Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire súlyos a...

Tényleg ennyire súlyos a facebookozó fiatalok helyzete, mint amilyennek sokan beállítják?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én forgok másmilyen társaságban, de olyan emberrel, amilyet ilyenkor leírnak, hogy csak mobiloznak, egymásra se néznek, nem bezsélnek személyesen stb., nos én ilyet mindig csak városi legendákban hallok, én élőben még ilyen embert sose láttam.
2016. aug. 29. 15:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
76%
Igen tényleg ilyen durva. Sokan már tanórákon is nyomkodják, mert nem bírják ki nélküle. Az óraközi szünetekben is ezt teszik. Végig mész a folyosón vagy ha belépsz egy terembe csak azt látod,hogy szinte mindenki a mobilt nyomkodja.
2016. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Ezek szerint én valami szörnyképzőbe jártam. :)
2016. aug. 29. 15:31
 3/45 anonim ***** válasza:
85%
Vagy csak szerencsés voltál, amiért normális helyre kerültél. :)
2016. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
65%
Az én sulimban is vannak,akik a tanórákon nyomkodják.Amúgy jó fejek meg minden,de ez neveletlenség,semmilyen szégyenérzet nélkül teszik.Persze,jobbára normálisak vannak a sulimban. :)
2016. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
50%

Nézz szét az utcán, a megállókban, a metrón, vagy úgy akárhol! Mindenki a telefonját buzerálja, és nyomja a Failbookot, mintha az emberiség legnagyobb találmánya lenne a szeletelt kenyér óta.

A Failbook egy nagy rakás ürülék.

2016. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Hát elvileg egy elit gimibe jártam, és ennek már 4 éve, de akkor is volt már okos telefon, nem?


Végignézek: a buszon én is mobilozok, de honnan tudod, hogy kapásból Fb-ot? Én pl. hazafelé sokszor Nyest.hu-t olvasok a telefonon, de a FB-kal sincs baj. És ha Failbooknak nevezed, nem lesz jobban igazad (csak azért jegyzem meg, mert nem szeretem, amikor valaki így érvel, hogy gúnynevet ad valaminek, és akkor most jól megmondta). A járműveken, megállókban mindenki unatkozik, szerintem tök természetes, hogy ott Facebookoznak. A kérdésem az volt, hogy tényleg van-e hogy nem beszélnek egymással. Tehát baráti társaság stb.

2016. aug. 29. 16:14
 7/45 anonim ***** válasza:
31%

Azért nevezem Failbooknak, mert egy totál bukás az egész. Ahogy említettem, az egy ürülék, felhype-olt vacak, és meg is tudom indokolni, miért.

- Egyrészt leghallgatnak és megfigyelnek rajta. Jobb esetben csak a CIA meg egyéb "nemzetbiztonság béték", rosszabb esetben olyanok is, akik visszaélnek az adataiddal. Ezt nevezik phishing-nek (adathalászat) és évente több milliárd dolláros kárt okoz.

- Másrészt ha valaki feltöri, hozzáférhet mindenedhez, és ne hidd, hogy lehetetlen feltörni. Majd ha a Microsoft kiad olyan Windows-t, aminek nem jelenik meg a letölthető kalózváltozata 1 héten belül, majd akkor hajlandó vagyok elhinni, hogy létezik jó számítógépes védelem, addig nem. Mellesleg ha a Google-ba beírod hogy "Facebook", a kiegészítések közt egyből beadja: "Facebook hack"

Ja, ennyire nem lehet feltörni.

- Harmadrészt mindenre jó akar lenni, és pont ezért semmire sem jó. Kapcsolattartás a barátokkal? A Skype-t már jó ideje feltalálták, és mellesleg sokkal biztonságosabb. Fájl megosztás? Ott a Dropbox, ami ötvenszer akkora tárhelyet ad. Videó megosztás? Youtube. Kép megosztás? Imgur, Imageshack, Tinypic és másik ötszázcsilliárd oldal. Játékok? Az 1999-ben készült Tyrian ezerszer jobb játék, mint azok a selejt klónok, amik Failbookon vannak. Sőt, konkrétan egy 1994-es DOS-os játék tartalmasabb azoknál a vackoknál, hogy a mai játékokról már ne is beszéljünk. Bármi, amit a Failbook úgymond "tud", azt más is tudja, csak éppen sokkal jobban. Innen nézve pedig a Failbook megbukott.

2016. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 Carragher_x ***** válasza:
60%
Egyáltalán nem:) Igazából ez csak sima generációs különbség, semmi más, régen is volt ugyanilyen, az idősebb generáció olyan szokások között szocializálódott, amit vmilyen technikai vívmány (esetünkben az okostelefon) átalakított, eltüntetett, s mivel az emberek nagyja gyűlöli a változásokat, ezért ellenséges is vele szemben s elkezdi démonizálni azt. Amikor megjelentek az elérhető könyvek/újságok, akkor ugyanezen típusú emberek ezek ellen voltak, mondván "a mai fiatalok elpocsékolják az idejüket, ahelyett, hogy dolgoznának, hasznosan töltenék azt", aztán ugyanez lejátszódott a rádióval, telefonnal, tv-vel, számítógéppel, mobiltelefonnal...:)
2016. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 Sunshinedoll ***** válasza:
96%

Nem tudom, szerintem ezt az idősebb korosztály szereti terjeszteni a fiatalokról, de én nem igazán vettem észre ezt, pedig sok helyről vannak ismerőseim, és több különböző baráti társaság tagja vagyok.

Ami azt illeti, én az ilyesmit inkább az otthon vagy közmunkán ülő semmit nem csináló embereknél tapasztalom, mint olyan fiataloknál, akik tanulnak/dolgoznak.

2016. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

7-es, igen leesett, hogy miért illeted gúnynévvel, de ez gyereke.s Általánosban volt egy osztálytársam, aki összeveszett egy másik, Cinti nevét lánnyal, és azzal élte ki magét,hogy úgy írta le a nevét annak, akit utált, hogy Szintija. Na most hű ha, de értelmes.


Én nem gondolom, hogy a Skype hozná, amit a Facebook hoz. Nem kell tudnom senki elérhetőségét, név, vagy mondjuk osztály alapján kereshetek régi osztálytársakat, vagy a tanárokat régi tanítványaik és így tovább. Van, aki ne akar 80 helyre regisztrálni, és a játék... hát szerintem senki sem első sorban a játékért regisztrál.



Viszont nem a kérdésről beszélünk már ezzel.

2016. aug. 29. 18:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!