Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok tehetségkutatóban miért...

Sok tehetségkutatóban miért ilyen bunkók, lekezelőek és nagyképűek a zsűrik?

Figyelt kérdés

Itt vannak példának rögtön a magyar tehetségkutató műsorok.


Nem azt mondom, hogy a legsz@rabb produkciót is megdicsérjék, de nem egy olyan ember volt, akinek tényleg jó volt a hangja, max kicsit hamis, mert izgult. Erre a zsűritagok látványosan vágták a pofákat, amitől persze, hogy jobban elbizonytalanodik az ember. A beszólásokról, ledegradálásokról nem is beszélve.


Tudom, hogy aki odamegy, az vállalja a felelősséget, de nem egy olyan ember volt (nem csak nálunk, külföldön is), aki tényleg jó volt, de a zsűri nem engedte tovább egy 5 perces alázás után.

Effektíve miért vannak egy énekes tehetségkutató verseny zsűritagjai között olyanok, akik nem tudnak énekelni, meg nem is énekesek?


Aki persze rettenetes, és nem érti meg, miért utasítják el, arra még azt mondom oké. De aki nem volt rossz, azt miért kell ledegradálni? Vagy csak én gondolom így, én látom ezt ilyennek?


Nektek mi a véleményetek?

Egyik ismerősöm, aki énektanárhoz jár, mondta, hogy aki tehetségkutatóba akarna menni, annak az énektanárnő azt javasolja, hogy semmiképp se Magyarországon tegye, mert itt a tehetségeseknek esélyük sincs.



2016. aug. 25. 21:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze nem mindegyik zsűritag ilyen.
2016. aug. 25. 21:41
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Mert a szórakoztató ipar egy szinte önálló műfaja épül a köpködésre/az alázásra/a beszólogatásra/a tapsvihar kísérelte "savazásra". Lásd Puzsér vagy Gordon Ramsay. Az emberek egy kaján mosolytól vezérelve szeretik szenvedve/alázva látni a másik embert és ezt a média ki is használja. Képzeld el! Ha egy műsorban a zsűrik csak empatikus/polkorrekt válaszokat adnának, hogy senkinek ne sértsék meg a mimóza lelkét, akkor az szürke unalomba fulladna. De ezt a habitust az élet minden területén meg lehet figyelni (kifejezetten Mo.-n). Pl.: kiselőadás, bemutatkozás.
2016. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ezek a műsorok csak a nevükben tehetségkutatók.

Valójában ezek heti realityk,mint a való világ,big brother stb,ahol nem a tehetség az elsődleges szempont,hanem a szélsőségesség a provokáció.

És ez fokozottan érvényes a megalázó válogatóra ami gyakorlatilag csak erről szól.

2016. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van! Ez a videó tökéletesen megmagyaráz mindent. https://www.youtube.com/watch?v=sXiBMvlvTRE

Ez kell a pórnépnek!

2016. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert odamegy a sok hülye, akinek semmi hangja nincs, és komolyan gondolja a produkcióját. Ha meg van nekik mondva,akkor meg megsértődnek, hogy de ők itt meg ott szoktak fellépni meg az énektanár megmondta nekik, hogy nagyon jó hangjuk van.
2016. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én pl. alapvetően Simon Cowellt nem tartom butának, de az annyira röhejes, hogy minden rossz produkcióra azt mondja, hogy ez volt eddig a legrosszabb, amit hallott. :) És már évek óta. Hiteltelen.


Én nem értek az énekléshez, nem akarok nagyon beleszólni, de nyilván a zsűrinek meg van mondva, hogy legyen az egész látványos, ezért vágnak pofákat. Amúgy gondolj arra is, hogy össze van vágva. Pl. amikor a közönség arca van bevágva, egyáltalán nem biztos, hogy épp akkor vágtak olyan arcot, amikor az a fellépő volt.


Szerintem akkor k***rvultak el a tehetségkutatók, mikor először közönség előtt tartották a castingot. Hiszen minek oda közönség?

2016. aug. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok tehetségkutató, főleg Magyarországon, már egyáltalán nem a tehetségről szól.

A lényeg a háttérsztori és az eladhatóság. Az, hogy az illető mennyire tehetséges, már csak kb huszadrangú kérdés.

Engem például iszonyat irritálnak az ilyen bunkó, nagyképű tahók, mint pl Puzsér Róbert, mert oké, hogy kritikus, meg szerkesztő, meg nem tudom, de magyar-történelem szakos tanárként ne ő döntse már el, hogy ki tud jól énekelni, meg ki nem. Ez igazságtalan. Sok olyan embert lehúzott, aki jól énekelt, és több éve járt énektanárhoz. Ugyanez a kategória Friderikusz is.

Azt meg én sem értem, miért kell közönség az előválogatóhoz. Közönség előtt tényleg csak azok lépjenek fel, akik bejutottak mondjuk az elődöntőbe, vagy nem tudom. De előválogatóhoz a közönség totál felesleges.

A közönség amúgy ha felesleges is, sokszor azért van, hogy még teátrálisabbá tegye az egészet. És sajnos ebbe a kifütyülés, fújolás is beletartozik.

2016. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezzel lehet eladni a műsorokat - hogy a zsűri a tapló "hobbizsűri" nézőközönséget másolja le. Hogy lehessen min röhögni, csámcsogni.
2016. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!