Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a szülő a már nagykorú gyerekének meg akarja szabni, mit tehet és mit nem?

Figyelt kérdés

Állandóan ellenőrzés alatt tartja, mint egy kisgyereket. Ha menni akar valahova kikérdezi a részletekről és folyamatosan azt hajtogatja:itthon van a helyed.

Akárki nyugodtan írhat, de elsősorban szülők véleményét várom. Ti hogyan kezeltétek a még veletek élő gyermeketeket? Hogyan viszonyultatok egy 20 éves dolgaihoz?

Sorstársak tapasztalatait is nagyon várom.


2016. aug. 25. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

AZ, hogy ha annyira felnott az a "gyerek", akkor alljon a maga labara, eljen meg sajat maga, ne fuggjon masoktol, es onnantol azt csinal amit akar. Nem egy szuletesnaptol lesz felnott az ember, hanem attol, ha onallova valik.


A konfliktusok fo oka epp az, hogy a biologiai felnottseg (kb 14-15 eves kor, innentol kepes egeszseges utodot produkalni), a jogi felnottseg (18 ev) es a tarsadalmi felnottseg (kb 18-30 kozt valahol erre mar nincs pontosabb, amikortol a tarsadalomban onalloan megallja a helyet, tehat kepes onmaga megoldani a lakhatasat, megelheteset, illetve eltartani a csaladjat) nem esik egybe.

A hormonok mar a biologiai felnottsegtol kezdve hajtanak hogy "neszoljonbelemas" de gyakorlatban ezt csak joval kesobb ered el.

2016. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mindentől függetlenül nem teheti meg. Legfeljebb javasolhatja, nyilván a szélsőséges dolgokat leszámítva (bűnözés, drogozás). Az ilyet úgy hívják, hogy rátelepedés, és vannak olyan szülők, akik egészen a halálukig folytatják, mikor már a gyermekük is szinte nagymamakorban van. Sajnos nem egy ilyen példa van erre a saját közvetlen környezetemben.
2016. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

24 éves a fiam van. Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy ha a gyereket olyan felnőtté neveljük aki megtanulja, hogy kiálljon magáért, aki tud felnőttként viselkedni, aki tudja mit akar az életében elérni, annak már 20 évesen nem lehet megszabni, hogy hova menjen, mit csináljon.

Sőt már 16-18 éves kortól előjönnek a maga döntései, akarata.

Én inkább támogatom a döntéseit, és nem hátráltatom.

De vannak szabályok amiről én sem tudok lemondani hiába 24 éves már a fiam.

Az egyik, hogy SOHA NINCS drogozás! A drogot nem tűrőm, még a füvet sem. Hál istenek nem él vele, még csak nem is dohányzik (ezen nem akadnék ki ha tenné) így nem is kell ezért vitatkoznom vele.

A másik, hogy mindegy hova megy, kivel megy, végül is felnőtt ember. De annyit megtehet, hogy közli, hogy tudjam nincs gond. Vagy ha úgy dönt éjfélkor sem jön haza, vagy valamelyik barátjánál/barátnőjénél éjszakáznak akkor egy telefonnal jelezze. Csak annyit, hogy Itt vagyunk X.Y-nál, ne várjatok, majd holnap megyek..

Mindegy hány éves a gyerekünk akkor is a gyerekünk, és mint anya mindig aggódni fogunk. Ezért 1 telefon elvárható lenne. De megszabni, hogy kivel, hova, meddig megy el nem kéne.

Így ha egy 20 éves gyereket a szülei még tudnak irányítani, akár lelki vagy testi zsarolással, akkor az a 20 éves még messze nem felnőtt, és enyhén szólva életképtelen, így lehet valahol nem is kell csodálkozni a szülők viselkedése miatt.

2016. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen, már vártam a: ha ennyire felnőtt vagy tarsd el magad: szöveget.

Egyáltalán nem akarok semmi törvénytelent vagy olyasmit tenni ami anyagilag megterhelné a családot. Dolgozok, de közben tanulok szóval ez így nehéz. És mikor lenne lehetőségem egy kicsit kikapcsolni el menni bulizni a haverokkal, akkor már előre látom milyen csatát kell megvívnom anyámmal, hogy mehessek.

Tudom, nem kéne az engedélye, de egyszerűen nem vagyok képes otthagyni miközben hisztizik. Meg ha mégis megtenném, akkor jó :amíg az én hazámban laksz: szöveg. Ez nyilván lelki zsarolás, és lehet igaza van a 3. válaszolónak és még gyerek vagyok, de nem tudom hogyan kellene ezt kezelnem.

Azt azért szögezzük le, hogy soha nem engedett nekem annyit, mint amit más korombelieknek megengedtek a szüleik.

A második válaszoló gondolatában van valami, mert anyám anyja, ugyanígy rátelepedett nagybátyámra, és még mindig együtt élnek. Se feleség, semmi.

Azért én nem akarom így végezni.

2016. aug. 25. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Írtad hogy tanulás mellett dolgozol és így nehéz lenne eltartani magad. Én is ilyen helyzetben voltam, vagyok de inkább megpróbáltam és különköltöztem egy albérletbe. Agyamra ment már hogy meg akarják mondani mit csinálják. Megromlott a kapcsolatunk, viszont januárban végzek az egyetemen, és van kilátásban munka is a szakmában, szóval megálltam a lábamon egyedül is.
2016. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként meg, a szülők ha azzal jönnek hogy "az én házam", vagy hogy "ha majd eltartod magad akkor szabad lehetsz" nyugodtan mondd meg nekik, hogy nem te kérted hogy létrehozzanak, de ha már megtették akkor kutya kötelességük felnevelni téged és megadni amire szükséged van addig amíg nem végzel az iskolával. És a szórakozáshoz is jogod van, normális határokon belül természetesen. De ha nem viselkedsz hülyén, nem hozol szégyen magadra vagy a családodra, és lelkiismeretesen teljesítesz közben az iskolában akkor semmi joguk beleszólni. Előző voltam.

25F

2016. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Dolgozok, de közben tanulok szóval ez így nehéz"


Persze hogy nehez. Senki nem allitotta hogy konnyu. Ok is megcsinaltak anno valahogy, neked is meg kell csinalni.

Amig el nem koltozol addig ez lesz.

2016. aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!