Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tapasztalom azt, hogy...

Csak én tapasztalom azt, hogy nagyon sok embernek nincs hobbija, csak hazamegy és nézi a tévét a munka/suli után?

Figyelt kérdés

Azt szeretném hangsúlyozni, hogy én is nézek tévét, nem ez a baj, de van az az embertípus, aki válogatás nélkül nézi azt, amit elé tesznek. Ha pl. valaki nagy rajongója mondjuk a scifinek, az a szememben egy érdeklődési kör, még ha én nem is vagyok oda érte. Szóval a tévés példa alatt azt értem, hogy nem maga válogatja meg, mit néz, vagy igazából nem is érdeklik a filmek, a filmtörténet, vagy a filmsikerek, csak nézi, mert van.


Itt is sok kérdést látok, ahol valaki megkérdezi, mi értelme az életnek, majd megkérdezi, hogy ha csak munkába megy majd hazajön, mi értelme élni. Hát így tényleg nem sok, és értem én, hogy az ember fáradt munka/iskola után, de hogyhogy egy csomó embernek szinte semmilyen érdeklődési köre nincs? Nem kell semmi extrának lennie, csak ami szórakoztatja.


2016. aug. 29. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Az a helyzet, ha az embernek szinte csak egyszemélyes hobbija van, akkor azt elég könnyen megtudja unni. Onnantól meg jön a kérdés: Mi értelme az életnek.

Én úgy hiszem, hogy valós baráti társasággal szervezett tevékenységekkel lehet csak boldog életet fenntartani.

2016. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze amellett lehet sok egyszemélyes is, de a hangsúly azon kellene, hogy legyen, hogy Mellett.
2016. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, van személyes hobbim van, amit már 5 éves korom óta űzök, és most 23 évesen sem tűnik hobbinak. Szerintem ha ráunsz, vagy kinövöd, az nem igazi hobbi. Barátaim vannak, és persze, nélkülük unalmas lenne, de azt azért nem írtam ide, mert ha valaki magányos, annak lehetnek mély okai, lehet bonyolultabb dolog. De egy hobbit találni magadnak, vagy új dolgokat kipróbálni akár egyedül is nem kerül hatalmas energiába. Pénzbe már talán.
2016. aug. 29. 16:17
 4/9 A kérdező kommentje:
*van személyes hobbim
2016. aug. 29. 16:17
 5/9 A kérdező kommentje:

*sem tűnik unalmasnak



Bocsi, nem olvastam át

2016. aug. 29. 16:17
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg a barátaimat egyébként más dolgok érdeklik, mint engem. Csak egy barátom van, akit olyasmi érdekli, ami engem, de azt meg nem lehet együtt űzni.
2016. aug. 29. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem több hobbim is volt régen, versírás, fotózás, rajzolás, festészet, kézimunka, nyelvtanulás, stb. De aztán depressziós lettem és elveszítettem az érdeklődésem minden iránt. Most már nem okoz örömet egyik múltbéli hobbim sem. Sőt pont az ellenkezőjét érzem annak, mint régen, ha valamelyik régi hobbim előkerül valahogy. Például pár hete döntöttem el, hogy újból neki kezdek nyelvet tanulni, és amit félbehagytam, azt folytatom, mert nem állapot, hogy a munkán kívül nem csinálok semmit, és nincs egy hobbim sem. Nagy lelkesedéssel vetettem bele magam, vettem egy új tankönyvet is, meg egy szép füzetet meg tollakat, amivel majd jegyzetelek. Kb. 1 hétig tartott a lelkesedésem, mert úgy éreztem magam, mint aki muszájból csinálja, mintha házi feladatot kéne írnom, vizsgára készülnék vagy ilyesmi. Kész szenvedés volt az egész, ha ránéztem a könyvre elfogott az undor, hogy "pfúj ne, már megint tanulnom kell, öreg vagyok én már ehhez!". Úgyhogy inkább abbahagytam. A többi hobbimat is próbáltam újrakezdeni néhány évvel ezelőtt, de azokkal is ugyanígy jártam. Most már kötelességnek érződik bármit is csinálni, nem szórakozásnak, úgyhogy inkább nem csinálom, ha már egyszer nem muszáj! Próbáltam új hobbit is keresni, de semmit nem találtam, amit egyedül is lehetne csinálni és érdekelne is.


30/N

2016. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nyilván sok oka lehet, hogy valaki miért nem mozdul ki, lehet betegség (akár fizikai, akár mentális), sérülés, stresszes időszak, vagy csak egyszerűen így érzi jól magát. Szerintem a tévézés is lehet egy hobbi, elvégre a hobbi az, amit az ember szívesen csinál szabadidejében, a hobbinak nem kell feltétlen "hasznosnak" lennie. A tévé sokaknak igenis szórakoztató. Meg is van a válasz a kérdésedre.
2016. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó: igen, de én hangsúlyoztam, hogy én nem erre gondolok, így én is nézek tévét, épp most is. hanem hogy van, aki csak nézi, hogy szóljon, de oda se néz.

2016. aug. 29. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!