Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy valaki ennyire...

Létezik, hogy valaki ennyire tudja és szeresse a nyelvtant?

Figyelt kérdés
A húgom mindig is színötös volt nyelvtanból , pedig soha nem tanult rá semmit, a matekkal sokat szenvedett, de a nyelvtant elég volt egyszer hallania és tudta. Irigy is voltam rá akkoriban. Mostanában meg mikor a gyerekemnek segít, valósággal lázba jön, hogy nyelvtanozhat, és tudja és emlékszik mindenre. Az idegen nyelvek is jól mennek neki, szereti is,németül is nagyon gyorsan megtanult az angol után. Létezik, hogy valakire ennyire ragad ez az egész? Ezt hívjuk jó nyelvérzéknek?

2016. aug. 31. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem létezik. Valószínűleg csak eljátssza előtted az egészet, hogy irigynek láthasson a nyelvtudására.

Szerinted?

2016. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan ezt hívják jó nyelvérzéknek. Nekem meg valamiért a helyesírásom volt jó mindig, pedig soha nem tanultam különösebben, de ha valamit láttam egyszer leírva, akkor megjegyeztem. Egy idő után megtanultam látni a hibákat is, mert zavarja a szememet. Éttermekben például azt szoktam játszani, hogy végigpörgetem az étlapot, és öt másodperc alatt megpróbálom megtalálni az első hibát. Ha annyi idő alatt nem találok, akkor már valószínű, hogy elég igényes étlapról van szó. Szóval kinek mihez van érzéke. A számokhoz, műszaki dolgokhoz totál hülye vagyok.
2016. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze. Valaki ebben jó, valaki másban.

És elég sokszor van olyan, ami tesódnál is, hogy humán tárgyak vagy nyelvek nagyon jól mennek, de reál tárgyak nem. Vagy fordítva, valakinek pont a reál tárgyak mennek nagyon jó, de a humán tárgyak nem.

Ez szerintem egy fajta adottság, az érdeklődésen túl.

2016. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogyne létezne? Mindenki máshoz ért, ki jobban, ki kevésbé. És akkor az hogy lehetett, hogy Mozart már azelőtt tudott kottát olvasni meg zenét szerezni, mielőtt írni tudott volna? Vagy aki mesterien számol fejben? Vagy akinek nagyon jó a mozgáskoordinációja/ kézügyessége stb...

Egyébként jelen, én is ilyen voltam-vagyok: iskolás koromban nyelvtanversenyeket nyertem, ragadt rám a nyelvtan, imádok nyelvészkedni, és most nyelvtanár vagyok, két nyelvet tanítok.


Ja, ellenben fejben olyan lassan számolok, hogy az már vicc, de az agyam ott, úgy látszik, rosszabbul van bekötve :) Ennyi az egész.

2016. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!