonlítása érdekel, hanem az, hogy szerintetek is kimondottan "amerikai" kulturális (antikulturális) hatások véltak meghatározóvá?
2016. aug. 23. 07:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Igazad van. Ma utánozza az emberek egyrésze az amerikai szokásokat. Hallowen Bálint nap, stb. De a többi film is hatással van rájuk- Elég szomorú, hogy ilyen műsorok a "kedvencek", mint pl. A Szex és New York stb.
2016. aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az alkudozás pont nem új keletű dolog.


Azért vagy kritikus, mert felnőttél, és már nem élsz abban a burokban, amiben gyerekként tartják a szülők a gyerekeket, amíg lehet, senki nem szereti a gyerekeire terhelni, ha gondok vannak, ha nehéz megélni, a gyereknek legyen meg mindene, akkor is, ha a szülő magán spórol. Gyerekként minden könnyebb, mert akkor nincs rajtunk annyi felelősség. Felnőttként már más helyzetbe kerülünk. Tudom, hogy a szüleimnek anno mennyire nehéz volt fiatalon, de akkor, gyerekként ebből semmit nem éreztem.

Különben én legutóbb az Olimpia közvetítést néztem tévében, azóta, hogy vége lett, be sem kapcsoltam.

2016. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a reégi paraszti világban is megalkudtak a piacon a lóra, de az már meglepő, és remélhetőleg Nyugat-Európára sem jellemző, hogy már egy új pulóverre, tollkészletre, növényi készítményre, gyerekjátékra is alkudozni próbál a BOLTBAN.
2016. aug. 23. 08:05
 7/13 anonim ***** válasza:

"A Kádár-rendszer egy büdös, proli társadalom volt"-írta itt valaki. "


2016-ban is proli társadalom van.


Azt tapasztalom főleg magyar nőknél, sok amerikai film,sorozat,könyv,zene agymosás végeztek rajtuk.

Inkább nem írom le mire gondolok, mert egy könyvet lehetne írni róla.

2016. aug. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7-es, légyszíves írd le. Ment a zöld kéz?:)

Egyébként ugyanezt mondta egy ismerősöm, hogy ő érzékeli a nőkön az am-i filmek hatását:)

2016. aug. 23. 08:42
 9/13 A kérdező kommentje:
helyesen: ment a zöld kéz:)
2016. aug. 23. 08:43
 10/13 anonim ***** válasza:
A kínainál lehet alkudni a boltban is, a multinál nem, ha elég jó haver vagy, akkor még a kis butikban is tudsz alkudni, amíg a tulaj kijön a bevételből.
2016. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!