Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vérnyomásmérő 142/86-ot...

A vérnyomásmérő 142/86-ot mutat, ez normálisnak számít? 21F

Figyelt kérdés
2016. aug. 27. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egyénenként változó, én már a 135-nél is beteg vagyok. Nagyanyám a 170-et se vette észre.

Ha fülzúgásod van, fulladsz, ideges vagy, akkor kezelni kell. :(

2016. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
El se olvastad a használati utasítását? Abban benne van. Meg az is, hogy egyáltalán hogyan kell vérnyomást mérni vele: hány perc nyugalmi állapot után kezdhető meg a mérés egyáltalán, stb., úgyhogy olvasd el!
2016. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
140/90 -ig normálisnak mondható. Ha többször méred napokon keresztül, nem egymás után, mondjuk naponta háromszor, és akkor is ennyi, akkor el kell menni a háziorvoshoz. A mérés körülménye sem mindegy, pl mozgás, lépcsőzés, stb... után magasabb az érték. Bár szerintem ez az érték normális, hibahatáron belül van.
2016. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kicsit magas.
2016. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha szabályosan mérted, akkor ez nyugalmi állapotban egy átlagos felső határ. De számít a súlyod, magasságod, életkorod, a tested hőmérséklete és több más egyéb adat, körülmény. Nagy átlagban a háziorvos csóválná a farkát, ha minden betege ilyet tudna mérni.
2016. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mint az előttem szóló leírta, elvileg 140-ig jó.

Ülve, nyugalmi állapotban kell mérni. Mérés közben nem csak a nagyobb mozgásokat, de a beszédet is kerülni kell.


142 még nem vészes; de azért ha rendszeres (a fentebb leírt mérési módszer mellett) akkor tényleg menj orvoshoz.

De, hogy ez a háziorvos, vagy egy magánorvos azt Neked kell eldöntened; annak függvényében, hogy milyen a háziorvos és mennyi pénzed van.

2016. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még valami: a mozgás, stressz, fájdalom mind befolyásolja az vérnyomás-értékeket.
2016. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha általános a 140es érték akkor 21 évesen igen is sok.

Nekem sokáig "hébe-hoba" fájt a fejem. Voltam vele orvosnál a vérnyomásom miatt, és a túlsúlyom az oka (10kg felesleg). Le akartam fogyni mert már egyszer sikerült és akkor jók is voltak az értékek (120/60). Viszont még mindig túlsúllyal küzdök, de megelégeltem a fejfájásaimat ami már elég durvák voltak és emiatt elkezdtem gyógyszert szedni vérnyomásra. És azt lehet mondani hogy "villámcsapásra'elmúltak a fejfájásaim és normalizálódott a vérnyomásom.

A vérnyomás sajna alaptomos betegség mert vagy olyan tünete van ami más ok miatt is lehet vagy "tünetmentes". Érdemes kezeltetned ha tényleg hipertoniás vagy, mert fiatalon lehet "rálegyinteni" de idősebb korban hátul üthet e cselekedett.

2016. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és ami kimaradt az hogy nekem is átlagosan 130-140es volt az értékeim. Igaz a diasztolés érték és a szívverésem normál értékbe esett nálam.
2016. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!