Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége szerintete...

Az emberek többsége szerintetek miért olyan tájékozatlan?

Figyelt kérdés

Mármint... Én egy sima bolti eladó vagyok, de tudom, ki volt Descartes, Fejér Lipót, Erdős Pál, Pavlov, vagy akár Turán Pál, most valamiért Pavlovon kívül csak matematikusok jutnak eszembe. xD

Oké, Descartes-nak nem csak ebben terjedt ki a munkássága. :D

Tehát arra gondolok, hogy nekem az érettségin kívül semmilyen magasabb képzettségem nincs, ennek ellenére tudom név szerint, hogy kik képezték a magyar tudományos elitet, az alapműveltségem a világ nagy elméire is kiterjed. Tudom, hogy Erdős Pál pl. számelmélettel foglalkozott, de alkotott az analízistől kezdve nagyon sok területen Turán többé-kevésbé számelmélettel, és büszkévé tesz, hogy ilyen hatalmas tudással rendelkező emberek voltak MAGYAROK.

Vagy... Nem vagyok matematikus, de van egy szemléletes jelentés, amit a Riemann-sejtéshez vagy húrelmélethez vagy genetikához tudok társítani.

Azért jöhet elő nálam kiváltképp a matematika, mert az volt az, amire a suliban mindenki csak fújjogott. Én meg noha nem értek hozzá jól, lenyűgöz a tisztasága. Így "háziasszonyként" (talán elég beteg társítás xD) talán a frissen mosott gyönyörű fehér terítőhöz tudnám kapcsolni, amin még egy porszem sincs. :D

Aztán ott a biológia. Amit mindenki fújjogott, hogy mennyit kell magolni. De az ÉLETET ismerjük meg általa, ami a világegyetem egyik csodája.

Tehát én ezt nem értem. Hogy az okés, hogy valami nem érdekel valakit, de akkor miért utasítja el? Engem a biológia megtanított normálisan kezelni a testi problémáimat, a kémia arra, hogy felelősen használjak vegyszereket, a matematika arra, hogy ha az élet úgy hozza, ne érzelmi, hanem rideg racionális alapon hozzak döntéseket, mert hosszútávon kedvezőbb. Tehát most nemrég kellett pl. hitelt felvennem, és nem bízom meg kizárólag a tájékoztatásban, utánaszámoltam, mert megtanítottak rá.

Míg sokan, látom pl. FB-on is, mikor Gondoltad volna? pl. valamilyen statisztikai jellegűt vagy tudományosabb hangvételűt rak ki, a sok tanulatlan bunkó odaírja, hogy "Jaaaaj, fúúúúj, suliiiii", és ritka idegesítő. :D


2016. aug. 25. 01:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Engem nagyon sok minden érdekel, de a matek pl. nem. Annak ellenére, hogy mindig ötös voltam belőle és mellesleg közgazdász vagyok, nem különösebben érdekelnek a matematikusok. De általánosságban igazad van, az embereket a gagyi tv-műsorokon, a drogon, pián, cikin meg a szexen kívül tényleg semmi nem érdekli. Nagyon szomorú.
2016. aug. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* cigin
2016. aug. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
A Dunning-Kruger hatás miatt érzed így.
2016. aug. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na bevallom, a real targyakat en is ruhellem, szenvedes nekem veluk az elet.

De azert amikor valaki bevagja, hogy nem tud szazalekot szamolni, nem tud metert cm-be valtani, a kiralyt j-vel irja, vagy pl.lazan allitja, hogy a Himnuszt Petofi irta, hat...szo mi szo, kinyilik a bicska a zsebemben.

Bar a mai vilagban mar lassan ez lesz az atlag, a kolykok a zejjelnappal dug a Pesten meg a valovilagon nonek fel, tanulni ciki, az a meno, ha mindent leszarsz. Ilyen altalanos felfogassal nehez a muveltseget magara szedni valakinek. Viszont ha akarja, meg tudja tenni.

2016. aug. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ezt inkább ilyen kultúrsznobizmusnak vélem, van egy ismerősöm, aki folyton az agyával van elfoglalva face-n, hogy ő milyen művelt, meg okos, ennek ellenére lassan 60 évesen odáig jutott, hogy egy irodában dolgozik, ingatlanos aktákat tologatva havi 100-ért. Na nem is túl népszerű az ismerősei között, sosem a szerénységéről volt híres.

Nem feltétlenül attól lesz több valaki, mert ismeri a matematikát, irodalmat, filozófiát.

Ha én is így élnék, és magamba préselném ezeket a számomra totál érdektelen dolgokat, valószínű a mindennapi életvitelemre lenne rossz hatással, meg a munkámra.

Dolgoztam régen egy filozófia kiadóban, konkrétan hányingerem volt attól a szellemi f..veréstől, ami ott ment.

Nagyképű, öntelt, sznob okostojások gyülekezete, viszont ha rákérdeztem volna náluk pár gépészeti, orvostudományi dologra, baromi idegesek lettek volna...

2016. aug. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké, matematikával kapcsolatban elfogult vagyok talán, mert egy közeli barátom nemrég doktorált. xD

De abszolút nem nagyképű, sőt. Versenyekre sem járt soha, mert van egy ilyen "rögeszméje" (mert az egész életét ez hatja át, néha az ő kárára), hogy nem azzal mutatja meg, mekkora tudása van, hanem azzal, hogy hány emberrel segít megértetni a matematikát. A gimiben ki is idegelte ezzel a matektanárját. Nem volt hajlandó neki versenyekre menni, de csoportos korrepetálást tartott, és kihozott egy olyat, hogy a srác, mikor bekerült gimibe, olyan 2-3 érdemjegyeket kapott belőle, és nyáron is foglalkozott vele, ma pedig aktuárius. Mai napig nagyon jó barátságban vannak. Tényleg brutális szinten csinálta. Tehette volna azt is, hogy csak saját magát veszi alapul, és eljár versenyekre, és lehetett volna belőle egy nagyképű szemét, de ő nem így játszott. Egyetemen se így játszott. Emlékszem, mikor a lányom hatodik osztályos volt, nem érttette a fordított és egyenes arányosságot. Akárhogy próbáltam, valahogy csak nem bírtam elmagyarázni neki. Aztán jött az utolsó mentsvár, ő. :D

Az egész kikötött egy ilyen négykézláb mászós valaminél, fogalmam sincs, hogyan. :D

Totál hülyének nézte őt, amiért négykézláb mászkált ott, óriási nagyokat nevetett, és megértette a dolgot.

Ötöst írt belőle. xD

Most képzeljetek el egy 190 centis, átlag testalkatú férfit négykézláb mászkálni, miközben matematikáról beszél. xD

Oh, de van egy hibája. Rengeteg vizet iszik, és teljesen kiakad, ha nincs a párméteres körzetében egy pohár víz. Óriási hiszit le tud érte csapni. xD

Szóval igen, a matematikát illetően nagyon elfogult vagyok. :D

De úgy általában... xD

Láttam ilyen videót YT-on, hogy az államalapítás 1956-ban volt, két észlény. xDDD

Nem, nem több senki a tudása miatt valóban, de kellene lennie legalább minimálisnak.

Senkitől nem várja senki, hogy mondjuk éppen matematikából doktoráljon, csak azt, hogy ahogy mondtad, egy százalékszámítás legalább menjen, meg Himnusz, államalapítás, miegymás.

2016. aug. 25. 03:55
 7/10 A kérdező kommentje:
A Dunning-Kruger hatásról: nem gondolom, hogy bármiben is különösebben jó lennék. Nagyon jó eladó vagyok, de nem becsülöm túl a tudásom. De azt is látom, hogy sokaknak még az alapműveltsége sincs meg.
2016. aug. 25. 03:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem gondolod. Annyira hülye vagy a matekhoz, hogy itt műveltségnek állítasz be valamit, amiből csak az derül ki, hogy a legalapabb alapokkal se vagy tisztában.
2016. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem tudtam neki elmagyarázni, nem jelenti, hogy nem tudom, mi az, hogyan működik. :)

A matematikából doktorálni készülő emberkének is két órájába telt. Márpedig ő valószínűleg tudja, miről van szó, és előtte hosszú évekig korrepetált első osztálytól felsoktatásban levőkig mindenkit. :)

2016. aug. 25. 14:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem arra céloztam, hogy nem tudtad elmagyarázni.


A névsor, amivel kezdesz, színtiszta magyarkodás, nem matematikai műveltség. Szemléltetésképpen olyan, mintha azt mondanád, hogy nagy író volt Tolsztoj, a szomszéd Kovács Mari néni és a Tóth Pista bácsi, aztán büszke lennél rá, hogy 3-ból 2 magyar.


Nem tudsz szemléletes jelentést társítani a Riemann-sejtéshez. Ebből csak az derül ki, hogy azt se veszed észre, hogy "az izé valahol nem nulla" állításból nem a "nem nulla" hordozza a tartalmat, hanem az "izé". Az "izéről" pedig csak akkor foghatsz fel dolgokat, amikor már tanultál némi komplex függvénytant, amit te saját bevallásod szerint nem tettél. Folytatva az analógiát, ez olyan, mintha azt mondanád, hogy te tudod, nagyjából miről szól a Háború és béke: vannak benne orosz nevek.

2016. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!